Techgame.pl
Tormentor

Steam

Szykuje się najbardziej kontrowersyjna gra ostatnich lat. Polskie studio zapowiada Tormentor

22 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Polskie Madmind Studios kolejny raz daje o sobie znać w dość... szokujący sposób. Zapowiedziano Tormentor, czyli produkcję w której wcielimy się w potwornego kata lubującego się w, nomen omen, katowaniu ludzi. Nie ogłoszono jeszcze daty prem

  • Polskie studio Madmind zapowiedziało swoją kolejną grę - Tormentor

  • W grze wcielimy się w psychopatycznego oprawcę, który będzie torturował swoje ofiary

  • Równocześnie polskie studio tworzy przesyconą erotyzmem grę Succubus

Niegdyś co druga gra wideo uznawana była przez opinię społeczną za kontrowersyjną, brutalną i skandaliczną produkcję. Czasy, gdy gry szkalowano odeszły jednak w niepamięć, choć czasami zdarzają się produkcje przypominające nam klimat dawnych lat i wszechobecnych kontrowersji. 

Polski Tormentor ma szanse stać się jedną z najbardziej szokujących gier

Pamiętacie jeszcze Postala? Niezwykle "radosną" produkcję od Running With Scissors traktującą o psychopacie zwanym The Dude, który w trakcie wykonywania codziennych czynności przez przypadek wyrzyna w pień pół miasta. Choć w zasadzie nie musi tego robić, ale twórcy sami do tego niejako zachęcają gracza. 

Postal uznany jest obecnie za jedną z najbardziej szokujących i kontrowersyjnych gier wszechczasów. Później spuściznę tę przejął polski Hatred, czyli gra jednoznacznie wycelowana w spowodowanie wokół siebie szumu medialnego. No bo przecież wcielamy się tam w psychopatycznego mordercę, który chce po prostu mordować ludzi. 

Nie trzeba jednak tworzyć gier o psychopatach, aby zaszokować. Idealnie udowadnia to polskie Madmind Studios, które zasłynęło niezbyt udanym Agony, teraz tworzy niemniej kontrowersyjnego Succubus i właśnie zapowiedziany Tormentor.

Kolejna gra o psychopacie

O ile wcześniejsze Agony było horrorem mającym pokazać nam prawdziwy wygląd piekła (wiecie - noworodki jako materiał budowlany, te sprawy), o tyle teraz powstający Tormentor jawi się na coś w rodzaju skradanki i... symulatora oprawcy? Jakkolwiek by tej produkcji nie nazwać, jedno jest pewne - będzie o niej głośno. 

"Walcz z rozwijającą się chorobą psychiczną, która odbiera wspomnienia i powoduje coraz częstsze i niebezpieczne omdlenia. Współpracuj ze zorganizowaną grupą przestępczą za pomocą dark web, aby uzyskać więcej dawek eksperymentalnego leku, który pomaga zachować trzeźwość umysłu" - tak na oficjalnej stronie na Steam opisują warstwę fabularną twórcy. No, nie brzmi to najgorzej, ale...

"Szukaj najlepszych ofert i wzbogacaj cele więzienne nowymi narzędziami tortur, aby przygotować swoje ofiary na niebezpieczną grę. Spełnij piekielne żądze swoich sponsorów i zdobywaj coraz mroczniejsze kontrakty, usuwając osoby, które są dla nich niewygodne" - no, teraz brzmi to znacznie bardziej kontrowersyjnie. Generalnie chodzi o to, że wcielimy się w psychopatę polującego na swoje ofiary.

Piekło, tortury, orgia - klasa

Co ciekawe, wiemy już, że gra zrobi użytek z Ray Tracingu, więc oprawa, co najmniej pod kątem oświetlenia, powinna prezentować się zacnie. Gra powstaje z myślą o nowej generacji konsol, czyli PS5, XBX oraz PC. Premiera jeszcze nie jest dokładnie znana, jednak twórcy podzielili się trailerem wyjaśniającym w zasadzie wszystko, co powinniśmy o produkcji wiedzieć. 

Równocześnie z Tormentor w Madmind Studios powstaje kolejna gra o piekle, tym razem nazwana Succubus. To przesiąknięta pornografią i brutalnością produkcja wygląda jednak znacznie lepiej, niż jej "piekielny poprzednik", być może dlatego, że twórcy postawili na klasyczną rozwałkę, niż horror. Możecie sprawdzić jej demo zupełnie za darmo.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >