Techgame.pl
Toyta Land Cruiser na pustkowiach Islandii.

Pikist

Samochody to za mało. Toyota rusza na podbój kosmosu

31 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Toyota i Japońska Agencja Kosmiczna (JAXA) dołączają do wyścigu o eksplorację Księżyca. Producent samochodów z Kraju Kwitnącej Wiśni stworzył swój własny pojazd księżycowy.

Japonia na rynku kosmicznym uaktywniła się już jakiś czas temu. Niedawno Japończycy przeprowadzili misję, w której zbombardowali planetoidę, która potencjalnie zagrażała Ziemi, teraz rozpoczęli intensywne przygotowania do kolonizacji Srebrnego Globu.

Nietypowa współpraca z Toyotą

Amerykańska Agencja Kosmiczna coraz bliżej współpracuje z kosmiczną firmą Elona Muska, czyli SpaceX (do którego należy również Tesla, produkująca elektryczne samochody). Podobną ścieżkę postanowiła obrać Japońska Agencja Kosmiczna, która niedawno zleciła japońskiemu producentowi samochodów, Toyota, zaprojektowanie i zbudowanie księżycowego pojazdu, którym ich astronauci będą mogli przemieszczać się na duże odległości po powierzchni Srebrnego Globu. Projektanci z Toyoty wzięli sprawę na poważnie i stworzyli prawdziwą bazę kosmiczną na kołach.

Kosmiczny samochód jak dom. Toyota się spisała

Zaprojektowany przez Toyotę pojazd robi ogromne wrażenie. Jest to sześciokołowiec, na którym czterech astronautów będzie miało możliwość korzystania z 13 metrów kwadratowych przestrzeni życiowej. Sam pojazd będzie dysponował zasięgiem 10 000 km, a na pokładzie będą panowały warunki umożliwiające przebywanie w nim bez skafandrów ochronnych i zostanie on wyposażony w zaawansowany system podtrzymywania życia.

Lunar Cruiser jeszcze w tej dekadzie

Ponadto samochód będzie mógł poruszać się dzięki ogniwom paliwowym oraz energii słonecznej. Toyota od lat rozwija obydwie technologie, nie dziwi więc fakt, że producent zdecydował się na to rozwiązanie, z resztą na Księżyciu nie brakuje ani energii słonecznej, ani wodoru, więc takie rozwiązanie jest jak najabrdziej logiczne. Japończycy planują wyprawę na Księżyc pod koniec lat 20. XXI wieku. Właściciele firmy zadecydowali o nazwaniu swojego księżycowego pojazdu w nawiązaniu do popularnej serii ich samochodów terenowych, a więc modelu Land Cruiser. Księżycowa Toyota będzie więc nosiła nazwę Lunar Cruiser.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >