Techgame.pl
TVP Unreal Engine

Twitter

Wiadomości TVP wykorzystają Unreal Engine w prognozie pogody

19 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

TVP wchodzi na wyższy poziom cyfryzacji - prognozy pogody nadawane będą z nowego, w pełni wirtualnego studia opartego na technologii Unreal Engine. Za opracowanie tego rozwiązania odpowiada znane polskie studio Platige Image. Nowe technologia zaprezentowa

TVP wykorzysta gamingowy silnik Unreal Engine i we współpracy z Platige Image emitować będzie nowoczesne prognozy pogody.

TVP na Unreal Engine

"Jesteśmy pierwszym polskim nadawcą, wykorzystującym w tej skali tę  technologię" - poinformował cytowany przez portal wirtualnemedia Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Wiemyh również, że z nowych technologii korzystać będą prognozy pogody nadawane na TVP Info, TVP 1 w Wiadomościach i TVP 2 w Panoramie. Unreal Engine to opracowany przez studio Epic Games jeden z najbardziej znanych i najchętniej używanych silników graficznych przeznaczonych do gier komputerowych. Jego najnowsza wersja cechuje się bardzo wysokim realizmem, a samo używanie z niego uznawane jest przez deweloperów za bardzo wygodne. Choć sama prognoza w przedstawionym przez TVP "trailerze" nie zapowiada się równie fantastycznie, co choćby ostatnio pokazane demo nowej wersji silnika, przyznać trzeba, że i tak prezentuje się co namniej nieźle. Zupełnie osobną kwestią jest z kolei znalezienie odpowiedzi na pytanie: "Czy tego właśnie potrzebujemy w programach emitowanych przez publicznego nadawcę?".

Pomaga Platige Image

"Czegoś takiego nie ma nikt. Prognoza będzie nadawana teraz w nowoczesny, ultra realistyczny sposób. Jesteśmy pierwszym w Polsce nadawcą, w tej skali wykorzystującym tę technologię" - mówi Jarosław Olechowski. Całe wprowadzenie nowej technologii do studia TVP jest wynikiem współpracy polskiego nadawcy z jednym z największych polskich studiów zajmujących się grafiką 3D, czyli Platige Image. Warto tu wspomnieć, że Platige Image pomagało również w opracowaniu technologii "Virtual Window" i wprowadzenia do odświeżonej wersji studia technologii AR. Jednym z głównych elementów scenografii odświeżonego w 2018 roku studia jest 22-metrowa ściana LED o rozdzielczości 18 mln pikseli. Dzięki niej możliwe jest wykorzystywanie zawansowanych technologii i emitowanie obrazu 4x4K.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >