Unreal Engine 5
Źródło: Engaget

Szef Epic Games: PS5 zostawi w tyle najlepsze komputery PC

Krystian MowelKrystian Mowel
14 Maja 2020

Za nami pierwszy rzut oka na możliwości silnika Unreal Engine 5, dzięki któremu dowiedzieliśmy się wiele o tym, jak będą wyglądały next-genowe gry między innymi na konsoli PlayStation 5. Jak twierdzi Tim Sweeney, szef Epic Games to właśnie konsola od Sony zdominuje rynek gamingowy.

Sweeney twierdzi, że PS5 ma potencjał, aby zostawić daleko w tyle nawet najlepsze komputery stacjonarne. Brzmi to niezwykle obiecująco i może napawać optymizmem nie tylko przyszły posiadaczy PlayStation 5.

Co wyróżni PlayStation 5?

Szef Epic Games uważa, iż dysk SSD w połączeniu z architekturą konsoli sprawi, że PS5 może wykroczyć o wiele dalej niż nawet najlepsze urządzenia PC. Użycie tak potężnej technologii może całkowicie odmienić sposób tworzenia gier, co otworzy przed twórcami zupełnie nowe możliwości. Potwierdzeniem tej opinii może być dzisiejsza prezentacja silnika Unreal Engine 5, który został zaprezentowany na devekcie PlayStation5 i wzbudził zachwyty wśród ekspertów. Gołym okiem mogliśmy zobaczyć, iż szykuje się rewolucja na rynku sprzętów do grania.

PlayStation5 wymusi postęp na producentach komputerów

Tim Sweeney zaznaczył swoje podekscytowanie faktem niezwykłego postępu w tworzeniu konsoli PlayStation 5. Według szefa Epic Games wpłynie to w bardzo dużym stopniu na popchnięcie rynku high-endowych komputerów gamingowych do pracy nad dogonieniem rozwiązań użytych w konsoli Sony. Wydaje się, że PS5 może zdominować rynek gier komputerowych w przyszłym roku. Dotychczas to konsole musiały nadrabiać dystans do komputerów stacjonarnych, jednak teraz role mogą się całkowicie odwrócić.

Oto prezentacja możliwości silnika Unreal Engine 5:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szykują się duże zmiany w rozgrywce CS:GO. Poznaliśmy nowości silnika Source 2
  2. Fallout 76 za darmo przez weekend - przetestuj zanim kupisz
  3. Tak będą wyglądały gry nowej generacji. Unreal Engine 5 został zaprezentowany
  4. Call of Duty walczy z cheaterami - obowiązkowa weryfikacja SMS
Następny artykuł