Techgame.pl
Żołnierze

Unsplash

Kontrowersyjne praktyki armii USA na Twitchu. Konkurs, w którym do wygrania jest zostanie żołnierzem

19 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Armia USA nie ma ostatnio lekko na Twitchu. Tym razem podczas streamu promowano konkurs, w którym można było wygrać pad do Xbox'a. Kwestionariusz okazał się jednak poborem do wojska. Twitch wydał oficjalne oświadczenie.

Armia USA najpierw cenzurowała niewygodne pytania, a teraz przeprowadziła fałszywy konkurs. Chciałeś pada, wygrałeś pobór do wojska. 

Wojsko USA na Twitchu

Mało kto tak naprawdę wie, że armia Stanów Zjednoczonych ma oficjalny kanał na popularnej streamingowej platformie Twitch. Żołnierze promują tam swoją działalność grając w różne gry - z najpopularniejszych przede wszystkim grają w Call of Duty Warzone czy PlayerUnknown's Battlegrounds. Ostatnio kanał niechlubnie "zasłynął" banując wielu widzów. W komentarzach pytali oni o różne, niewygodne dla żołnierzy rzeczy, na przykład "jakia jest Twoja ulubiona zbrodnia wojenna armii USA?". 

Fejkowy konkurs armii

Tym razem kanał U.S. Army na Twitchu promował konkurs, w którym do wygrania był pad do Xbox'a One Elite Series 2. Nie ukrywajmy, że urządzenie jest naprawdę ładne i dobrze zaprojektowane, toteż wielu widzów z chęcią wyraziło chęć na udział w konkursie. Link jednak przekierowywał do... oficjalnego kwestionariusza rekrutacyjnego do armii Stanów Zjednoczonych. Dość powiedzieć, że sam fejkowy konkurs mógł zdenerwować, jednak w ankiecie zawrzeć trzeba było bardzo poufne informacje. Twitch szybko stwierdził, że konkurs łamał zasady platformy. 

Twitch wydaje oświadczenie

"W oparciu o warunki świadczonych przez nas usług, wszystkie akcje promocyjne na Twitchu muszą odpowiadać regulaminowi. Promocja przygotowana przez kanał U.S. Army nie spełniała wymaganych przepisów, w związku z czym zażądaliśmy jej natychmiastowego usunięcia" - poinformował w oficjalnym komunikacie streamingowy gigant. Gracze jednak do tej pory nie kryją oburzenia, w końcu ile razy pod rząd można zaleźć widzom za skórę?

Podobne artykuły

Karty kredytowe z kłódką leżące na klawiaturze laptopa.

Bezpieczeństwo

PKO BP ostrzega, pieniądze znikają z kont. Ataki hakerskie, dotyczy wszystkich klientów

Czytaj więcej >
zus

Bezpieczeństwo

ZUS: Gigantyczny problem. Internetowa platforma korzysta z technologii, która za miesiąc przestanie działać

Czytaj więcej >
Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
android

Bezpieczeństwo

Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami

Czytaj więcej >
Millennium

Bezpieczeństwo

Bank Millennium ostrzega przed oszustami. Łatwo się nabrać, pieniądze klientów znikają z kont

Czytaj więcej >
materiał ilustracyjny

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Czytaj więcej >