Techgame.pl
Donald Trump podczas konferencji.

Wikipedia Commons

Donald Trump kontra reszta świata. Rozpoczęła się wojna z gigantem społecznościowym

27 Maja 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Sporo się ostatnio dzieje w związku z portalami społecznościowymi. W zasadzie wszystkie największe społecznościówki muszą walczyć z zalewającymi je falami fake newsów na temat koronawirusa oraz sieci 5G. Teraz w środek konfliktu wpakował się

W odpowiedzi na reakcję Twittera odnośnie jednego z “tweetów” Trumpa, ten zagroził gigantowi społecznościowemu zamknięciem, jeżeli nie wycofają się ze swojej decyzji.

Społecznościówki walcza z fałszywymi informacjami

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa i rozbudowy nowoczesnej sieci 5G, portale społecznościowe przechodzą prawdziwy chrzest bojowy pod względem walki z fake newsami. Facebook usuwa grupy nawołujące do palenia masztów udostępniających sieci 5G, a Twitter informuje swoich użytkowników, że niektóre treści, które widzą mogą mijać się odrobinę z prawdą. Taka sytuacja spotkała między innymi Donalda Trumpa, który we właściwy sobie sposób zareagował furią i groźbami.

“Podawane dane mogą być nieprawdziwe”

Taki właśnie napis, sugerujący, że informacje w poście mogą pochodzić z niepewnego źródła, lub są po prostu przekłamane, pojawił się pod jednym z wpisów na oficjalnym profilu prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Wpis dotyczył zbliżających się wyborów w Kalifornii, które wzbudzają podobne kontrowersje, co te organizowane w Polsce. Mają się one odbywać drogą listowną, Trump wyraził swoje niezadowolenie z takiego rozwiązania sprawy, co przyczyniło się do oflagowania jego wpisu.Trump w swoim wpisie sugerował, że podczas tak przeprowadzanych wyborów, głosy będą fałszowane, skrzynki pocztowe okradane, a wyniki tak przeprowadzonego głosowania powinny zostać uznane za nieważne.

Furia Trumpa

Donald Trump zareagował na decyzję adminów Twittera w bardzo nerwowy sposób. Zagroził, że niektóre media społecznościowe mogą zostać w Stanach Zjednoczonych zamknięte. Swoimi przemyśleniami podzielił się oczywiście na Twitterze. „Republikanie uważają, iż platformy mediów społecznościowych całkowicie uciszają głosy konserwatystów. Prędzej je uregulujemy lub zamkniemy, niż na to pozwolimy”. Trump zażądał, żeby Twitter natychmiastowo wycofał się z oznaczenia jego wpisu. Jak na razie władze portalu nie odpowiedziały na groźby prezydenta.

Tagi:

Twitter

Stanisław JanowskiAutor

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >