Rowerzysta z plecakiem Uber Eats.
Źródło: Wikipedia Commons

Uber Eats z nową funkcjonalnością. Chciałoby się powiedzieć "w końcu"

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
31 Lipca 2020

Uber Eats to usługa, która już na dobre zadomowiła się w Polsce. Razem z nią w naszym kraju pojawiło się wiele innych firm oferujących podobne usługi, które jednak nie ograniczały się tylko do dowozu jedzenia z restauracji.

Uber Eats wprowadza w końcu opcję robienia zakupów w sklepach. Oferta dostępna będzie początkowo w wybranych krajach na całym świecie.

Uber Eats jak Glovo

Liderem wśród firm pokroju Uber Eats w dostarczaniu produktów innych niż jedzenie z restauracji jest w Polsce Glovo. Firma, która zaczynała tak naprawdę zaczynała od rozwożenia zakupów zaliczyła solidną rozbudowę w czasie pandemii koronawirusa. W tym momencie Glovo oferuje już nawet przewozy własnych przesyłek na terenie wybranych miast. Uber Eats postanowił gonić swojego rywala i powoli wprowadza funkcję robienia zakupów. Nie będzie ona jednak dostępna od początku wszędzie. Wszystko wskazuje na to, że również Polska będzie musiała na to poczekać.

Nowa funkcjonalność, ale nie wszędzie

Dotychczas opcję robienia zakupów za pomocą Uber Eats dostali Francuzi, wkrótce dołączą do nich Belgowie. Nawet tam funkcja nie będzie dostępna jednak we wszystkich miastach. Od września zakupy zamówić będą mogli mieszkańcy Brukseli i Liege. Uber nawiązał w tym celu współpracę z siecią supermarketów Carrefour. Dla przypomnienia dodamy, że w Polsce od jakiegoś czasu Glovo prowadzi bardzo udaną współpracę z siecią marketów Biedronka. Nie jest to jednak pierwsza taka współpraca Ubera. Od 2019 roku współpracę z siecią Carrefour firma prowadzi na Tajwanie.

Dostawy w 30 minut

Według zarządu sieci Carrefour, usługa Uber Eats we współpracy z francuskimi supermarketami ma zapewnić dostawę zakupów w 30 minut. Obydwa koncerny zapewniają, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy usługa trafi również do innych państw.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł