Napis "Ubisoft", w tle napis "Watch Dogs". Stoisko podczas konferencji Ubisoftu.
Źródło: Wikipedia Commons

Serwery podczas Ubisoft Forward nie wytrzymały. Producent uspokaja

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
13 Lipca 2020

Zainteresowanie wczorajszą konferencją Ubisoftu przekroczyło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Obietnica darmowej kopii gry Watch Dogs 2 ściągnęła na serwery francuskiego producenta setki tysięcy graczy. Nie dziwne więc, że infrastruktura nie wytrzymała, Ubi zapewnia, że nikt nie będzie stratny.

W niedzielę, 12 lipca, odbyła się internetowa konferencja Ubisoft Forward. Aby zapewnić dużą frekwencję, producent obiecał darmową kopię hitowej gry Watch Dogs 2.

Nowości, premiery, plany

Na Ubisoft Forward czekało wielu fanów francuskiego producenta gier komputerowych. Podczas wydarzenia zostały zapowiedziane najnowsze produkcje, które gracze będą mogli przetestować w najbliższym czasie. Pierwsze opinie po wydarzeniu wydają się dosyć optymistyczne. Największym zainteresowanie cieszył się zwiastun gry Far Cry 6, w którym wystąpił znany z serialu Breaking Bad, Giancarlo Esposito, który odgrywał rolę Gustavo Fringa. Bardzo pozytywnie odebrany został również najnowszy trailer do gry Watch Dogs: Legion. To z resztą Watch Dogs skupiło głównie uwagę graczy, ale z zupełnie innego względu niż zwiastun najnowszej części serii.

Gratis to uczciwa cena

Organizatorzy zaplanowali wiele darmowych prezentów dla osób oglądających konferencję. Po obejrzanej minucie przysługiwała nam darmowa kopia Watch Dogs 2, po 20 minutach dostawaliśmy specjalną kurtkę, która będzie dostępna w Watch Dogs: Legion, po 30 minutach Apparel Cache Key Pack do The Division 2, a po 40 minutach Moonlight do nadchodzącego Assassin’s Creeda Valhalla. W celu odebrania darmowej kopii gry Watch Dogs 2, gracze musieli być zalogowani na swoim koncie Uplay w trakcie oglądania konferencji Ubisoft Forward. Organizatorzy nie spodziewali się chyba tak dużego zainteresowania, bo platforma francuskiego studia nie wytrzymała zwiększonego ruchu i po prostu przestała działać. Poprawnie wpisywane hasła nie pozwalały na zalogowanie się na stronę, dwuetapowa weryfikacja przestała działać, problemy wystąpiły zarówno w kliencie Uplay oraz na stronach z prezentacją konferencji.

Natychmiastowa reakcja Ubisoftu

Francuzi dosyć szybko zareagowali na problemy techniczne informując graczy o tym, że nie ma się czym martwić i na razie niech po prostu się zrelaksują i oglądają relacje z konferencji. “Nie martwcie się! Będziemy rozdawać nagrody wszystkim, niezależnie czy udało Wam się zalogować do usługi. Usiądźcie i cieszcie się widowiskiem” - informowali w trakcie transmisji. Po konferencji Ubisoft poinformował na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, że problemy powinny być już zażegnane, a o sposobie rozdawania nagród poinformują w najbliższym czasie. Na razie jednak brakuje informacji w jaki sposób twórcy planują to zorganizować.

Następny artykuł