Ubisoft
Źródło: wikimedia.com

Kolejna wizerunkowa klapa w Ubisoft. Zwolniono dyrektora kreatywnego

Kuba WielochKuba Wieloch
14 Sierpnia 2020

Ostatnimi czasy Ubisoft boryka się z poważnymi wizerunkowymi skandalami. Niestety, pojawił się kolejny

Dyrekotr kreatywny AC: Valhalla oficjalnie zwolniony ze stanowiska

Ashraf Ismail był dyrektorem kreatywnym Assasin's Creed: Valhalla. "Był" ponieważ, został oficjalnie zwolniony z Ubisoftu. Francuska firma nie podaje powodów tak drastycznych kroków i tłumaczy, że decyzja jest wynikiem wewnętrznego śledztwa.

Wewnętrzne śledztwo

Pierwsze oznaki potencjalnego skandalu pojawiły się już w czerwcu, kiedy to nagle dyrektor kreatywny AC: Valhalla Ashraf Ismail nagle zrezygnował ze swojego stanowiska. Ismail swoją decyzję tłumaczy powodami osobistymi. Według anonimowych przecieków z firmy, zaangażował się w romans z jedną z pracowniczek. Problem tkwi w tym, że dyrektor był żonaty, a przez firmę przechodzi ostatnimi czasy fala oskarżeń o mobbing, co skutkuje ogromnym skandalem medialnym.

Pasmo skandali w Ubisoft

Dnia dzisiejszego firma Ubisoft oficjalnie poinformowała, że w wyniku wewnętrznego śledztwa Ismail został zwolniony z pracy. Nie wiadomo jednak czy zwolnienie jest rzeczywiście wynikiem romansu lub mobbingu, ponieważ firma nie chce udzielać żadnych informacji na ten temat. Być może są to tylko rozdmuchane plotki, które poważnie szkodą byłemu dyrektorowi kreatywnemu.
Niedawno na serwisie Bloomerg pojawił się artykuł, który zatrząsł wizerunkiem firmy i doprowadził do zwolnienia wielu wysoko postawionych dyrektorów. Z tekstu wynikało, że we francuskiej firmie wielokrotnie dochodziło do dyskryminacji kobiet i ataków na tle rasistowskim.

Następny artykuł