Ubisoft
Źródło: wikimedia.com

Kolejna wizerunkowa klapa w Ubisoft. Zwolniono dyrektora kreatywnego

Kuba WielochKuba Wieloch
14 Sierpnia 2020

Ostatnimi czasy Ubisoft boryka się z poważnymi wizerunkowymi skandalami. Niestety, pojawił się kolejny

Dyrekotr kreatywny AC: Valhalla oficjalnie zwolniony ze stanowiska


Ashraf Ismail był dyrektorem kreatywnym Assasin's Creed: Valhalla. "Był" ponieważ, został oficjalnie zwolniony z Ubisoftu. Francuska firma nie podaje powodów tak drastycznych kroków i tłumaczy, że decyzja jest wynikiem wewnętrznego śledztwa.

Gigantyczna królowa szerszeni sama buduje gniazdo. Niesamowite nagranieGigantyczna królowa szerszeni sama buduje gniazdo. Niesamowite nagranieCzytaj dalej

Wewnętrzne śledztwo


Pierwsze oznaki potencjalnego skandalu pojawiły się już w czerwcu, kiedy to nagle dyrektor kreatywny AC: Valhalla Ashraf Ismail nagle zrezygnował ze swojego stanowiska. Ismail swoją decyzję tłumaczy powodami osobistymi. Według anonimowych przecieków z firmy, zaangażował się w romans z jedną z pracowniczek. Problem tkwi w tym, że dyrektor był żonaty, a przez firmę przechodzi ostatnimi czasy fala oskarżeń o mobbing, co skutkuje ogromnym skandalem medialnym.

W mieście nagle pojawiła się ogromna dziura. Dramat mieszkańcówW mieście nagle pojawiła się ogromna dziura. Dramat mieszkańcówCzytaj dalej

Pasmo skandali w Ubisoft


Dnia dzisiejszego firma Ubisoft oficjalnie poinformowała, że w wyniku wewnętrznego śledztwa Ismail został zwolniony z pracy. Nie wiadomo jednak czy zwolnienie jest rzeczywiście wynikiem romansu lub mobbingu, ponieważ firma nie chce udzielać żadnych informacji na ten temat. Być może są to tylko rozdmuchane plotki, które poważnie szkodą byłemu dyrektorowi kreatywnemu.
Niedawno na serwisie Bloomerg pojawił się artykuł, który zatrząsł wizerunkiem firmy i doprowadził do zwolnienia wielu wysoko postawionych dyrektorów. Z tekstu wynikało, że we francuskiej firmie wielokrotnie dochodziło do dyskryminacji kobiet i ataków na tle rasistowskim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy już wiedzą jak będzie wyglądał koniec wszechświata
  2. Fortnite usunięte ze sklepów. Epic Games idzie na wojnę z molochami
  3. Gigantyczna królowa szerszeni sama buduje gniazdo. Niesamowite nagranie
  4. W mieście nagle pojawiła się ogromna dziura. Dramat mieszkańców

Następny artykuł