Scena z gry Assassin's Creed Valhalla
Źródło: igdb.com

W AC Valhalla można już wykupić szybsze zdobywanie doświadczenia. Ubisoft stąpa po cienkim lodzie

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
18 Grudnia 2020

Ubisoft wprowadza nowe mikropłatności w Assassin’s Creed Valhalla. Od wczoraj w sklepie, obok setów pancerzy i nowych skórek, pojawiła się zakładka Korzyści, w której możemy za realne pieniądze kupić boostery zapewniające większy przyrost doświadczenia zdobywanego w grze. A było już tak pięknie…

  • Nowe mikropłatności w Assassin’s Creed Valhalla
  • Ubisoft pozwala szybciej zdobywać doświadczenie w grze
  • Wydawca wyjaśnia sytuację w rozmowie z serwisem Game Informer

Mikropłatności w grach to obecnie standard. Niektórzy ich nienawidzą, inni wręcz wymagają ich obecności w grze. Niemniej nikt już raczej nie robi wielkiego szumu wokół nich, jeśli nie są zbyt narzucające się podczas rozgrywki. Ubisoft podjął kontrowersyjną decyzję, by pozwolić graczom płacić za szybsze postępy w grze.

Ubisoft rozszerza sklep w Assassin’s Creed Valhalla

Gdy nowa gra z serii Assassin’s Creed zadebiutowała na rynku (co miało miejsce miesiąc temu), gracze byli zaskoczeni (zazwyczaj pozytywnie) brakiem mikropłatności w aspekcie przyspieszania rozwoju postaci w grze. Boostery punktów doświadczenia były obecne w poprzedniej odsłonie serii, więc nikt się nie spodziewał, że tym razem będzie inaczej.

Wydawca zebrał ogrom pochwał w recenzjach za brak funkcji, która zmieniałaby Valhallę w grę pay-to-win (polityka finansowa pozwalająca graczom zapłacić prawdziwe pieniądze, by zyskać przewagę nad innymi), gdybyśmy mówili o grze multiplayerowej. Teraz Ubisoft zgotował graczom kolejne zaskoczenie, tym razem odebrane raczej negatywnie.

Szybsze levelowanie w AC Valhalla

Gdy po miesiącu od premiery gry developer nagle dodaje mikropłatności pozwalające przyspieszyć rozgrywkę, w głowach graczy rodzą się pytania. Serwis Game Informer postanowił zasięgnąć informacji u źródła. I otrzymał od Ubisoftu odpowiedź.

Multiplayer w Call of Duty: Black Ops Cold War darmowy aż do wigilii. Znamy szczegółyMultiplayer w Call of Duty: Black Ops Cold War darmowy aż do wigilii. Znamy szczegółyCzytaj dalej

W związku z tym, że pojawia się coraz więcej dodatkowej zawartości popremierowej, chcemy dać graczom możliwość przyspieszenia postępów w grze. Korzyści pozwalają graczom, którzy nie mają dość czasu, by w pełni wyeksplorować świat Assassin’s Creed Valhalla, doświadczyć posługiwania się najlepszymi przedmiotami, jakie oferuje gra.

Na przykład tacy gracze mają od teraz możliwość zakupu map, które odkryją wiele ciekawych lokacji w świecie Valhalli. Oczywiście wciąż będą musieli je odwiedzić i przejść, by dostać związane z nimi nagrody. - czytamy w odpowiedzi Ubisoftu opublikowanej przez serwis Game Informer.

Mieszane uczucia po komentarzu Ubisoftu

W swojej wypowiedzi Ubisoft sugeruje, że aby doświadczyć wszystkich wspaniałości Assassin’s Creed Valhalla, nie poświęcając na to setek godzin, konieczne będzie wykupienie sobie dostępu do nich za prawdziwe pieniądze. Teraz pytanie, czy to wina graczy, że AC Valhalla jest tak zaprojektowane, by trudno było je ukończyć bez poświęcania ogromnych ilości czasu?

Ta decyzja i wypowiedź z pewnością nie przysporzą Ubisoftowi popularności. Jednakże z drugiej strony trudno im się dziwić - według najnowszych statystyk aż 90% zysku z gier generują właśnie mikropłatności. Smutne, lecz prawdziwe.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  1. Sony usunęło Cyberpunk 2077 z PlayStation Store. CD Projekt reaguje
  2. Powstanie MMORPG w świecie League of Legends. Twórca ujawnił szczegóły
  3. Charytatywny stream Nvidii wielkim sukcesem. W ciągu ponad 100 godzin zebrano 142 tys. złotych
  4. Następny artykuł