Techgame.pl
Tatuaż technologiczny

designboom

Ludzkość chce ulepszać własne ciała nowymi technologiami. Zaskakujące wyniki badań

18 Września 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Postęp technologiczny sprawia, że coraz bardziej możliwe stają się rzeczy, które jeszcze do niedawna były jedynie futurystycznymi wizjami w powieściach Sci-Fi. Najnowsze badania wskazują, że ludzkość jest już na niektóre z tych rozwiązań got

Jak wykazują badania przeprowadzone przez grupę Kaspersky, prawie dwie trzecie mieszkańców wysoko rozwiniętych krajów Europy Zachodniej dopuszcza do siebie myśli związane z modyfikacją ludzkiego ciała najnowszymi osiągnięciami techniki.

Ponad połowa badanych otwarta na ulepszanie ciała technologią

Opinium Research przeprowadziło swoje badanie na grupie 14 500 osób z 16 krajów Europy (między innymi, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania). Okazało się, że aż 63% z testowanych osób wyraziłoby zgodę na ulepszenie własnego ciała osiągnięciami technologicznymi w celu poprawienia swojej sprawności. Nie wszystkie kraje jednak wykazywały taki sam optymizm. W Wielkiej Brytanii zainteresowanie takim rozwiązaniem wykazało jedynie 25 procent badanych. We Francji z kolei 32 procent, a w Szwajcarii 35 procent. O wiele bardziej otwarci na wizje technologicznych usprawnień ciała byli Hiszpanie i Portugalczycy (tam w okolicach 60%).

1.Elon Musk chce wysłać ludzi na pewną śmierć. Nie uwierzysz co stanie się z pierwszymi kolonistami na Marsie

Ulepszanie własnego ciała? Czemu nie!

Badania przeprowadzone przez ekspertów z firmy Kaspersky pokazują, że większość badanych byłaby w stanie wszczepić sobie jakiś rodzaj nowoczesnej technologii we własne ciało, jeżeli wpłynęłoby to pozytywnie na stan ich zdrowia. Większość ludzi ma nadzieję, że nowoczesne technologie pozytywnie wpłyną na ich wzrok, usprawni możliwości ciała oraz, co ciekawe, uatrakcyjni wygląd zewnętrzny. “Ulepszanie ludzkiego ciała jest obecnie jednym z najważniejszych trendów technologicznych” - tłumaczy Marco Preuss, europejski dyrektor globalnych badań i analiz w firmie Kaspersky.

Ulepsz swój mózg z Elonem Muskiem

Wizje ulepszania własnego ciała, które nie polegają jedynie na wstawianiu zaawansowanych technologicznie protez rąk czy nóg, to już powoli nasza rzeczywistość. Parę tygodni temu Elon Musk zaprezentował owoc pracy swojej najnowszej firmy Neuralink, a więc chip komputerowy, który będziemy mogli wszczepić sobie do głowy, dzięki czemu połączymy nasz mózg z Internetem. Chip taki może się okazać niezastąpiony w badaniu i leczeniu chorób neurologicznych. Obecnie urządzenie testowane było na świniach, jednak w niedalekiej przyszłości mają ruszyć testy kliniczne na ludziach. Chociaż wiele osób wykazywało zainteresowanie tego typu usprawnieniami, to część respondentów wykazała również obawy, że sprzęty tego typu mogą negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo osób, które zdecydują się na zaimplementowanie ich we własne ciała. Mowa tu głównie o atakach hakerskich.

Stanisław JanowskiAutor

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >