Tatuaż technologiczny
Źródło: designboom

Ludzkość chce ulepszać własne ciała nowymi technologiami. Zaskakujące wyniki badań

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
18 Września 2020

Postęp technologiczny sprawia, że coraz bardziej możliwe stają się rzeczy, które jeszcze do niedawna były jedynie futurystycznymi wizjami w powieściach Sci-Fi. Najnowsze badania wskazują, że ludzkość jest już na niektóre z tych rozwiązań gotowa.

Jak wykazują badania przeprowadzone przez grupę Kaspersky, prawie dwie trzecie mieszkańców wysoko rozwiniętych krajów Europy Zachodniej dopuszcza do siebie myśli związane z modyfikacją ludzkiego ciała najnowszymi osiągnięciami techniki.

Ponad połowa badanych otwarta na ulepszanie ciała technologią

Opinium Research przeprowadziło swoje badanie na grupie 14 500 osób z 16 krajów Europy (między innymi, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania). Okazało się, że aż 63% z testowanych osób wyraziłoby zgodę na ulepszenie własnego ciała osiągnięciami technologicznymi w celu poprawienia swojej sprawności. Nie wszystkie kraje jednak wykazywały taki sam optymizm. W Wielkiej Brytanii zainteresowanie takim rozwiązaniem wykazało jedynie 25 procent badanych. We Francji z kolei 32 procent, a w Szwajcarii 35 procent. O wiele bardziej otwarci na wizje technologicznych usprawnień ciała byli Hiszpanie i Portugalczycy (tam w okolicach 60%).

DZISIAJ GRZEJE:

1.Elon Musk chce wysłać ludzi na pewną śmierć. Nie uwierzysz co stanie się z pierwszymi kolonistami na Marsie

2. Normalny banknot 10 zł może kosztować fortunę. Wystarczy, że posiada jedną cechę

Może istnieć rzecz, która jest zdolna wessać czarną dziurę. Gigantyczna kosmiczna potęga, o której mało kto wieMoże istnieć rzecz, która jest zdolna wessać czarną dziurę. Gigantyczna kosmiczna potęga, o której mało kto wieCzytaj dalej

Ulepszanie własnego ciała? Czemu nie!

Badania przeprowadzone przez ekspertów z firmy Kaspersky pokazują, że większość badanych byłaby w stanie wszczepić sobie jakiś rodzaj nowoczesnej technologii we własne ciało, jeżeli wpłynęłoby to pozytywnie na stan ich zdrowia. Większość ludzi ma nadzieję, że nowoczesne technologie pozytywnie wpłyną na ich wzrok, usprawni możliwości ciała oraz, co ciekawe, uatrakcyjni wygląd zewnętrzny. “Ulepszanie ludzkiego ciała jest obecnie jednym z najważniejszych trendów technologicznych” - tłumaczy Marco Preuss, europejski dyrektor globalnych badań i analiz w firmie Kaspersky.

Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia TitanicaNiewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia TitanicaCzytaj dalej

Ulepsz swój mózg z Elonem Muskiem

Wizje ulepszania własnego ciała, które nie polegają jedynie na wstawianiu zaawansowanych technologicznie protez rąk czy nóg, to już powoli nasza rzeczywistość. Parę tygodni temu Elon Musk zaprezentował owoc pracy swojej najnowszej firmy Neuralink, a więc chip komputerowy, który będziemy mogli wszczepić sobie do głowy, dzięki czemu połączymy nasz mózg z Internetem. Chip taki może się okazać niezastąpiony w badaniu i leczeniu chorób neurologicznych. Obecnie urządzenie testowane było na świniach, jednak w niedalekiej przyszłości mają ruszyć testy kliniczne na ludziach. Chociaż wiele osób wykazywało zainteresowanie tego typu usprawnieniami, to część respondentów wykazała również obawy, że sprzęty tego typu mogą negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo osób, które zdecydują się na zaimplementowanie ich we własne ciała. Mowa tu głównie o atakach hakerskich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rój szerszeni zaatakował rowerzystów z Wrocławia. Kobieta dostała nagłej reakcji alergicznej
  2. Zmiksuj banany ze słodkim dodatkiem. Zyskasz domowe lekarstwo na chore gardło
  3. Może istnieć rzecz, która jest zdolna wessać czarną dziurę. Gigantyczna kosmiczna potęga, o której mało kto wie
  4. Co, gdyby rakiety były przezroczyste? Zjawiskowa animacja pokazuje, jak działają rakiety kosmiczne [wideo]
  5. Amerykańskie myśliwce nad Polską. Ruszają ogromne ćwiczenia Astral Knight 2020
  6. Znaleziono niedźwiedzia sprzed nawet 40 tys. lat. Zachował się niemal nienaruszony, naukowcy są w szoku

Następny artykuł