Techgame.pl
ac valhalla

materiały prasowe

Najgorszy element Assassin's Creed Odyssey ma zostać naprawiony. Twórcy zapowiadają kluczowe zmiany

3 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Choć Assassin's Creed Odyssey uznany został za naprawdę udaną produkcję, nie była to gra wolna od wad. Reżyser nowej części serii o podtytule Valhalla potwierdza, że gra ma mieć lepiej wyważoną rozgrywkę, dzięki czemu nie powtórzą się mozolne czynn

Seria Assassin's Creed dzięki części Origins coraz głębiej weszła w gatunek RPG. Choć zdaniem krytyków jest to bardzo pozytywna zmiana, niektóre elementy były co namniej... irytujące.

Assassin's Creed RPG

Assassin's Creed Odyssey, czyli kolejna już wycieczka do świata starożytnego, tym razem zabrała nas do antycznej Grecji. Choć produkcja jako całość była w dużym stopniu chwalona, nie była wolna od wad. Jedną z najbardziej frustrujących i wytykanych grze czynności był stosunkowo wyśrubowany poziom trudności, który zmuszał graczy do nieustannego grindu, czyli powtarzania tych samych czynności w celu podniesienia poziomu bohatera. Przyznam, że i ja sam porzuciłem ma jakiś czas grę właśnie ze względu na ten niezwykle irytujący aspekt. WIelu graczy martwiło się, że Valhalla powtórzy los poprzedniczki. Na szczęście zdaniem reżysera produkcji, Ashrafa Ismaila, gracz dostanie zdecydowanie większą wolność wyboru w tej kwestii. W rozmowie z serwisem Press Start zdradził on, że: "Stworzyliśmy ten zapierający dech w piersiach świat i chcemy, by gracze bawili się tak, jak będą chcieli. Dzięki temu zbalansowaliśmy gameplay. Ktoś chce się skupić na głównej ścieżce fabularnej? Nie ma problemu. Ktoś będzie chciał podbijać kolejne twierdze? Również nie ma problemu. Gracz zadecyduje o tym, w jaki sposób odbierze zawartość".

Valhalla jako kolejny krok w stronę gatunku

Assassin's Creed Valhalla zapowiadane jest jako produkcja bogata w zawartość, ale, zdaniem twórców, przemyślaną. Wszelkie aktywności mają być na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie. Produkcja stawia też większy nacisk na elementy RPG i dostosowywanie wyposażenia bohatera bardziej, niż samo zdobywanie nowych umiejętności. Łącząc to z zapewnieniami Ismaila o braku grindu może okazać się, że nowa część stanie się najbardziej kompleksowym RPGiem od Ubisoftu. Miejmy jednak na uwadze, że to na tem moment wyłącznie zapewnienia twórców, choć zdanie społeczności studio na pewno usłyszało. Valhalla ma być pod względem RPG grą zbudowaną na nieco innych filarach. Produkcja premierę ma mieć w okolicach końca tego roku zarówno na PC, jak i konsolach starej oraz nowej generacji. Aktualnie Ubisoft szykuje się do zaprezentowania pierwszego oficjalnego gameplayu.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >