AC Valhalla
Źródło: materiały prasowe

Assassin's Creed Valhalla - wyciekł półgodzinny gameplay. Przed Ubisoft jeszcze sporo pracy

Artur ŁokietekArtur Łokietek
6 Lipca 2020

Pół godziny zapisu z rozgrywki z nowego Assassin's Creeda wyciekło do internetu. Gameplay pokazuje walkę, eksplorację, żeglugę i rozmowy, czyli w zasadzie wszystko, co nowa część hitu od Ubisoft nam obiecuje. Wygląda jednak na to, że gra nijak nie jest blisko ukończenia.

Assassin's Creed: The Witcher - tak w skócie podsumować można nową grę Ubisoftu. Nowy AC przypomina naszego Wiedźmina, jak żadna gra wcześniej.

Wyciekł gameplay z Assassin's Creed Valhalla

Na forum Restera pojawił się wątek dotyczący wycieku gameplaya z najnowszej produkcji hitowej serii od Ubisoftu. Stało się to tym samym niejako tradycją przy okazji kolejnych części. Assassin's Creed Valhalla miało zostać pokazane w formie gameplaya jeszcze podczas prezentacji gier na Xboxa Series X, jednak to wtedy okazało się, że Ubisoft trochę opatrznie zrozumiał słowo "rozgrywka" i zaserwował nam po prostu nagrany na silniku gry trailer.

Assassin's Creed jak Wiedźmin 3

Jak zauważyli choćby użytkownicy wspomnianego forum (jak i sam autor newsa), najnowszy Assassin's Creed przypomina naszego polskiego Wiedźmina 3 jak żadna gra wcześniej. Choć Ubisoft od części Origins otwarcie mówi, że wzoruje się na Wiedźminie, to dopiero przy okazji Valhalli możemy miejscami nawet nie rozróżnić tych dwóch gier (no, może wyłącznie dlatego, że nie ma tu Geralta). Połączenie nordyckiego settingu, postawienie na silniejsze elementy RPG i pieczołowicie odwzororowana mapa faktycznie budzą niezwykle mocne skojarzenia z grą od CD Projekt RED.

Przed Ubi jeszcze sporo pracy

Jednak gameplay zawiera bardzo dużo różnego rodzaju bugów - odskakujące ciała, niewykrywalne kolizje czy (mam nadzieję, że to bug) twarze tak przerażające jak te z Mass Effecta Andromeda. Nie możemy za bardzo wypowiedzieć się o grafice, bo wideo jest mocno skompresowane, jednak na ten moment również wygląda na dość wczesny build. Tak wczesny, że bardzo możliwe, iż wersja gry którą widzimy na gameplayu jest kompletnie nieaktualna. Muszę przyznać jednak, że osobiście... podoba mi się to, co widzę.

W sieci pojawiło się wiele różnych źródeł gameplaya, jednak szybko znikają. Warto więc śledzić tego newsa albo wątek na Resetera. Oto wspomniany gameplay (o ile jeszcze działa):

Następny artykuł