Yoru - nowa postać w Valorant
Źródło: Mr.GHOST GAMING/wideo/https://youtu.be/ghEILJRfvX0

Nowa postać w Valorancie doprowadzi nas do szału. Yoru i jego umiejętności

Artur ŁokietekArtur Łokietek
10 Stycznia 2021

W Valorancie już niedługo rozpocznie się drugi Odcinek, a wraz z nim do gry trafi nowa postać - Yoru. Jego głównym celem będzie "ogłupianie" drużyny wroga i zapędzanie ich w kozi róg. Problem w tym, że w pojedynkach 1v1 raczej nie będzie miał sobie równych.

  • W Valorancie rusza niedługo nowy Odcinek
  • Wraz z nim do gry zostanie wprowadzony Yoru - duelista
  • Przedstawiamy listę jego umiejętności
  • Nowa postać może znacznie skomplikować pojedynki 1v1

Valorant szturmem zdobył serca fanów CS: GO czy Overwatcha. Z czasem jednak zatwardziali weterani potyczek multiplayerowych zaczęli odchodzić od nowej produkcji Riotu i wracali do sprawdzonych rozwiązań (w tym niżej podpisany). Być może nowa postać będzie dobrym pretekstem do powrotu.

Valorant z nową postacią

Grając w Valoranta nie trudno odnieść wrażenia, że to taki "ładnie ubrany hero shooter będący w istocie CS: GO", gdyż większość gameplayowych rozwiązań jest tożsama dla produkcji Riotu i Valve. System strzelania, "poczucie" broni, movement i główne zasady rozgrywki i taktyki sprowadzają się w zasadzie do tego samego.

Największą jednak różnicą między obydwiema produkcjami jest, przede wszystkim, podział na bohaterów. W CS'ie każdy jest, powiedzmy, równy, tutaj jednak wiele zależy od właściwych każdej postaci umiejętności. Nic więc dziwnego, że dodając nowego bohatera pojawiają się wątpliwości do co zburzenia balansu rozgrywki.

A nowa postać ma zadatki jeżeli chodzi o namieszanie w rozgrywce. Yoru, bo tak się nazywa, wyciekał już wcześniej, jednak teraz dopiero Riot potwierdził jego istnienie i zaprezentował pierwszy filmik o tym bohaterze. Jego implementacji w grze możemy spodziewać się już za chwilę.

Fantastyczna zapowiedź nowego bohatera LoL-a. Nadchodzą też zmiany w systemie rankingowymFantastyczna zapowiedź nowego bohatera LoL-a. Nadchodzą też zmiany w systemie rankingowymCzytaj dalej

Drugi Odcinek, pierwszy Akt

Riot w dość zaskakujący sposób wdraża nową zawartość do Valoranta. Podczas, gdy większość znanych pozycji online po prostu dzieli się na sezony, które trwają parę miesięcy i później się zmieniają na kolejne, dodające inne nowości, Riot nieco skomplikował sprawę - zamiast sezonów mamy Odcinki, te zaś podzielono na różne Akty zmieniające się w czasie.

12 stycznia do gry trafić ma kolejna duża aktualizacja, co oznacza, że to tego dnia rozpocznie się Odcinek drugi, Akt pierwszy. Oczywiście twórcy jeszcze nie podzielili się kompletną listą nowości i zmian, ale zwyczajowo możemy liczyć na usprawnienia rozgrywki, naprawy balansu i parę mniejszych udogodnień.

Najważniejszy w tym wszystkim jest wspomniany Yoru. Riot nieco miesza w Valorancie wyposażając co drugą postać w różne wariacje na temat flashy, bomb dymnych czy innych granatów przed którymi niedługo nie będzie można w ogóle uciec. Yoru nie jest tutaj wyjątkiem, jednak jego umiejętności mogą sporo namieszać w balansie rozgrywki.

Duelista, który zawsze wygra

Patrząc tylko na nowe umiejętności Yoru nazywanego "duelistą" zaczynam nieco powątpiewać, że to sprawiedliwe określenie tej postaci. Wszystko sprowadza się do tego, że z nawet mało wprawionym graczem grającym Yoru w potyczce 1v1 raczej nie będziemy mieć za dużo szans. Poniżej znajdziecie listę jego umiejętności.

  • C - Fakeout: echo emitujące kroki postaci. Strzał je aktywuje i wysyła naprzód, alternatywny ogień kładzie na miejscu, zaś po aktywacji wyrzucane jest naprzód
  • E - Gatecrash: naciśnij, by wyekwipować szczelinę. Strzał wysyła je naprzód, alternatywny ogień kładzie na miejscu, po aktywacji teleportujemy się w miejsce szczeliny
  • Q - Blindside: naciśnij, aby wyrwać niestabilny fragment z rzeczywistości. Strzał wysyła fragment w roli flasha, który ujawnia się dopiero od odbiciu od powierzchni
  • X - Dimensional Rift: maska, która pozwala poruszać się między dwiema rzeczywistościami. Poruszając się, nikt nas nie słyszy ani nie widzi

Patrząc na powyższe umiejętności - nie będzie tak łatwo wygrać z nową postacią. Wszystko przez to, że Yoru spełnia wiele ról w jednej - może manipulować wrogą drużyną dzięki wabikom, przedzierać się na tyły dzięki ultowi, oślepiać innych niewidzialnym granatem a nawet teleportować jeżeli zrobi się gorąco. Z jednej strony mamy już podobne postacie, ale istnieje spora szansa, że pojedynki 1v1 zostaną dość mocno skomplikowane.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł