valorant
Źródło: materiały prasowe

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Artur ŁokietekArtur Łokietek
14 Kwietnia 2020

Gracze na Reddicie poświęcili sporo czasu, aby ustalić czemu ich ulubione gry ostatnio zaczęły zwalniać. Okazało się, że winny wszystkiemu jest program anti-cheat instalowany wraz z najnowszą produkcją od Riot Games, Valorant. Wielu internautów jest oburzonych.

Valorant jest w fazie beta, ale nie uchroniło to produkcji od mniejszych i większych skandali. Najnowszy dotyczy systemu anti-cheatowego w grze.

Valorant zwalnia inne gry?

Na różnych forach Reddita poświęconych głównie sieciowym produkcjom, takim jak Counter-Strike: Global Offensive czy League of Legends zaczęło się w ostatnich dniach pojawiać coraz więcej raportów graczy donoszących o spadku liczby fpsów. Gry zaczęły działać wolniej, niektóre nawet potrafiły się zacinać, a gracze starali się wspólnie ustalić, gdzie leży istota problemu. Okazało się, że wszyscy, którzy donosili o problemach z płynnością mają zainstalowaną betę najnowszej produkcji od Riot Games, czyli Valorant. Po krótkiej analizie i odistalowaniu anti-cheata, płynność wróciła do normy.

Riot Games się tłumaczy

Riot Games jeszcze przed szerszymi zapowiedziami Valorant chwaliło się systemem ani-cheat w nadchodzącej produkcji. Valorant Vanguard zdaje się działać całkiem nieźle, bo ostatnio został zbanowany pierwszy haker w produkcji. Gracze jednak winią program za ograniczenie płynności innych gier i boją się, że może on robić na komputerze niechciane przez użytkownika rzeczy. Riot tłumaczy, że ich system stara się zajmować jak najmniej pamięci w komputerze, a sam program nie skanuje żadnych plików, a jedynie pliki Valorant, gdy gra jest uruchomiona. Riot sugeruje, że program zawsze można usunąć z komputera. Zgadujemy, że zapewne niedługo możemy doczekać się pierwszych poprawek do wspomnianego Vanguarda, szczególnie, gdy duża część graczy zgłasza z nim problemy.

Zobacz także:

  1. Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne
  2. Branża gastronomiczna walczy o przetrwanie. Powstała nowa niezależna platforma do zamawiania jedzenia
  3. U pacjentów w Korei Południowej koronawirus mógł się reaktywować
  4. Potężne tornada i burze przeszły przez południowe stany USA. Są ofiary śmiertelneNastępny artykuł