Techgame.pl
valorant

materiały prasowe

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

14 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Gracze na Reddicie poświęcili sporo czasu, aby ustalić czemu ich ulubione gry ostatnio zaczęły zwalniać. Okazało się, że winny wszystkiemu jest program anti-cheat instalowany wraz z najnowszą produkcją od Riot Games, Valorant. Wielu internautów jes

Valorant jest w fazie beta, ale nie uchroniło to produkcji od mniejszych i większych skandali. Najnowszy dotyczy systemu anti-cheatowego w grze.

Valorant zwalnia inne gry?

Na różnych forach Reddita poświęconych głównie sieciowym produkcjom, takim jak Counter-Strike: Global Offensive czy League of Legends zaczęło się w ostatnich dniach pojawiać coraz więcej raportów graczy donoszących o spadku liczby fpsów. Gry zaczęły działać wolniej, niektóre nawet potrafiły się zacinać, a gracze starali się wspólnie ustalić, gdzie leży istota problemu. Okazało się, że wszyscy, którzy donosili o problemach z płynnością mają zainstalowaną betę najnowszej produkcji od Riot Games, czyli Valorant. Po krótkiej analizie i odistalowaniu anti-cheata, płynność wróciła do normy.

Riot Games się tłumaczy

Riot Games jeszcze przed szerszymi zapowiedziami Valorant chwaliło się systemem ani-cheat w nadchodzącej produkcji. Valorant Vanguard zdaje się działać całkiem nieźle, bo ostatnio został zbanowany pierwszy haker w produkcji. Gracze jednak winią program za ograniczenie płynności innych gier i boją się, że może on robić na komputerze niechciane przez użytkownika rzeczy. Riot tłumaczy, że ich system stara się zajmować jak najmniej pamięci w komputerze, a sam program nie skanuje żadnych plików, a jedynie pliki Valorant, gdy gra jest uruchomiona. Riot sugeruje, że program zawsze można usunąć z komputera. Zgadujemy, że zapewne niedługo możemy doczekać się pierwszych poprawek do wspomnianego Vanguarda, szczególnie, gdy duża część graczy zgłasza z nim problemy.

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >
podpalil komputer na wizji

Gry

Pechowa transmisja na żywo. Podpalił komputer podczas składania

Czytaj więcej >