Techgame.pl > Gry > W te gry warto grać. Najlepsze polskie tytuły
Kuba Wieloch
Kuba Wieloch 24.05.2022 23:44

W te gry warto grać. Najlepsze polskie tytuły

7 Najlepszych polskich gier
IGDB.com

Najlepsze polskie gry

Można by powiedzieć, że Polacy nie gęsi, własny język mają i przemysł gamingowy również mają przyzwoity. Pod tym względem wiele się pozmieniało w ostatnich latach i są to zdecydowanie zmiany pozytywne. W znacznej mierze, do tego stanu rzeczy przyczyniły się gigantyczne sukcesy CD Projekt Red, aczkolwiek, trzeba tu zaznaczyć, że nie tylko Redzi wyrobili sobie bardzo przyzwoitą markę w gamingowym świecie. Przejdźmy zatem do najciekawszych polskich gier, w które musicie zagrać.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Zaczniemy od banałów i oczywistości. Jeśli nie graliście do tej pory w trzecią część Wiedźmina, to koniecznie musicie to nadrobić. Tytuł ten nie zestarzał się i nadal pod wieloma względami zachwyca. Trudno jest znaleźć RPG z lepiej napisanymi dialogami i fabułą na książkowym wręcz poziomie.

Cyberpunk 2077

Tutaj trzeba dodać drugą CDP-a, a grą tą jest rzecz jasna Cyberpunk 2077, czyli najbardziej wyczekiwana premiera roku 2020 i 2021. Rzecz jasna, ten tytuł nie jest aż takim hitem, jakiego wszyscy się spodziewali, a na dodatek nadal ma swoje "problemy". Nie zmienia tu faktu, że nadal jest to produkcja bardzo przyzwoita. Bardzo dobrze działa tu rozgrywka, fabuła i budowa świata, natomiast grę da się już kupić za bardzo przyzwoitą cenę. Zastrzegamy jednak, że zdecydowanie bardziej polecamy wersję tej gry na PC, Xbox Series S i X lub PS5, odradzamy natomiast niestabilne wydanie na PS4 i Xbox One.

Frostpunk

Kolejnym tytułem w zestawieniu jest Frostpunk, czyli roguelike’owa strategia wydana przez 11-Bits Studio. Jeśli lubicie pomęczyć się przy dobrym roguelike'u, który skutecznie odświeża gatunek, to zdecydowanie polecamy ten tytuł. Podczas rozgrywki waszym zadaniem będzie utrzymanie przy życiu jednej z ostatniej ludzkich osad w postapokaliptycznym świecie pokrytym zmarzliną. Czekają was trudne wybory etyczne i wiele, wiele niepowodzeń.

This War of Mine

Kolejną wartą polecenia grą wydaną przez 11-Bits Studio jest This War of Mine. Tytuł ten stanowi rewelacyjny manifest antywojenny. Podczas rozgrywki wcielimy się w cywila przeżywającego horrory wojny. Ten poruszający survival pozostaje w pamięci na długo po rozgrywce, przy okazji obalając mity gloryfikujące wojnę.

Ghostrunner

Tytułem, w który koniecznie musicie zagrać jest wydany w 2020 roku Ghostrunner. Złośliwi mogą tutaj napomknąć, że jest to najlepsza cyberpunkowa gra wydana przez Polaków i mówiąc szczerze, mogą mieć trochę racji. Za wydanie tej cudownej zręcznościowej gry akcji odpowiedzialne jest All in Games. Ghostrunner zachwyca fenomenalnym settingiem, kolorami, grafiką, a przede wszystkim niewiarygodną wręcz płynnością rozgrywki.

Dying Light

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć gry wydanej przez Techland, a jest nią Dying Light. Ten fanatyczny survival horror, jest jednym z najlepszych przedstawicieli swojego gatunku i ma na całym świecie pokaźną rzeszę fanów. Jeśli lubicie filmy o tematyce zombie, to zdecydowanie macie przed sobą pozycję obowiązkową.

SUPERHOT

Warto tu również dodać indyka, a jest nim stworzony przez Piotra Iwanickiego shooter SUPERHOT. Co ciekawe, ten tytuł został stworzony w tydzień na potrzeby konkursy, aczkolwiek koncept spodobał się graczom tak bardzo, że w 2016 roku wydano pełnowymiarową wersję gry. SUPERHOT opiera się na minimalistycznej oprawie grafice i bardzo ciekawej mechanice zatrzymywania i spowalniania czasu podczas walki.

Powiązane