Kierowca podczas jazdy samochodem.
Źródło: Pixabay

Nawigacja Waze z nową funkcjonalnością. Twórcy stawiają na bezpieczeństwo

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
15 Sierpnia 2020

Waze to jedna z najpopularniejszych aplikacji nawigacyjnych dla kierowców. Jest ona regularnie aktualizowana o nowe funkcjonalności.

Waze zyskało popularność ze względu na możliwość informowania na bieżąco o utrudnieniach w ruchu przez co podróż może zostać zaplanowana w taki sposób, aby ominąć największe utrudnienia na drogach. Informacje o różnych zdarzeniach na drogach mogą wprowadzać sami kierowcy.

Silna konkurencja w branży nawigacyjnej

W Polsce najpopularniejszymi aplikacjami nawigacyjnymi są mapy Google, aplikacja Yanosik oraz właśnie Waze. Te dwie ostatnie aplikacje zyskały dużą popularność ze względu na możliwość informowania o zdarzeniach drogowych przez kierowców. Mogą oni na bieżąco i w prosty sposób informować o natężeniu ruchu, wypadkach, utrudnieniach w ruchu i kontrolach policyjnych. Zdarzenia te są na bieżąco aktualizowane przez innych kierowców, ponieważ kiedy dojeżdżamy do danej lokalizacji z rzekomym utrudnieniem, to możemy je potwierdzić lub poinformować, że problem został już zażegnany.

Starlink oficjalnie rozpoczął działanie. Znamy pierwsze pomiary prędkości Internetu od Elona MuskaStarlink oficjalnie rozpoczął działanie. Znamy pierwsze pomiary prędkości Internetu od Elona MuskaCzytaj dalej

Pomimo tego, że Waze jest oddzielną aplikacją, to należy do Google, a konkretniej do firmy Alphabet Inc., który wykupił aplikację za astronomiczną cenę 966 milionów dolarów. Pomimo tego, Waze jest rozwijany oddzielnie od map Google i co jakiś czas aplikacja otrzymuje swoje własne aktualizacje, które wprowadzają nowe funkcjonalności dla kierowców.

Waze stawia na bezpieczeństwo

12 sierpnia twórcy aplikacji Waze poinformowali o tym, że do narzędzia została dodana nowa funkcjonalność. Od teraz kierowcy będą dostawali informację o zbliżających się przejazdach kolejowych. Powiadomienie pojawia się w momencie zbliżania się do torów kolejowych i znika w momencie przejechania utrudnienia. Funkcjonalność została wprowadzona w 18 krajach na całym świecie, w tym w Polsce. Oprócz naszego kraju aplikacja działa w takich państwach jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy, Brazylia czy Holandia. Nowa funkcjonalność może zostać wyłączona wchodząc w ustawienia wyświetlania mapy, w zakładce raporty. Aplikacja jest dostępna zarówno na urządzenia z Androidem, jak i system IOS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska to niesamowicie ciekawy kraj. Google Maps nas doceniło
  2. Starlink oficjalnie rozpoczął działanie. Znamy pierwsze pomiary prędkości Internetu od Elona Muska
  3. Czy to już przyszłość? W Japonii rozpoczęto produkcję latających samochodów
  4. ASUS prezentuje laptopy z nowej serii ZenBook. Jest w czym wybierać

Następny artykuł