Techgame.pl > Google Maps

Google Maps

Mapy firmy Google

smarfon
28.04.2024 23:57 Jak wysłać pinezkę w Google Maps?

Digitalizacja współczesnego życia jest bardzo powszechna i jak wszyscy wiemy, dotykać może nawet najbardziej prozaicznych elementów ludzkiej codzienności. Podczas gdy papierowe mapy kurzą się w piwnicach i na strychach naszych domów, serca podróżników (i nie tylko) zdążyło już podbić Google Maps – niezwykle poręczne narzędzie, udostępniające użytkownikom możliwość obserwowania swojej pozycji na mapie w czasie rzeczywistym, za pomocą dedykowanej aplikacji z GPS. To jednak niejedyna jej funkcjonalność. Czym jest pinezka w Google Maps i jak ją komuś wysłać?

Kierowca podczas jazdy samochodem.
19.03.2022 05:23 Nawigacja Waze z nową funkcjonalnością. Twórcy stawiają na bezpieczeństwo

Waze zyskało popularność ze względu na możliwość informowania na bieżąco o utrudnieniach w ruchu przez co podróż może zostać zaplanowana w taki sposób, aby ominąć największe utrudnienia na drogach. Informacje o różnych zdarzeniach na drogach mogą wprowadzać sami kierowcy.

Google
19.03.2022 05:19 Znamy przyczynę poważnej awarii Google i YouTube. Serwisy i usługi były nieosiągalne

Przedwczoraj około południa globalnie padły usługi GoogleMożna się domyślić, że brak Gmaila, Map, Dysku, Dokumentów, Meet czy Chatu był powszechnie odczuwalnyNa szczęście przywrócenie sprawności zajęło niecałą godzinęRzecznik Google Polska wyjaśnił, które wewnętrzne rozwiązania zawiniłyProblemy Google'a były tym dotkliwsze, że zapewnia on mnogość powszechnie używanych usług. To strony i aplikacje wykorzystywane prywatnie do rozrywki, jak i przez firmy w biznesie.

Mapy Google
19.03.2022 05:17 Mapy Google z kolejną, świetną funkcją. Od teraz ulice będą znacznie bardziej szczegółowe

Mapy Google zostały wzbogacone o większą szczegółowośćLepiej zobrazowano chodniki, dodano przejścia czy wysepki dla pieszychNa razie zmiany obowiązują wyłącznie w kilku lokacjach na całym świecieNowość w Mapach Google można uznać za "pierwszy rzut oka" na to, jak w przyszłości będzie wyglądać nawigacja. Choć aktualnie dostępne wyłącznie w paru miastach zagranicznych, zapewne w ciągu kilku lat doczekamy się rozpowszechnienia nowych funkcji na globalną skalę.

Jarosław Kaczyński
19.03.2022 05:15 W Google jest wszystko... Oprócz domu Jarosława Kaczyńskiego

Google Street View to niesamowite narzędzie, które pozwala użytkownikom odbyć wirtualny spacer ulicami niemal dowolnego miasta na świecie i obejrzeć choćby nawet własny dom, uchwycony przez kamerę jednego z aut Google Inc. Chyba że z jakiegoś powodu zostanie wymazany z usługi lub nigdy do niej nie trafi.Dom Kaczyńskiego zniknął z mapyMiłośnicy pieszych wycieczek po Warszawie, odbywanych w przyjemnym zaciszu domowym za pomocą Google Street View zauważyli, że jeden z domów przy ulicy Adama Mickiewicza w Warszawie… zniknął. A w zasadzie nie całkiem zniknął, lecz został wymazany. Jakby udawał, że go tam nie ma. Jak to możliwe?Z technicznego punktu widzenia jest to banalnie proste. Wystarczy wejść w opcje podczas oglądania świata poprzez Google Street View i kliknąć Zgłoś problem. Dostaniemy wówczas możliwość ukrycia danego budynku na zdjęciu, zaznaczając przy tym, iż jest to nasz dom. Jest to warunek konieczny, żeby nikt nie mógł wymazać z mapy centrum handlowego czy kościoła.