Techgame.pl > Technologie > Jak wysłać pinezkę w Google Maps?
Redakcja TechGame
Redakcja TechGame 28.04.2024 23:57

Jak wysłać pinezkę w Google Maps?

smarfon
Fot. Pixabay/JESHOOTS-com

Digitalizacja współczesnego życia jest bardzo powszechna i jak wszyscy wiemy, dotykać może nawet najbardziej prozaicznych elementów ludzkiej codzienności. Podczas gdy papierowe mapy kurzą się w piwnicach i na strychach naszych domów, serca podróżników (i nie tylko) zdążyło już podbić Google Maps – niezwykle poręczne narzędzie, udostępniające użytkownikom możliwość obserwowania swojej pozycji na mapie w czasie rzeczywistym, za pomocą dedykowanej aplikacji z GPS. To jednak niejedyna jej funkcjonalność. Czym jest pinezka w Google Maps i jak ją komuś wysłać?

Pinezka w Google Maps – co to jest?

We współczesnym, szybko zmieniającym się świecie, coraz częściej mamy do czynienia ze zdobyczami technologii, które ułatwiają nam codzienne życie. Pojawiają się nowe narzędzia, nowe media, a czasami i funkcjonalności, które łączą obie te natury. Mapy Google stanowią jedną z nowinek technologicznych XXI wieku, które zasadniczo każdy z nas zna. Jednak czy każdy potrafi biegle się nimi posługiwać?

Tak zwana pinezka w Google Maps określa nasze położenie na mapie. Niekoniecznie musimy być tam fizycznie obecni – by wywołać „pinezkę” i przypiąć ją do mapy, wystarczy kliknąć w interesującym nas na mapie miejscu. Wówczas naszym oczom ukaże się „pinezka”, zawierająca adres i współrzędne geograficzne określonego miejsca.

Jak wysłać pinezkę w Google Maps by udostępnić swoją lokalizację?

Jeżeli chcemy zwrócić znajomemu czy rodzinie uwagę na świat, który nas otacza, zachęcając tę osobę do pilnego przybycia lub po prostu chwaląc się pobytem w ciekawym miejscu, to możemy mu po prostu wysłać pinezkę w Google Maps – innymi słowy po prostu udostępnić tej osobie swoją lokalizację. Choć dla niektórych brzmi to jak wstęp do fizyki kwantowej, to jednak cały proces jest w istocie arcyprosty.

Po kliknięciu na długi rząd cyfr stanowiących współrzędne danej lokalizacji, naszym oczom ukaże się dość rozległe menu po lewej stronie. Aby wysłać komuś pinezkę, wystarczy skorzystać z jednej z opcji. Opcja „Wyślij na telefon” pozwala na udostępnienie naszej lokalizacji za pośrednictwem SMS-a, natomiast ikona podpisana „Udostępnij” umożliwi nam przesłanie lokalizacji za pośrednictwem dowolnego komunikatora czy serwisu społecznościowego.

Powiązane