Wiedźmin Netflix
Źródło: Netflix - wideo - /watch?v=cSqi-8kAMmM

Witcher: Blood Origins - Netflix zapowiada kolejny aktorski serial w świecie Wiedźmina

Artur ŁokietekArtur Łokietek
28 Lipca 2020

Wiedźmina nigdy nie dość! Netflix szaleje i oprócz drugiego sezonu serialu z Geraltem, szykuje dla nas zupełnie inny serial. Ma to być aktorski prequel osadzony na samym początku historii Kontynentu.

Netflix rozpieszcza fanów Wiedźmina, a dowodem na to kolejny serial.

Serial Wiedźmin od Netflixa

W ubiegłym roku pojawił się pierwszy sezon serialu Wiedźmin od Netlixa. I choć osobiście uważam, że "jest nad czym pracować" to znaczna część krytyków, jak i fanów bardzo ciepło wypowiada się na temat serialu. W końcu oprócz gwiazdorskiej obsady (Henry Cavill!) mamy doczynienia z bardzo wiernym przeniesieniem książkowych historii na ekrany naszych telewizorów i monitorów. Ostatnie doniesienia sugerują, że drugi sezon serialu ukaże się mniej więcej w drugiej połowie przyszłego roku. Liczymy, że uda się dotrzymać terminów, tymczasem...

Obrazy techgame"O nie, z mojej gry wycięli grę", czyli czemu wycinanie zawartości nie jest niczym złymCzytaj dalej

Nowy serial od Netflixa

Netflix oficjalnie potwierdził, że powstaje drugi, zupełnie odrębny od oryginału, serial osadzony w świecie znanym z Wiedźmina. Tym razem zatytułowany on będzie "Witcher: Blood Origins" i ma być aktorskim serialem który będzie prequelem do wydarzeń znanych z książek Sapkowskiego. Historia toczyć się będzie 1200 lat wcześniej, na samym początku historii Kontynentu. Ukazane mają zostać wydarzenia, które ukształtowały światy ludzi, elfów i potworów w jedno. Nowy showrunner (ale współpracujący z dotychczasową Lauren S. Hissrich) Declan de Barra chce ukazać elfy jako początek i upadek cywilizacji.

Nowy kontroler do Xbox Series X. Wyciekło zdjęcie prawdopodobnego modeluNowy kontroler do Xbox Series X. Wyciekło zdjęcie prawdopodobnego modeluCzytaj dalej

Pierwszy wiedźmin?

Wszystko zwiastuje na to, że wydarzenie przedstawione w nadchodzącym serialu mogą nawet oscylować wokół Koniunkcji Sfer, czyli wydarzenia, które sprowadziło istoty z innych światów na Kontynent, a także stworzyło magię. Być może będzie również wątek pojawienia się elfów i ich pierwszych spotkań w ludźmi. Głównym bohaterem ma tym razem być "pierwszy wiedźmin", co brzmi niezwykle tajemniczo, ale i ciekawie. Na razie to tyle - więcej informacji nie udostępniono.

Zobacz także:

  1. Pilot myśliwca kontra sztuczna inteligencja. Już niedługo dojdzie do wielkiego pojedynku
  2. Szalony pomysł w Australii - dla pszczół powstaną ule ze sztuczną inteligencją. Mają ograniczyć pandemię warrozy
  3. Wakacyjna oferta Play. Obniżka abonamentu i telefon za złotówkę przy przeniesieniu numeru
  4. Czy Apple jest lepszy od Samsunga?Następny artykuł