Techgame.pl
Wiedźmin 3 biesiada

materiały prasowe

Wiedźmin przekroczył kolejny próg sprzedaży, a CD Projekt RED okazało się drugim najbardziej wartościowym studiem w Europie

26 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Dobra passa CDPR trwa w najlepsze. Wiedźmin 3: Dziki Gon ciągle przyciąga do siebie graczy. Na Steam zyski ze sprzedaży przekroczyły 50 milionów dolarów. CDPR stał się drugim najdroższym producentem gier w Europie.

Mimo prawie 5 lat na karku popyt na Wiedźmina 3 nie maleje. Tak naprawdę jest wręcz odwrotnie - z racji premiery netflixowej adaptacji, książki Andrzeja Sapkowskiego musiały zostać dodrukowywane dla amerykańskich czytelników, a sprzedaż gier z serii wyraźnie podskoczyła, z czego "trójki" aż o 500%! Tym razem zyski ze sprzedaży gry na Steamie przekroczyły 50 milionów dolarów, co, oprócz bycia ogromną kwotą, pozwoli CD Projekt RED na zarabianie więcej. Valve bowiem ma różne progi dzielenia się z twórcami zyskami, które są zależne od zarobków producenta na platformie. CDPR przekroczył barierę 50 mln dolarów, a co za tym idzie - zyski dzielone będą 80% dla firmy, a 20% dla Valve, co jest 5% skokiem w stosunku do poprzedniego progu.

Będzie jeszcze lepiej!

Wartość spółki CD Projekt RED na warszawskiej giełdzie podskoczyła, czym firma przegoniła PKN Orlen i stała się 3 najbardziej wartością spółką giełdową w naszym kraju, a zarazem drugą w całej Europie. Najdroższą firmą gamingową w Europie jest obecnie Ubisoft. To nie koniec ogromnych sukcesów twórców hitowego RPG, bo do premiery Cyberpunk 2077 coraz bliżej.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >