Wiedźmin 3
Źródło: IGDB.com

Świetne wieści dla fanów Wiedźmina. Premiera gry na PS5 i Xbox Series X

Kuba WielochKuba Wieloch
4 Września 2020

Wiedźmin 3 trafi na PlayStation 5 i Xbox Series X. To jednak nie wszystko, obecni użytkownicy nową wersję otrzymają za darmo

Powrót trzeciej części Wiedźmina

I wszystko jasne. Wiedźmin III pojawi się na konsolach najnowszej generacji, co dla niektórych jest sporym zaskoczeniem, a innych oczywistą koleją rzeczy. Trzecia część przygód Geralta wciąż generuje ogromne zyski dla polskiego studia CD-Projekt Red. W głównej mierze przez to, że to jeden z najlepszych tytułów w historii gier, jednakże spory udział w dobrej sprzedaży ma również netflixowy seriel The Witcher.

Spora niespodzianka

Co ciekawe CD-Projekt nie zapowiadał wcześniej żadnych konkretów na temat ekspansji trzeciej części Wiedźmin na najnowsze konsole. Niemniej, przy okazji publikacji ostatniego raportu finansowego Piotr Nielubowicz sugerował, że firma ma jeszcze sporo niespodzianek dla fanów. Jak widać, mamy do czynienia z jedną z nich.

Ray tracing i sporo drobnych usprawnień

Nie zdradzono jeszcze zbyt wielu szczegółów, ale już teraz wiemy, że kompletna edycja Wiedźmina III zmierza na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X. Gra utrzyma sporo ulepszeń graficznych i technicznych, takich jak, chociażby obsługę ray tracingu i skrócone czasy ładowania lokacji.

Posiadasz już Wiedźmina? Mamy wspaniałe wieści

A teraz największy bonus. Gracze, którzy obecnie posiadają wersję gry na PS4 i Xbox One otrzymają ulepszenie za darmo. Jest to niezwykle miły ukłon w stronę fanów, z drugiej strony wymaganie od nich, aby ponownie płacili za tę samą grę byłoby sporym skandalem wizerunkowym. Warto również wspomnieć, że gracza posiadający kopię gry na PC będą mogli pobrać za darmo stosowną aktualizację.

Następny artykuł