windows 10
Źródło: youtube.com/windows/kadr z filmu

Użytkownicy Windows 10 zgłaszają wiele poważnych błędów. Wszystko przez nową aktualizację, lepiej nie instalować

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
7 Listopada 2020

Najnowsza aktualizacja Windowsa 10 nie przysporzyła Microsoftowi fanów. Wielu użytkowników zgłasza uporczywe błędy, a developer przyznaje się do błędu, ale nie pomaga rozwiązać problemu.

Od kilku dni użytkownicy Windowsa 10 doświadczają uporczywych problemów z działaniem systemu. Komputery samoczynnie się restartują lub regularnie rzucają nam w twarz charakterystyczny niebieski ekran z informacją o błędzie systemu.


Nowa aktualizacja utrudnia pracę użytkowników Windowsa 10


Nagłe problemy z komputerami są spowodowane najnowszą aktualizacją systemu operacyjnego od Microsoftu. Przez błędy w kodzie oprogramowania, korzystanie z Windowsa stało się niezwykle uciążliwe.


Oprócz regularnych restartów komputera i niebieskich ekranów, problemy można napotkać również w innych miejscach. Błędy pojawiły się w funkcjach Local Security Authority Process i MMC snap-in. Oznacza to, że kolejne problemy napotkają użytkownicy, którzy będą próbowali uruchomić opcje logowania w Ustawieniach systemu.


Przy próbie uruchomienia zakładki pojawi się komunikat o konieczności wylogowania użytkownika, po którym nastąpi samoczynny restart systemu.

Przełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiajPrzełomowe odkrycie naukowców. Dotyczy organizmów, które mogą żyć na Marsie do dzisiajCzytaj dalej


Nie wszyscy doświadczą błędów aktualizacji


Developerowi udało się ustalić, że wymienionych wyżej błędów doświadczą tylko niektórzy użytkownicy. Microsoft wraz z Intelem potwierdzili, że problem dotyczy urządzeń z niektórymi modelami dysków NVMe SSD.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najpotężniejszy statek kosmiczny w historii ludzkości. SpaceX zaprezentowało Starship

2. Badanie, które pozwala na wczesne wykrycie nowotworu krwi. Dla własnego dobra warto wykonywać je regularnie


Brak wsparcia ze strony Microsoftu


Niestety developer z Redmont nie ma dla użytkowników rozwiązania problemów. Przynajmniej jeszcze nie na ten moment. Póki co rekomenduje nieinstalowanie nowej aktualizacji.


Jeśli jednak jest już za późno na uniknięcie niechcianej aktualizacji, jest jeszcze jedna szansa na naprawienie problemu. Jeśli od instalacji nowego oprogramowania nie minęło więcej niż 10 dni, możemy przywrócić system do poprzedniej wersji.

Naukowcy dawno nie byli tak podekscytowani. Słońce w nowym cyklu, czekali od dawnaNaukowcy dawno nie byli tak podekscytowani. Słońce w nowym cyklu, czekali od dawnaCzytaj dalej


Wielu pracowników ma problemy przez restartujące się komputery


W przypadku gdy minęło już 10 dni od aktualizacji naszego systemu, mamy duży problem. Microsoft nie zapewnił na razie łatki, która naprawiłaby uciążliwe błędy. Cierpią na tym wszyscy użytkownicy.


Najbardziej skarżą się firmy, których pracownicy nie mogą komfortowo wykonywać powierzonych im zadań. W niektórych biurach problem dotyczy nawet połowy dostępnych komputerów. W czasach pracy zdalnej trudno o nagłe zorganizowanie innego sprzętu.


Problemy wizerunkowe Microsoftu


Zdecydowana większość światowych korporacji używa w pracy komputerów z systemem Windows 10. Jeśli Microsoft nie naprawi szybko swojej wpadki, być może wkrótce nastanie trend kupowania urządzeń Apple’a. Większy koszt, ale mniejsze ryzyko.


Microsoft już nie raz popełniał mniejsze lub większe wpadki. W obecnych czasach, kiedy konkurencja giganta z Redmont rośnie, każdy błąd może kosztować utratę milionów użytkowników. Developer stanowczo powinien mieć się na baczności.

W kraterze na księżycu Saturna znaleziono coś bardzo dziwnego. Niezwykłe odkrycie zadziwiło światW kraterze na księżycu Saturna znaleziono coś bardzo dziwnego. Niezwykłe odkrycie zadziwiło światCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna chciał oddać psa do schroniska. Gdy znalazł list od jego poprzedniego pana, zrozumiał, że popełnia wielki błąd
  2. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes
  3. Co by się stało, gdyby człowiek wpadł do czarnej dziury? Odpowiedź zaskakuje
  4. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  5. Atrakcje na Marsie. Miejsca, które przyszli turyści będą zwiedzać na Czerwonej Planecie
  6. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  7. Ania z "Daleko od szosy" skradła serca widzów. Co dziś słychać u Ireny Szewczyk?

Następny artykuł