Techgame.pl
windows 10

youtube.com/windows/kadr z filmu

Użytkownicy Windows 10 zgłaszają wiele poważnych błędów. Wszystko przez nową aktualizację, lepiej nie instalować

7 Listopada 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Najnowsza aktualizacja Windowsa 10 nie przysporzyła Microsoftowi fanów. Wielu użytkowników zgłasza uporczywe błędy, a developer przyznaje się do błędu, ale nie pomaga rozwiązać problemu.

Od kilku dni użytkownicy Windowsa 10 doświadczają uporczywych problemów z działaniem systemu. Komputery samoczynnie się restartują lub regularnie rzucają nam w twarz charakterystyczny niebieski ekran z informacją o błędzie systemu.

Nowa aktualizacja utrudnia pracę użytkowników Windowsa 10

Nagłe problemy z komputerami są spowodowane najnowszą aktualizacją systemu operacyjnego od Microsoftu. Przez błędy w kodzie oprogramowania, korzystanie z Windowsa stało się niezwykle uciążliwe. 

Oprócz regularnych restartów komputera i niebieskich ekranów, problemy można napotkać również w innych miejscach. Błędy pojawiły się w funkcjach Local Security Authority Process i MMC snap-in. Oznacza to, że kolejne problemy napotkają użytkownicy, którzy będą próbowali uruchomić opcje logowania w Ustawieniach systemu.

Przy próbie uruchomienia zakładki pojawi się komunikat o konieczności wylogowania użytkownika, po którym nastąpi samoczynny restart systemu.

Nie wszyscy doświadczą błędów aktualizacji

Developerowi udało się ustalić, że wymienionych wyżej błędów doświadczą tylko niektórzy użytkownicy. Microsoft wraz z Intelem potwierdzili, że problem dotyczy urządzeń z niektórymi modelami dysków NVMe SSD. 

Brak wsparcia ze strony Microsoftu

Niestety developer z Redmont nie ma dla użytkowników rozwiązania problemów. Przynajmniej jeszcze nie na ten moment. Póki co rekomenduje nieinstalowanie nowej aktualizacji.

Jeśli jednak jest już za późno na uniknięcie niechcianej aktualizacji, jest jeszcze jedna szansa na naprawienie problemu. Jeśli od instalacji nowego oprogramowania nie minęło więcej niż 10 dni, możemy przywrócić system do poprzedniej wersji.

Wielu pracowników ma problemy przez restartujące się komputery

W przypadku gdy minęło już 10 dni od aktualizacji naszego systemu, mamy duży problem. Microsoft nie zapewnił na razie łatki, która naprawiłaby uciążliwe błędy. Cierpią na tym wszyscy użytkownicy.

Najbardziej skarżą się firmy, których pracownicy nie mogą komfortowo wykonywać powierzonych im zadań. W niektórych biurach problem dotyczy nawet połowy dostępnych komputerów. W czasach pracy zdalnej trudno o nagłe zorganizowanie innego sprzętu.

Problemy wizerunkowe Microsoftu

Zdecydowana większość światowych korporacji używa w pracy komputerów z systemem Windows 10. Jeśli Microsoft nie naprawi szybko swojej wpadki, być może wkrótce nastanie trend kupowania urządzeń Apple’a. Większy koszt, ale mniejsze ryzyko. 

Microsoft już nie raz popełniał mniejsze lub większe wpadki. W obecnych czasach, kiedy konkurencja giganta z Redmont rośnie, każdy błąd może kosztować utratę milionów użytkowników. Developer stanowczo powinien mieć się na baczności.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >