Techgame.pl
Aplikacje z Androida wyświetlane na tablecie.

PickPik

Ogromna nowość w Windows 10. Użytkownicy będą zachwyceni

26 Listopada 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Windows 10 uzyska w niedługim czasie aktualizację, która z pewnością ucieszy wszystkich użytkowników smartfonów i tabletów z systemem Android. Microsoft właśnie zapowiedział, że znacząco rozszerzy integrację swojego systemu z o

Windows 10 już od jakiegoś czasu może się pochwalić możliwością integracji z systemem Android. Jak przekazał Zac Bowden z Windows Central, Microsoft pracuje obecnie nad zwiększeniem zasięgu tejże integracji do aplikacji i gier z Androida na Windowsa. Gigant z Redmond chce wprowadzić aktualizację w 2021 roku.

Twój telefon, czyli Android na Windowsie

Chociaż Microsoft już dawno złożył broń, jeżeli chodzi o walkę na rynku technologii mobilnych, to nie znaczy, że przestał się tam zupełnie pojawiać. Aplikacja “Twój telefon” dla systemu Windows 10 miała premierę latem tego roku, dzięki niej użytkownicy komputera mogą przeglądać aplikacje mobilne ze swojego smartfona.

Program działa na zasadzie integracji komputera lub tabletu z urządzeniami mobilnymi. Dzięki aplikacji “Twój telefon” możemy odczytywać i odpisywać na SMS-y z poziomu komputera, zarządzać zgromadzonymi na naszym telefonie danymi czy przesyłać zdjęcia z telefonu na komputer. Aplikacja nie pozwalała jak dotąd na korzystanie z aplikacji mobilnych za pomocą komputera. 

Obecnie ciężko stwierdzić co Microsoft planuje zaimplementować do nadchodzącej aktualizacji. Tajemnicą pozostaje również sposób implementacji aplikacji z Androida w systemie Windows 10. Specjaliści uważają, że w obecnym momencie możliwe będzie przystosowanie aplikacji jedynie do sprzętów działających w architekturze ARM.

Takie zjawisko pojawiło się już w najnowszych urządzeniach Apple. Sprzęty iMac, które wyposażone są w procesor M1 pozwalają na włączanie aplikacji i narzędzi przeznaczonych dla iPada oraz iPhone’a.

Na drodze stanie Google?

Rewolucja może zostać jednak brutalnie zatrzymana przez sklep Google Play. Większość aplikacji wymaga bowiem wsparcia tej architektury do działania. Mowa tu o najbardziej podstawowych i najczęściej używanych aplikacjach typu Gmail, Uber oraz aplikacje banków. Microsoft nie zdradził, czy będzie wspierał tę technologię w swojej aktualizacji.

Wprowadzenie aplikacji na systemy Windows 10 może być jednak bardzo wygodne dla osób, które korzystają z obydwu źródłem, np. w trakcie pracy. Programiści tworzący aplikacje mogliby również przystosowywać je do zupełnie nowego środowiska jakim jest system Microsoftu, co z pewnością uprzyjemniłoby korzystanie z tych funkcji.

Na chwilę obecną nie znamy jednak szczegółów, domyślamy się, że Microsoft zdradzi więcej informacji na ten temat na początku 2021 roku. Obecnie gigant z Redmond poświęca dużo uwagi na dopracowywanie technologii związanych z ekranami dotykowymi i obsługą składanych sprzętów (np. Surface).

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >