Techgame.pl
Klawiatura Microsoft Windows

Unsplash

Niespodzianka od Microsoftu. Windows 7 z ważną aktualizacją

21 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Coś takiego! Microsoft wypuścił nową łatkę do Windowsa 7. Wcześniej firma wielokrotnie zapewniała, że nastąpił już definitywny koniec wspierania tego systemu. Nowa aktualizacja jest jednak bardzo ważna, zawiera bardzo wygodne udogodnienie.

Microsoft mimo zapewnień postanowił wesprzeć Windowsa 7 jeszcze jednym, istotnym dodatkiem. Co znajduje się w nowej łatce do systemu?

Windows 7 z nową aktualizacją

Aktualizacja oznaczona jako KB4567409 wprowadza jedno, ważne udogodnienie dla niektórych użytkowników. Microsoft, jak powszechnie wiadomo, od zawsze stara się promować własne rozwiązania, niejako zmuszając użytkowników swoich systemów operacyjnych do ich instalowania. Tym razem sprawa wygląda nieco podobnie, ale przynajmniej nowa funkcja jest dość trafionym rozwiązaniem. Chodzi tu o przeglądarkę Microsoft Edge. Gigant z Redmond chce, aby jak największa liczba urządzeń miała ją zainstalowaną i liczy, że spodoba się to użytkownikom. W porównaniu do "memicznego" już Internet Explorer, nowa przeglądarka firmy jest dość dobra. Oczywiście dużo tutaj do powiedzenia mają gusta, ale Microsoft zamierza zmienić negatywne podejście do swoich autorskich programów. 

Dla kogo nowa łatka?

Na stronie Microsoftu czytamy, że nowa łatka zawierająca przeglądarkę Edge przeznaczona jest dla użytkowników z wersjami systemu SP1 jeśli chodzi o Windowsa 7 i Windowsa 8 i Windowsa 8.1. Z tego względu nie otrzymali jej klienci biznesowi, a jedynie indywidualny użytkownik. Microsoft pokusił się na dość specyficzną rekomendację instalacji nowej aktulizacji. Firma tłumaczy, że ich flagowa już przeglądarka Edge zapewnia większą prywatność i bezpieczeństwo w internecie. Niby super, ale użytkownicy Windosa 7 i tak są bardziej narażeni, z uwagi, że system nie jest już (rzekomo) dłużej wspierany. 

Jak zainstalować Microsoft Edge na Windows 7?

Microsoft Edge dla Windows 7 zawiera się w aktualizacji oznaczonej numerem KB4567409. Aby ją zainstalować należy mieć już zainstalowaną łatkę SHA-2 (KB4474419) (lub nowszą). Potem trzeba zaktualizować SSU za pomocą instalatora o numerze KB4490628 z 12 marca 2019 albo jego nowszej wersji. Warto tu pamiętać, że nowa łatka nie usuwa ani Internet Explorera, ani nie ustawia się automatycznie jako domyślna. W razie, gdybyście nie chcieli aktualizacji, wystarczy ją odinstalować za pomocą panelu sterowania.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >