Klawiatura Microsoft Windows
Źródło: Unsplash

Niespodzianka od Microsoftu. Windows 7 z ważną aktualizacją

Artur ŁokietekArtur Łokietek
21 Czerwca 2020

Coś takiego! Microsoft wypuścił nową łatkę do Windowsa 7. Wcześniej firma wielokrotnie zapewniała, że nastąpił już definitywny koniec wspierania tego systemu. Nowa aktualizacja jest jednak bardzo ważna, zawiera bardzo wygodne udogodnienie.

Microsoft mimo zapewnień postanowił wesprzeć Windowsa 7 jeszcze jednym, istotnym dodatkiem. Co znajduje się w nowej łatce do systemu?

Windows 7 z nową aktualizacją

Aktualizacja oznaczona jako KB4567409 wprowadza jedno, ważne udogodnienie dla niektórych użytkowników. Microsoft, jak powszechnie wiadomo, od zawsze stara się promować własne rozwiązania, niejako zmuszając użytkowników swoich systemów operacyjnych do ich instalowania. Tym razem sprawa wygląda nieco podobnie, ale przynajmniej nowa funkcja jest dość trafionym rozwiązaniem. Chodzi tu o przeglądarkę Microsoft Edge. Gigant z Redmond chce, aby jak największa liczba urządzeń miała ją zainstalowaną i liczy, że spodoba się to użytkownikom. W porównaniu do "memicznego" już Internet Explorer, nowa przeglądarka firmy jest dość dobra. Oczywiście dużo tutaj do powiedzenia mają gusta, ale Microsoft zamierza zmienić negatywne podejście do swoich autorskich programów.

Dla kogo nowa łatka?

Na stronie Microsoftu czytamy, że nowa łatka zawierająca przeglądarkę Edge przeznaczona jest dla użytkowników z wersjami systemu SP1 jeśli chodzi o Windowsa 7 i Windowsa 8 i Windowsa 8.1. Z tego względu nie otrzymali jej klienci biznesowi, a jedynie indywidualny użytkownik. Microsoft pokusił się na dość specyficzną rekomendację instalacji nowej aktulizacji. Firma tłumaczy, że ich flagowa już przeglądarka Edge zapewnia większą prywatność i bezpieczeństwo w internecie. Niby super, ale użytkownicy Windosa 7 i tak są bardziej narażeni, z uwagi, że system nie jest już (rzekomo) dłużej wspierany.

Jak zainstalować Microsoft Edge na Windows 7?

Microsoft Edge dla Windows 7 zawiera się w aktualizacji oznaczonej numerem KB4567409. Aby ją zainstalować należy mieć już zainstalowaną łatkę SHA-2 (KB4474419) (lub nowszą). Potem trzeba zaktualizować SSU za pomocą instalatora o numerze KB4490628 z 12 marca 2019 albo jego nowszej wersji. Warto tu pamiętać, że nowa łatka nie usuwa ani Internet Explorera, ani nie ustawia się automatycznie jako domyślna. W razie, gdybyście nie chcieli aktualizacji, wystarczy ją odinstalować za pomocą panelu sterowania.


Zobacz także:

  1. Genialny sposób na upał. Ubrania pozwolą Ci obniżyć temperaturę ciała
  2. Ogromne utrudnienia w działaniu Polskich banków w weekend. Klienci są wściekli
  3. Google musi zapłacić 50 mln euro kary. Wszystko przez złamanie RODO
  4. Ogromne podwyżki w polskich bankach. Przelewy podrożeją nawet o 12 złotychNastępny artykuł