Techgame.pl
wow cube

WOWCube (CubiOs Inc.) - wideo - https://youtu.be/_hOdI-u9kl4

Elektroniczna kostka Rubika, która jest konsolą. Odpalisz na niej gry i różne aplikacje

27 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Kostka Rubika, która de facto jest konsolą zdolną odpalać różne gry logiczne. Brzmi świetnie, prawda? Takie urządzenie właśnie powstało i nazywa się WowCube. Już niedługo powinniśmy poznać tego fantastycznego sprzętu.

  • Powstaje elektroniczna wersja kostki Rubika nazwana WowCube

  • Pozwoli ona na granie w różnego rodzaju gry logiczne, słowne czy klasyczne pozycje

  • Dzięki wykorzystaniu akcelerometru jej użytkowanie będzie podobne, jak w przypadku klasycznej zabawki

  • WowCube pozwoli także na wgrywanie szeregu aplikacji bezpośrednio przez bluetooth

Gdy zwykła kostka Rubika już Ci się znudzi, bo znasz układy na pamięć, a lubisz mieć czymś zajęte ręce, z rozwiązaniem tego problemu przychodzi WowCube - elektroniczna kostka Rubika. Nie ukrywajmy, że sama idea brzmi świetnie. 

PS5? Nieee - kostka Rubika

W dobie dzisiejszych "kolosów" pokroju PlayStation 5 czy Xboxa Series X bardzo cieszy niespodziewany (a może i spodziewany?) sukces "maluszków" jak choćby Nintendo Switch. Technologicznie konsole te dzieli szeroka przepaść, jednak pod kątem frajdy z gry - Switch nie ustępuje większym braciom. 

Oczywiście dzisiaj ciężko mówić o powrocie do klasycznych handheldów w aż takim stopniu, jak miało to miejsce przy okazji urządzeń z serii DS czy PSP. W końcu same smartfony potrafią już bardzo dużo, a dzięki przeróżnym usługom streamingowym możemy nawet na wspomnianym Switchu grać w... Cyberpunka 2077

Ale przyznajmy, że nawet i nieustannie cieszące się sporą popularnością klasyczne zabawki powinny doczekać się odświeżenia. Jedną z nich będzie nowa, jakby nie patrzeć, konsola nazwana WowCube.

Prawdziwe "wow"

Kostka Rubika to zabawka, która wymyślona została w 1974 roku i po dziś dzień odbywają się turnieje w jej jak najszybsze układanie. Wciąż chętnie wielu z nas daje ją dzieciom, aby popracowały trochę umysłem i, być może, znalazły ciekawe alternatywy dla wszechobecnych tabletów czy smartfonów. 

WoWCube to uhonorowana nagrodą w ramach CES 2021 Innovation Awards nowa konsola do gier, która opiera się na 46-letnim pomyśle. Urządzenie jest niewielkich wymiarów (po 70 milimetrów wysokości, o masie 335 gramów), jednak w środku naszpikowana jest nową technologią.

Znajdziemy bowiem na niej 24 wyświetlacze IPS, zasilane ośmioma mikroprocesorami i akcelerometrem. Jedno ładowanie starczyć ma nam na około 8 godzin użytkowania. Sama idea jest bajecznie prosta - wyświetlacze są w stanie pokazywać nam różne gry do których przejścia potrzeba ich przekręcania względem wielu osi.

WowCube zapowiada się genialnie

Twórcy twierdzą, że na WowCube będziemy mogli wgrywać wiele różnych gier dzięki specjalnej aplikacji na smartfona, która połączy się z naszą kostką za pomocą Bluetooth. Wśród pozycji znajdziemy łamigłówki logiczne, labirynty, arcade'owe shoot'em upy, czy nawet gry słowne i, rzecz jasna, klasyczną wersję kostki Rubika 2x2x2.

Samo urządzenie ma ponadto sprawdzić się na znacznie szerszym polu, niż wyłącznie gry. Dostępne będą widgety pogodowe czy wskazujące na aktualną godzinę, aplikacje smart home, pomoc edukacyjna i asystenci głosowi. Nie ukrywam, że przeglądając oficjalną stronę coraz bardziej jestem ciekawy oficjalnej ceny, która ma zostać ujawniona (wraz ze startem preorderów) na zbliżających się targach CES 2021 rozpoczynających się 11 stycznia.

Co ciekawe, twórcy kierują się ideą otwartego interfejsu programowania aplikacji, więc każdy będzie mógł stworzyć własne apki lub gry na WowCube. Jedną z osób, która jest pod wielkim wrażeniem nowego wynalazku jest sam Steve Wozniak, jeden z założycieli Apple.

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >