Cyberpunk 2077 na Nintendo Switch
Źródło: Nintendrew - wideo - https://youtu.be/VdsRMJ4Znbk

Cyberpunk 2077 uruchomiony na Nintendo Switch. Wszystko za sprawą chmury

Artur ŁokietekArtur Łokietek
22 Grudnia 2020

Wielu graczy nie może cieszyć się Cyberpunkiem 2077 na poprzedniej generacji konsol, ale jednemu YouTuberowi udało się grę odpalić na... Nintendo Switchu. Oczywiście sam sprzęt nie byłby w stanie udźwignąć tak wielkiej gry, więc wykorzystał przy tym usługę streamingową.

  • Cyberpunk 2077 został odpalony na Nintendo Switchu
  • YouTuber w swoim filmie wyjaśnia, jak to osiągnął
  • Oficjalnie żadne usługi streamingowe gier nie są na Switchu dostępne

Cyberpunk 2077 ma problemy na starszej generacji konsol, a także na sporej części komputerów, nawet tych wyposażonych w najnowsze karty ze stajni Nvidii, czyli RTX-y 2000 lub 3000. Jest na to jedno remedium, które pozwala uruchomić produkcję także na... Switchu.

Cyberpunk 2077, czyli przykład katastrofalnego debiutu

Nie da się ukrywać, że odkąd CD Projekt RED wydał Wiedźmina 3: Dziki Gon, wielu graczy z całego świata zaczęło bacznie przyglądać się polskiemu deweloperowi. Problem w tym, że ich najnowsza produkcja, Cyberpunk 2077, okazał się grą świetną w wielu aspektach, jednak pod względem technologicznym jest to po prostu mały potworek.

Wszystko przez problemy z utrzymaniem płynności, wszechobecne bugi, doczytujące się tekstury i modele postaci, problemy ze Sztuczną Inteligencją (a raczej jej brakiem) i generalnie o wiele więcej rzeczy. Takie zatrzęsienie problemów doprowadziło nawet do prawnych problemów CDPR.

Mimo wszystko użytkownicy komputerów osobistych mogą mówić o dość sporym udogodnieniu - platformy streamingowe. Te skutecznie eliminują jakiekolwiek problemy techniczne i, o ile mamy szybki internet, pozwalają na komfortowe cieszenie się najnowszą produkcją.

Stadia na Switchu? Z Cyberpunkiem?!

Cyberpunka 2077 da się więc z powodzeniem odpalić nawet na starszym sprzęcie z pomocą GeForce Now czy Google Stadii, która niedawno trafiła oficjalnie do Polski (o czym więcej pisaliśmy w tym artkule - znajdziecie tam także ceny usługi).

Choć Stadia oficjalnie nie jest dostępna na konsoli od Nintendo, czyli na Switchu (podobnie jak i pozostałe usługi streamingowe), dysponując przerobioną wersją sprzętu, da się cieszyć na nim dobrodziejstwem streamingu. Efekty takich prac pokazuje YouTuber Nintendrew, który na Switchu odpalił... Cyberpunka 2077.

Wielokrotnie w filmie wspomina on, że nie jest to w żadnym razie jakakolwiek wersja demo - Cyberpunk 2077 na Switchu jest pełnoprawną grą, odpalaną w czasie rzeczywistym, w którą bez problemów można grać. No, oczywiście jeżeli zdecydujemy się obejść zabezpieczenia Nintendo, bo tylko wtedy możliwe będzie odpalenie na konsoli Stadii.

Cyberpunk na Switchu działa zaskakująco dobrze

Co ciekawe, polska produkcja odpalona na Switchu działa naprawdę dobrze. Oczywiście, jak już podkreślaliśmy, w przypadku usług streamingowych dużo do powiedzenia ma przede wszystkim nasz internet. YouTuber podkreśla, że gra w trybie handhelda osiąga rozdzielczość 720p, zaś gdy konsola podłączona jest do telewizora jest to 1080p. Nieźle!

Jednocześnie patrząc na Cyberpunka 2077 działającego na Switchu, trudno nie mieć wrażenia, że to właśnie usługi streamingowe mogłyby znacznie pomóc konsoli. Ta przecież nie jest zdolna do odpalania tak zaawansowanych gier jak jej więksi bracia od Sony czy Microsoftu.

Następny artykuł