Techgame.pl
Telefon z wyszukiwarką Google

pixabay

Wraz z kolejnymi aktualizacjami Google Chrome nie ściągnięcie już plików bez szyfrowania

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Google widzi, że w internecie istnieje mnóstwo stron, z których pobieranie plików następuje bez bezpiecznego protokołu HTTPS. W planach rozwijania ich flagowej przeglądarki są rozwiązania tego problemu.

Ilekroć szukamy program lub instalkę, nierzadko docierając do granic internetu, okazuje się, że znaleźliśmy miejsce z możliwością jego pobrania, ale na stronie, która nie wyglądają zbyt bezpiecznie. Wtedy pojawia się pytanie czy ściągać plik, czy raczej darować sobie i nie ryzykować. Bardzo często takie pobieranie ma miejsce bez zastosowania bezpiecznego protokołu HTTPS, a wtedy jesteśmy narażeni na typowe zagrożenia, takie jak wirusy. Google rusza z pomocą, gdyż ich przeglądarka Google Chrome ma doczekać się całkowitego zablokowania możliwości pobierania plików bez wykorzystania szyfrowania HTTPS. Jednak wszystko ma nastąpić po kolei, zaczynając od wersji 81, w której przed potencjalnie niebezpiecznym pobieraniem ma wyświetlać się komunikat w konsoli. Późniejsze aktualizacje aż do wersji opatrzonej numerkiem 86 będą stopniowo blokować ściąganie różnych rodzajów plików.

Google widocznie idzie na wojnę z brakiem zabezpieczeń na stronach internetowych. Od wersji 68 Chrome oznacza strony bez bezpiecznego szyfrowania. Niedługo pojawi się aktulizacja, która kompletnie zablokuje wyświetlanie elementów na stronie, które nie mają bezpiecznego szyfrowania. Miłym dodatkiem jest opcja pozwolenia na wyświetlanie tych elementów za zgodą użytkownika.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >