Najnowszy kontroler stworzony przez Microsoft oraz 8BitDo.
Źródło: 8BitDo

Microsoft stworzył nowego pada. Wygląda jak kalka kontrolera konkurencji

Microsoft szykuje nowego pada brandowanego logiem Xboxa. Wspólnie z 9BitDo stworzyli urządzenie dedykowane usłudze xCloud, który ma posłużyć do grania w produkcje mobilne. Jego design przypomina pada konkurencyjnej firmy.

Najnowszy sprzęt od Microsoftu i 8BitDo da możliwość grania na smartfonach, będzie również kompatybilny z innymi platformami gamingowymi.

Microsoft rozszerza swoją ofertę

O ile 8BitDo słynie z dużej ilości kontrolerów wysokiej jakości, tak Xbox dotychczas był raczej oszczędny, jeżeli chodzi o wypuszczanie nowych padów. Tak naprawdę wypuszczał nowy model przy okazji wprowadzania kolejnych konsol nowej generacji na rynek. Do tego można doliczyć jeszcze wersję Elite Xbox Controller, które oprócz trzykrotnie wyższej ceny oferowały jedynie kosmetyczne zmiany w projekcie (między innymi odmienne gajgi, które dzięki magnetycznemu mocowaniu łatwo się wymieniało).

8BitDo Sn30 Pro for Xbox cloud gaming on Android

Pod taką chwytliwą nazwą Microsoft i 8BitDo ukryli swoje najnowsze dziecko z rodziny kontrolerów. Urządzenie łączy się ze smartfonem przez bluetooth. Twórcy zapewniają, że oprócz sprzętów z Androidem zadziała również na innych platformach streamingowych, takich jak Stadia czy GeForce Now. Sprzęt wyróżnia przede wszystkim wygląd, dedykowany przycisk Xbox oraz kolorystyka kojarzona z konsolami Microsoftu. Już na pierwszy rzut oka pad przypomina również inny kontroler, który mogą kojarzyć gracze z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem.
Oprócz ciekawego wyglądu, kontroler oferuje 18 godzin pracy na baterii, wspomnianą już łączność bluetooth, pełną konfigurowalność, triggerami, które dają możliwość dostosowania siły nacisku oraz specjalnym uchwytem, który będzie dawał możliwość podpiecia sprzętu pod dowolnego smartfona. Uchwyt ma również regulację kąta nachylenia. 8BitDo Sn30 Pro for Xbox cloud gaming on Android jest już dostępny w przedsprzedaży i kosztuje 44,99 dolarów. Oficjalna premiera sprzętu została zaplanowana na 21 września.

Xbox czy SNES?

Najnowszy kontroler stworzony przez Microsoft i 8BitDo do złudzenia przypomina pada z japońskiego Super Nintendo Entertainment System (SNES), który największą popularnością cieszył się w pierwszej połowie lat 90. To podobieństwo nie dziwi szczególnie kiedy zdamy sobie sprawę, że w katalogu 8BitDo znajduje się cała masa kontrolerów bezprzewodowych nawiązujących do konsol Nintendo. Firma przygotowywała również dedykowane kontrolery do Nintendo Switcha.

Kontroler z konsoli Super Nintendo Entertainment System (SNES).

Następny artykuł