Techgame.pl
Screen z gry Among Us przedstawiający scenkę zabójstwa

Steam

Among Us na konsolach Xbox. Rewelacyjna produkcja trafi też do abonamentu Game Pass

19 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Twórcy Among Us pragną, aby więcej graczy zapoznało się z ich produkcją. Podobne chęci mają osoby odpowiedzialne za bibliotekę gier Xbox Game Pass. Kombinacja tych dwóch informacji oznacza pozytywne wieści dla użytkowników platform Mi

  • Laureat dwóch wyróżnień tegorocznych The Game Awards zmierza na urządzenia Xbox

  • Dzięki temu z cenioną grą multiplayer zapozna się jeszcze więcej graczy

  • Konsolową ścieżkę przetarła dopiero co wersja na Nintendo Switch

  • Among Us trafiło też do Game Passa na komputery

Twórcy Among Us kują żelazo, póki gorące i zapowiadają kolejną platformę, na którą poślą swoją grę. Sieciówka trafi na konsole Microsoftu w 2021 roku.

Among Us dostępne coraz szerzej i taniej

Jeszcze jakiś czas temu użytkownicy Xboksów nie mogli być pewni dostępności tego tytułu na ich sprzętach. Twórcy wskazywali na trudności przy przeniesieniu gry w satysfakcjonujący sposób na konsole. Okazuje się, że wyzwaniu sprostali.

Miłym akcentem jest potwierdzenie, iż abonenci konsolowego Game Passa otrzymają produkt w cenie subskrypcji. Usługa kosztuje standardowo około 40 złotych, ale zdarzają się promocje, kiedy cena wynosi ledwie kilka złotych.

Najwyraźniej ostatnie działania są efektem ściślejszej współpracy pomiędzy InnerSloth a Microsoftem. Stosunki z Sony wydają się być natomiast nieco podejrzane.

Dopiero co jedna z największych niespodzianek roku została udostępniona w ramach XBOX Game Pass na PC. To miły dodatek, choć już sama podstawowa cena sklepowa nie jest wygórowana.

Jeżeli ktoś woli mieć kopię na własność na Steam, to od ręki zapłaci 17,99 zł., a zdarzało się nawet taniej. Ponadto na trwającej wyprzedaży Epic Games Store gra kosztuje 13,60 zł.

Gra twórców z InnerSloth zadebiutowała niedawno na Nintendo Switch. Wiąże się z tym ciekawa historia, gdyż w tej wersji gracze doszukali się grywalnej mapy, która zapowiedziana jest na 2021 rok.

Produkcja indie to również, a może przede wszystkim, fenomen mobilny. Na Androidzie pobrano ją ponad 100 milionów razy, a średnia ocen to 4,5/5. Na Steam podobnie wysoko, bo 95%.

Wspaniały czas dla Among Us

Among Us przed tygodniem zostało podwójnie docenione na gali The Game Awards 2020. Skromna gra indie rozdawała karty w dwóch kategoriach.

Dzieło InnerSloth w pokonanym polu pozostawiło naprawdę mocną konkurencję. Twórcy sięgnęli po tytuły najlepszej gry multiplayer i mobilnej.

Na deskach za sprawą kolorowych ludzików poszukujących sabotażysty znalazło się między innymi Call of Duty, dwukrotnie. Kultowa franczyza miała przecież przedstawicieli w obydwu grupach, a CoD: Mobile i Warzone mają za sobą wspaniały rok.

Niżej oceniono także Genshin Impact, Legends of Runeterra, Pokémon: Cafe Mix, Fall Guys, Valoranta i Animal Crossing. Trzeba przyznać, że konkurencja na wysokim poziomie. Dla porównania Doom Eternal nie zgarnął żadnej statuetki, a Among Us dwie na dwie nominacje.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >