Techgame.pl
Plakat The Game Awards

The Game Awards Press Kit

Game Awards 2020 przyznane. The Last of Us Part II zostawia konkurencję daleko w tyle

11 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Tegoroczna ceremonia The Game Awards oficjalnie została zakończona. Spośród wielu nominowanych tytułów wyłoniono najlepsze produkcje w przeróżnych kategoriach. Są wielcy przegrani oraz wielcy wygrani. Do tych drugich należy właśnie Th

 • Nagrody The Game Awards 2020 zostały wręczone

 • Najwięcej statułetek poszło do twórców The Last of Us Part II

 • Doom Eternal nie zdobył żadnej nagrody

 • Nominowane tytuły to kopalnia świetnych gier, które warto poznać

Ceremonia wręczenia nagród najlepszym grom kończącego się roku to już tradycja, bez której trudno byłoby wyobrazić sobie branżę rozrywki. Gamingowe Oscary przyciągają rzesze fanów oraz motywują dziesiątki twórców gier do cięższej pracy, gdy w swym zasięgu widzą statuetkę. 

Nagrody The Game Awards 2020 rozdane

Ceremonia produkowana i prowadzona przez Geoffa Keighley’ego występuje pod obecną nazwą od 2014 roku (wcześniejsze gale były prowadzone jako Spike Video Game Awards). Jest to święto całej branży gamingowej, kiedy doświadczamy podsumowania najlepszych gier, które ukazały się w ciągu minionego roku.

Oczywiście każdy chce zdobyć tę „najważniejszą” statuetkę, czyli nagrodę dla gry roku. W minionych edycjach to trofeum wędrowało między innymi do Wiedźmina 3, Overwatcha czy zeszłorocznego Sekiro: Shadows Die Twice, które wysławiło się jako typowa gra “soulslike” i zdobyło rzesze oddanych fanów.

Gra roku 2020

W tym roku ceremonia została zdominowana przez jeden tytuł, który zgarnął aż 7 nagród - The Last of Us Part II. Gra studia Naughy Dog wyszła w czerwcu bieżącego roku na PS4 i z miejsca podbiła serca graczy, zwłaszcza że pierwsza część serii jest już grą kultową (swoją drogą również nagrodzoną w wielu kategoriach). 

The Last of Us Part II zdobyło nagrody w następujących kategoriach:

 • gra roku

 • najlepsza reżyseria

 • najlepsza narracja

 • najlepszy projekt dźwięku

 • innowacyjność w dostępności

 • najlepsza gra action adventure

 • najlepszy występ aktorski - Laura Bailey wcielająca się w postać Abby

Zaskakujące wyróżnienia

Zdecydowanie najbardziej zaskakujące (choć w zasadzie nie powinno to aż tak dziwić) było przyznanie aż dwóch nagród grze Among Us, która święci tryumfy w rankingach popularności na Steamie oraz Google Play od kilku miesięcy. Gra otrzymała statuetkę dla najlepszej gry mobilnej oraz najlepszej gry wieloosobowej.

Inne uhonorowane nagrodami tytuły to między innymi Hades (2 kategorie), Microsoft Flight Simulator, No Man’s Sky (najlepsza stale rozwijana gra) oraz debiut roku, który powędrował do gry, która niczym smok wpadła i wywróciła do góry nogami gatunek horroru w grach video, będąc nadal jedynie we wczesnym dostępie - Phasmophobia.

Największy przegrany The Game Awards 2020

Niestety gala nie potoczyła się po myśli wszystkich nominowanych tytułów. Wyjątkowo zawiedzeni mogą się czuć twórcy Doom Eternal, którzy zebrali aż 4 nominacje, a wyszli z ceremonii bez żadnej statuetki. Inne znane pozycje, które nie doczekały się nagrody w żadnej kategorii to między innymi Assassin’s Creed Valhalla, Animal Crossing czy Fortnite.

Mimo wszystko warto zainteresować się w zasadzie każdym tytułem nominowanych do nagród The Game Awards. Są to najlepsze tytuły minionych 12 miesięcy, z którymi wielu graczy spędziło dziesiątki lub nawet setki godzin. 

Jeśli nie masz pomysłu na to, w co grać (lub czekasz, aż CD Projekt wreszcie załata bugi w Cyberpunku), warto zerknąć na The Game Awards lub poszukać inspiracji w naszym artykule o 10 najlepszych (naszym zdaniem) grach 2020 roku.

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >