Xbox Game Pass biblioteka
Źródło: Microsoft Media Asstets

Na Xbox Game Pass trafią świetne gry. Wśród nich Skyrim i Among Us

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
11 Grudnia 2020

Microsoft opublikował wideo o nowościach, które już niebawem wejdą do usługi Xbox Game Pass. Jest tam kilka naprawdę solidnych tytułów, w tym największe zaskoczenie - The Elder Scrolls V Skyrim, które pojawi się w bibliotece już w najbliższy wtorek.

 • Microsoft zapowiada nowości w Xbox Game Pass
 • Skyrim zostanie hitem grudnia
 • W styczniu dołączy polski horror The Medium
 • Lista zapowiedzianych dotąd gier


Xbox Game Pass już od dobrych kilku miesięcy nie kojarzy się jedynie z konsolą Microsoftu. Obecnie to multiplatformowa usługa pozwalająca na korzystanie ze stale powiększającej się biblioteki gier również na PC oraz (za sprawą xCloud) na urządzeniach mobilnych. W przypadku tych ostatnich gra jest streamowana do użytkownika, dzięki czemu nie obciążą pamięci telefonu.


Nowości w Xbox Game Pass


W nadchodzących tygodniach możemy się spodziewać wielu ciekawych nowości. Zdecydowanie najgłośniejszą z nich będzie The Elder Scrolls V Skyrim. Legendarny sandbox fantasy od Bethesdy stanie się częścią Game Passa już we wtorek 15 grudnia. Microsoft tym samym dobitnie akcentuje fakt, iż Bethesda stała się jego własnością.

Zobacz także:Na tym zdjęciu naprawdę jest pies. 90% ludzi nie umie go znaleźć


W Skyrima będziemy mogli zagrać na konsolach Xbox oraz urządzeniach mobilnych. Przypominamy, że nie trzeba posiadać konsoli Microsoftu, by móc cieszyć się tytułami Game Passa, które udostępnia na PC-towej oraz moblinej wersji swojego serwisu.


Polski horror zadebiutuje w Game Passie


Pod koniec listopada dostaniemy wyjątkowo obiecujący polski akcent. Do biblioteki Microsoftu zostanie bowiem dodana gra The Medium, tworzona przez krakowskie studio Bloober Team. Miłośnicy gier z gatunku horroru z pewnością kojarzą wcześniejsze produkcje tego studia, takimi jak Blair Witch czy Layers of Fear. Akcja nowego horroru będzie się toczyła w Krakowie.

Zobacz także:Wstrząsające wyznanie Doroty Wellman. Dziennikarka ze strachu napisała testament, co się stało?


Nowa gra Bloobera, The Medium, ma być trzecioosobowym horrorem, w którym poznajemy losy pewnej kobiety, która jest tytułowym medium - potrafi widzieć i wpływać na świat duchów. Gra zadebiutuje 28 stycznia 2021 roku na Xbox Series X oraz PC. Prawdopodobnie od dnia premiery będzie dostępna dla subskrybentów Xbox Game Pass.


Among Us - adaptacja Mafii na PC


Do abonamentu PC zostanie dołączona słynna już gra Among Us, która przyciągnęła miliony miłośników blefu i mistyfikacji z całego świata. W wersji mobilnej jest dostępna za darmo w Sklepie Play, a już niedługo trafi do usługi Microsoftu na PC. Gra dosłownie kilkanaście godzin temu otrzymała statuetkę The Game Awards dla najlepszej gry mobilnej roku 2020. Jednym słowem - warto.


Pełna lista zapowiedzianych dziś tytułów prezentuje się następująco:

 • The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition (od 15 grudnia na konsolach i urządzeniach mobilnych)
 • Neoverse (wkrótce na konsolach i PC)
 • Killer Queen Black (wkrótce na konsolach i PC)
 • The Medium (28 stycznia na konsolach i PC)
 • Cyber Shadow (wkrótce na konsolach i PC)
 • Among Us (wkrótce na PC)
 • Yakuza 3 Remastered (wkrótce na konsolach i PC)
 • Yakuza 4 Remastered (wkrótce na konsolach i PC)
 • Yakuza 5 Remastered (wkrótce na konsolach i PC)
 • Yakuza 6: Song of Life (wkrótce na konsolach i PC)

Apple pracuje nad nowym iPadem. Znamy szczegóły i potencjalną datę premieryApple pracuje nad nowym iPadem. Znamy szczegóły i potencjalną datę premieryCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Zmęczona obowiązkami? Produkt z Rossmanna za 5 złotych zdziała cuda
 2. Skoczek wyrzucony z reprezentacji. Skandal, "dziękuje, do widzenia"
 3. Zawodnik brutalnie zaatakował sędziego podczas meczu. Surowa kara
 4. Następny artykuł