Microsoft Series S
Źródło: Spider's Web

Xbox Series S tańszy od Series X o połowę? Microsoft stara się wygryźć PS5

Krystian MowelKrystian Mowel
17 Czerwca 2020

Cena konsol nowej generacji to wciąż temat, na który nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Od czasu do czasu pojawiają się jednak przecieki i plotki, które pochodzą od sprawdzonych informatorów. Według jednego z nich, Microsoft zamierza postawić na agresywną strategię opartą na niskich cenach Xboxa Series X i Xboxa Series S.

Niestety, wciąż może jedynie gdybać i zastanawiać się, ile może kosztować konsola nowej generacji, zarówno od Microsoftu, jak i od Sony.

Xbox Series S w cenie połowy Xboxa Series X

Xbox Series S ma być swego rodzaju pomostem między starą generacją w postaci Xboxa One oraz tej najwyższej półki – Xboxa Series X. Urządzenia ma posiadać znacznie słabsze parametry niż „lepszy brat” oraz główny konkurent PlayStation 5. Może on jednak stać się kluczem do dominacji nad rynkiem konsol, dzięki swojej niezwykle atrakcyjnej cenie.

Konsola nowej generacji Microsoftu za 200 dolarów

Informacje o cenach urządzeń Microsoftu podał Eastmen – informator blisko związany z amerykańską korporacją. Według jego informacji, Microsoft zamierza przyjąć agresywną taktykę, opierającą się na znacznym obniżeniu cen za swoje konsole. Ma to wpłynąć na zachęcenie graczy do wyboru tejże strony odwiecznego konfliktu. Według plotek i przecieków, PlayStation 5 ma kosztować 600 dolarów, z kolei Xboxa Series X tylko 400/500 dolarów. Jeszcze ciekawiej sytuacja wygląda z Xboxem Series S, który ma zostać wyceniony na 200 dolarów!

Następny artykuł