Grafiki z wniosku patentowego Xiaomi.
Źródło: LetsGoDigital

Smartfon nowej generacji? Xiaomi patentuje telefon przyszłości

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
13 Lipca 2020

Xiaomi rozpoczyna patentową ofensywę, dzięki której możemy nabrać pojęcia o tym, jak będą wyglądały chińskie smartfony w najbliższej przyszłości. Już w 2019 Xiaomi spowodowało niemałą prezentacją prototypu smartfona Mi Mix Alpha, który zaskoczył wszystkich ekranem i wyglądem.

Mi Mix Alpha nie trafił ostatecznie do sprzedaży, jednak Chińczycy przygotowali kolejny wniosek patentowy, który zapowiada sporą rewolucję w branży komórkowej.

Ogromny aparat i wyświetlacz na całym telefonie

LetsGoDigital ujawniło patenty Xiaomi, które firma złożyła jeszcze w 2019 roku w Chińskiej Narodowej Administracji Własności Intelektualnej (CNIPA). Przedstawiają one nowego smartfona z niespotykanym dotąd Desplay-to-Body Ratio. Wyświetlacz w najnowszym projekcie Xiaomi zajmuje praktycznie całą powierzchnię na froncie telefony.
Ogromne wrażenie robi również aparat fotograficzny, który Xiaomi planuje umieścić w smartfonie. Ogromny aparat rozdzielczości 108 megapikseli i zmiennej ogniskowej zajmuje prawie pół obudowy telefonu. W opisie urządzenia możemy znaleźć również termin “AI Super Camera” co sugeruje, że podczas fotografowania używane będą algorytmy sztucznej inteligencji.

Kiedy smartfon trafi na rynek?

Najnowszy produkt opatentowany przez Xiaomi prezentuje się zjawiskowo. Oprócz ogromnego ekranu i równie dużego aparatu na szczycie obudowy znalazło się miejsce na przycisk zasilania i mikrofon, na dolnej części znajdować się będzie głośnik, mikrofon główny oraz port USB C. Urządzenie powinno obsługiwać również sieć 5G. Co do terminu produkcji, nic nie zostało jeszcze postanowione. Xiaomi już wcześniej zasłynęło z patentowania futurystycznych smartfonów, po czym nie wprowadzali ich do produkcji.

Następny artykuł