Mi True Wireless Earphones 2 Basic
Źródło: materiały prasowe

Xiaomi: bezprzewodowe słuchawki za 180 zł. Apple ma konkurenta

Kuba WielochKuba Wieloch
16 Lipca 2020

Xiaomi zaprezentowało nowe bezprzewodowe słuchawki za mniej niż 200 złotych. Szykuje się ogromna konkurencja dla Apple

AirPody za 200 zł? Biorę w ciemno


Nie ma co tego ukrywać, bezprzewodowe słuchawki powinny być standardem przy sprzedaży telefonów. Póki ten standard jeszcze nie obowiązuje, pozostaje nam dodatkowy zakup sprzętu. Problem tkwi w tym, że markowe, dobre i bezprzewodowe słuchawki z reguły nie są zbyt tanie. Za AirPodsy z 2019 roku musimy zapłacić około 600 złotych. Za wersję z 2020 roku już prawie 1000. Okazuje się, że chińska firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ludzie najczęściej chcą używać bezprzewodowych słuchawek, tylko ich cena jest zdecydowanie zbyt wysoka. Dlatego też Xiaomi zaprezentowało nowy sprzęt, a mianowicie Mi True Wireless Earhphones 2 Basic. Ich cena ma wynosić zaledwie 40 euro, więc w przybliżeniu 180 polskich złotych.

Brzmi zbyt pięknie. Czyżby?


W tym momencie każdy się pewnie zastanawia — no ok, jest tanio, więc gdzie tu jest haczyk? Wygląda na to, że go nie ma. Być może jesteśmy po prostu przyzwyczajeni do przepłacania? Pomimo bardzo niskiej ceny, słuchawki Xiaomi oferują bardzo dobrą jakość dźwięku.
Ciekawostką jest to, że Mi True Wireless Earthphones 2 Basic, wyglądają niemal identycznie jak AirPodsy. Także chińska firma ewidentnie chce się zmierzyć z amerykańskim gigantem.
Trzeba jednak przyznać, że w tym starciu mają spore szanse, wszak słuchawki nie dość, że zapowiadają się bardzo sprawnie, to przy okazji powinny mieć sporą żywotność. Po naładowaniu bateria akcesorium starcza na 5 godzin odtwarzania muzyki. Dodatkowo etui jest równocześnie power bankiem (dokładnie jak w AirPodsach), także rzeczywisty czas naładowania może starczyć na niemal 20 godzin.

Największa dziura Europy jest w Polsce. Wiesz gdzie?Największa dziura Europy jest w Polsce. Wiesz gdzie?Czytaj dalej

Nawet 20 godzin słuchania muzyki


A teraz trochę technicznych wiadomości. Słuchawki posiadają 14.2 mm przetwornik dynamiczny oraz obsługę kodeków SBC/AAC. Wykrywają sprawnie włożenie do ucha i wyłączają się po wyjęciu. Oferują również możliwość słuchania muzyki na jedno ucho, aby móc prowadzić rozmowę i słuchać muzyki równocześnie.
Mi True Wireless Earphones 2 Basic mają więc wszystkie atuty, aby wywrócić rynek do góry nogami

. Premiera sprzętu ma nastąpić w sierpniu i czuję, że sam je zakupie, aby zrobić rzeczywiste porównanie z AirPodami.

Spadkobierca Concorde'a nadchodzi. Ma osiągać prędkość prawie 3000 km/hSpadkobierca Concorde'a nadchodzi. Ma osiągać prędkość prawie 3000 km/hCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa dziura Europy jest w Polsce. Wiesz gdzie?
  2. Współpraca TVN-u i Polsatu stała się faktem. Rozpoczynają budowę wspólnego serwisu
  3. Wielki atak hakerów na Twittera. Elon Musk, BIll Gates i Barack Obama wśród ofiar
  4. Narodowe Biuro Rozpoznania wysłało w kosmos tajne ładunki. Mają zapewnić bezpieczeństwo USA

Następny artykuł