Techgame.pl

materiały prasowe

Xiaomi: bezprzewodowe słuchawki za 180 zł. Apple ma konkurenta

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

AirPody za 200 zł? Biorę w ciemno

Nie ma co tego ukrywać, bezprzewodowe słuchawki powinny być standardem przy sprzedaży telefonów. Póki ten standard jeszcze nie obowiązuje, pozostaje nam dodatkowy zakup sprzętu. Problem tkwi w tym, że markowe, dobre i bezprzewodowe słuchawki z reguły nie są zbyt tanie. Za AirPodsy z 2019 roku musimy zapłacić około 600 złotych. Za wersję z 2020 roku już prawie 1000. Okazuje się, że chińska firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ludzie najczęściej chcą używać bezprzewodowych słuchawek, tylko ich cena jest zdecydowanie zbyt wysoka. Dlatego też Xiaomi zaprezentowało nowy sprzęt, a mianowicie Mi True Wireless Earhphones 2 Basic. Ich cena ma wynosić zaledwie 40 euro, więc w przybliżeniu 180 polskich złotych.

Brzmi zbyt pięknie. Czyżby?

W tym momencie każdy się pewnie zastanawia — no ok, jest tanio, więc gdzie tu jest haczyk? Wygląda na to, że go nie ma. Być może jesteśmy po prostu przyzwyczajeni do przepłacania? Pomimo bardzo niskiej ceny, słuchawki Xiaomi oferują bardzo dobrą jakość dźwięku.Ciekawostką jest to, że Mi True Wireless Earthphones 2 Basic, wyglądają niemal identycznie jak AirPodsy. Także chińska firma ewidentnie chce się zmierzyć z amerykańskim gigantem.Trzeba jednak przyznać, że w tym starciu mają spore szanse, wszak słuchawki nie dość, że zapowiadają się bardzo sprawnie, to przy okazji powinny mieć sporą żywotność. Po naładowaniu bateria akcesorium starcza na 5 godzin odtwarzania muzyki. Dodatkowo etui jest równocześnie power bankiem (dokładnie jak w AirPodsach), także rzeczywisty czas naładowania może starczyć na niemal 20 godzin.

Nawet 20 godzin słuchania muzyki

A teraz trochę technicznych wiadomości. Słuchawki posiadają 14.2 mm przetwornik dynamiczny oraz obsługę kodeków SBC/AAC. Wykrywają sprawnie włożenie do ucha i wyłączają się po wyjęciu. Oferują również możliwość słuchania muzyki na jedno ucho, aby móc prowadzić rozmowę i słuchać muzyki równocześnie.Mi True Wireless Earphones 2 Basic mają więc wszystkie atuty, aby wywrócić rynek do góry nogami

. Premiera sprzętu ma nastąpić w sierpniu i czuję, że sam je zakupie, aby zrobić rzeczywiste porównanie z AirPodami.

Tagi:

Mi True Wireless Earphones 2 BasicXiaomi

Podobne artykuły

Technologie

Uwaga, wykradziono tysiące haseł. Dane wielu Polaków są zagrożone
Czytaj więcej >

Technologie

Hiperrealistyczny robo-delfin. Ten robot zastąpi żywe zwierzęta w ZOO
Czytaj więcej >

Technologie

Hakerzy zaatakowali Acer. Żądają najwyższego okupu w historii
Czytaj więcej >

Technologie

Elon Musk zmienił imię dziecka. Nie nazywa się już X Æ A-12, ale nowy pomysł jest równie dziwny
Czytaj więcej >

Technologie

Oto gadżet, który pokocha Twój kot. Xiaomi Youpin Petoneer, czyli kolejna innowacja od Chińczyków
Czytaj więcej >

Technologie

Rząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na Polaków
Czytaj więcej >
Kuba Wieloch

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]