Xiaomi Mi Band 5
Źródło: GaGadget.com

Xiaomi Mi Band 5 zadebiutuje za kilka dni – obsłuży płatności Mastercard

Krystian MowelKrystian Mowel
5 Czerwca 2020

Chińska firma potwierdziła oficjalnie, iż najnowszy model opaski Xiaomi Mi Band 5 zadebiutuje już 11 czerwca. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, będzie posiadała moduł NFC, który pozwoli na dokonywanie płatności zbliżeniowych.

W sieci ciągle pojawia się wiele informacji na temat najpopularniejszego smartbandu na rynku. Do jego premiery pozostało już tylko kilka dni.

Xiaomi Mi Band 5 jednak z NFC i płatnościami

Główna dyskusja na temat nowej opaski od chińskiego producenta opierała się na rozważaniach, czy Mi Band 5 otrzyma moduł NFC umożliwiający dokonywanie płatności online nadgarstkiem. Początkowo pojawiły się takie informacje, które szybko zostały zdementowana, jednak teraz jest już to pewne – zapłacimy przy użyciu smartbandu nawet poza Chinami. Wszystko za sprawą współpracy kart Mastercard i Xiaomi, które jako pierwsze umożliwią tego rodzaju transakcję. W przyszłości ma dołączyć również Visa.

Nowości w Xiaomi Mi Band 5

Oprócz przełomowego modułu NFC, która ma być dostępny w modelach sprzedawanych również poza Chinami, Xiaomi zapowiedziała kilka innych nowości. Ciekawie zapowiada się funkcja zdalnego sterowania aparatem, która umożliwi nam wykonywanie zdjęć bez ustawiania samowyzwalacza. Dodatkowo opaska ma posiadać czujnik nasycenia krwi tlenem, obsługę Alexy i możliwość monitorowania pięciu nowych aktywności fizycznych, takich jak: joga, maszyna eliptyczna, maszyna do wiosłowania, jazda na rowerze stacjonarnym i skakanie na skakance.

Następny artykuł