Ładowarka Xiaomi
Źródło: TechGenyz

Xiaomi pracuje nad ładowarką 120 W - pełna bateria w 10 minut?

Krystian MowelKrystian Mowel
10 Czerwca 2020

Xiaomi rozpoczęło pracę nad ładowarką, która może całkowicie zmienić zasady gry. Podczas gdy inni producenci zadowalają się ładowarkami do smartfonów 40 lub 50 W, chiński producent testuje adaptery 120 W.

Czy urządzenie o takiej mocy faktycznie przyspieszy ładowanie telefonów i innych urządzeń? Chińczycy planują całkowicie zdeklasować konkurencję.

Ładowarka Xiaomi 120 W


Nowa ładowarka od Xiaomi ma być ulepszeniem ostatniego urządzenia tej firmy, która posiadała 100 W. Testowany sprzęt ma obsługiwać natężenie prądu 6A, co znacząco wpływa na czas ładowania urządzeń elektrycznych. Możliwość dynamicznej zmiany prędkości w zakresie od 15 W do 120 W pozwoli pobić rekord poprzedniej ładowarki, która akumulator o pojemności 4000 mAh uzupełniała w 17 minut.


Ładowarka również do laptopa?


Biorąc pod uwagę tak ogromny zapas mocy, nowa ładowarka Xiaomi powinna sprawdzić się również w przypadku ładowania laptopów. Warto jednak zaznaczyć, jak dużych rozmiarów jest to sprzęt. Ciekawe, czy Xiaomi uda się wydać kolejną ładowarkę o tak dużej mocy, gdyż już z poprzednią było mnóstwo problemów. Podobna sytuacja miała miejsce z ładowarką 65 W, która Xiaomi ostatecznie musiało wycofać ze sprzedaży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Xbox Series X będzie tańszy niż przypuszczano? Microsoft dba o graczy
  2. 300 zł więcej za telewizor i telefon. Nowy podatek uderzy po kieszeniach Polaków
  3. iOS 14 z funkcją nagrywania połączeń. Apple ujawnia kolejne szczegóły
  4. Nowy iMac zadebiutuje podczas tegorocznej konferencji WWDC

Następny artykuł