Głowa zrobiona z grafiki wektorowej. Tło zrobione z kodu binardnego.
Źródło: Piqsels

Sztuczna inteligencja będzie odpowiadała na komentarze. Kolejny kamień milowy w rozwoju AI

Funkcja SmartReply od czterech lat uczy się pracy z człowiekiem. Dotychczasowo sztuczna inteligencja pomagała w pisaniu maili na Gmailu oraz w konstruowaniu wiadomości w aplikacjach Google. Teraz rozszerza swoje możliwości o platformę YouTube.

Z funkcji SmartReply będą mogli korzystać na razie jedynie wybrane osoby przebywające na YouTubie.

Sztuczna inteligencja odpowie na komentarze

Nowa funkcja na YouTube pojawiła się w YouTube Studio, co oznacza, że z narzędzia SmartReply w pierwszej kolejności skorzystają twórcy, którzy publikują na platformie YouTube własne filmy. Dzięki temu będą mogli wchodzić w łatwiejszą interakcję ze swoimi fanami, którzy komentują filmy.

Ułatwienie komunikacji, czy mechanizowanie kontaktów

Twórcy, którzy będą chcieli skorzystać z funkcji SmartReply nie będą musieli już odpisywać na wszystkie komentarze ręcznie. O ile w przypadku małych kanałów nie stanowi to problemu, tak w przypadku rozrastających się lub dużych profili, odpowiedź na każdy komentarz nie jest możliwa. Dzięki temu rozwiązaniu twórcy będą mogli chociaż w symboliczny sposób nawiązać kontakt ze swoją widownią.

YouTube stworzył sporo problemów

Google przyznało, że przystosowanie funkcji SmartReply do realiów YouTube’a było dużym wyzwaniem. Język jakim posługuje się użytkownik tej platformy znacząco odbiega od tego, którego używa osoba na, np. Gmailu. Zatrzęsienie emotek i obrazków tworzonych z symboli tekstowych skutecznie utrudniło dopasowanie systemu do tego odbiorcy. Na chwilę obecną SmartReply będzie dostępne na YouTube w języku angielskim oraz hiszpańskim. Google zapewnia, że już niedługo funkcja będzie dostępna również w innych językach.

Następny artykuł