Techgame.pl
Hamako Mori podczas streamowania GTA V. Japonka, Konsola, Play Station 4.

YouTube

90-letnia babcia ogrywa młodzież w gry. Oglądają ją setki tysięcy ludzi

20 Maja 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Nasze babcie kojarzą nam się najczęściej z pysznymi obiadkami, szydełkowaniem przed telewizorem i rozwiązywaniem krzyżówek. Sytuacja ma się jednak trochę inaczej w przypadku Hamako Mori z Japonii, która w wolnym czasie odpala konsolę.

Seniorka z Japonii oprócz streamowania swoich sesji z gier, prowadzi również kanał na YouTube, który zgromadził dotychczas ponad 270 tysięcy subskrybentów.

Babcia w akcji

Hamako Mori ma 90 lat i pochodzi z Japonii i grami fascynuje się już od 39 lat. W 2015 roku uruchomiła swój kanał na YouTube “Gamer Grandma”, który zgromadził już 271 tysięcy fanów “babci-gamerki”. Jak przyznała w wywiadzie dla CNN, jej ulubione gry, to Call of Duty czy Dauntless, w którego, jak sama wspomina potrafi grać nawet do 2 w nocy. Jej ukochanym tytułem jest jednak flagowa seria od studia Rockstar, czyli GTA. Aktualnie Gamer Grandma ogrywa piątą część.

Rekordowa seniorka

90-letnia Japonka swojąprzygodę z grami rozpoczęła w 1981 roku. Od tego czasu w jej kolekcji znalazło się wiele konsol, komputerów oraz oczywiście gier. Jak sama przyznaje, już sama nie jest w stanie powiedzieć, ile przez lata udało jej się zgromadzić tych ostatnich. Według Japonki są to “niezliczone ilości”. Jej hobby sprawiło, że trafiła właśnie do Księgi Rekordów Guinessa, jako najstarszy na świecie gamingowy youtuber.

Gry nie tylko dla dzieci

W wywiadzie dla oficjalnego kanału Rekordów Guinessa Hamako Mori wspomniała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z grami. “Obserwowałam jak przy grach bawią się dzieci i stwierdziłam, że też chce się tak bawić”. Początki nie były jednak łatwe, ale każda porażka sprawia, że seniorka jeszcze bardziej chce spędzać czas przy konsolach i komputerach, aby pokonać etapy sprawiające jej trudności.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >