Hamako Mori podczas streamowania GTA V. Japonka, Konsola, Play Station 4.
Źródło: YouTube

90-letnia babcia ogrywa młodzież w gry. Oglądają ją setki tysięcy ludzi

Nasze babcie kojarzą nam się najczęściej z pysznymi obiadkami, szydełkowaniem przed telewizorem i rozwiązywaniem krzyżówek. Sytuacja ma się jednak trochę inaczej w przypadku Hamako Mori z Japonii, która w wolnym czasie odpala konsolę.

Seniorka z Japonii oprócz streamowania swoich sesji z gier, prowadzi również kanał na YouTube, który zgromadził dotychczas ponad 270 tysięcy subskrybentów.

Babcia w akcji

Hamako Mori ma 90 lat i pochodzi z Japonii i grami fascynuje się już od 39 lat. W 2015 roku uruchomiła swój kanał na YouTube “Gamer Grandma”, który zgromadził już 271 tysięcy fanów “babci-gamerki”. Jak przyznała w wywiadzie dla CNN, jej ulubione gry, to Call of Duty czy Dauntless, w którego, jak sama wspomina potrafi grać nawet do 2 w nocy. Jej ukochanym tytułem jest jednak flagowa seria od studia Rockstar, czyli GTA. Aktualnie Gamer Grandma ogrywa piątą część.

Rekordowa seniorka

90-letnia Japonka swojąprzygodę z grami rozpoczęła w 1981 roku. Od tego czasu w jej kolekcji znalazło się wiele konsol, komputerów oraz oczywiście gier. Jak sama przyznaje, już sama nie jest w stanie powiedzieć, ile przez lata udało jej się zgromadzić tych ostatnich. Według Japonki są to “niezliczone ilości”. Jej hobby sprawiło, że trafiła właśnie do Księgi Rekordów Guinessa, jako najstarszy na świecie gamingowy youtuber.

Gry nie tylko dla dzieci

W wywiadzie dla oficjalnego kanału Rekordów Guinessa Hamako Mori wspomniała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z grami. “Obserwowałam jak przy grach bawią się dzieci i stwierdziłam, że też chce się tak bawić”. Początki nie były jednak łatwe, ale każda porażka sprawia, że seniorka jeszcze bardziej chce spędzać czas przy konsolach i komputerach, aby pokonać etapy sprawiające jej trudności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cyberpunk 2077 - informacje na temat przedsprzedaży
  2. Mafia 2 i Mafia 3 - Remastery już dostępne. Niektórzy dostali je za darmo
  3. CD Projekt przebija Ubisoft. Polska firma najdroższym producentem w Europie
  4. Minecraft bije rekordy! 200 milionów sprzedanych kopii gry
Następny artykuł