YouTube
Źródło: YouTube.com

YouTube zmienia standardy jakości filmów. 720p nie jest już jakością HD!

Krystian MowelKrystian Mowel
18 Maja 2020

Najpopularniejsza platforma do publikowania filmów w sieci zmieniła klasyfikację rozdzielczości. Według serwisu YouTube 720p nie jest już uznawane za standard High-Definition. Najniższa opcja HD to rozdzielczość 1080p.

Czerwone literki z oznaczeniem HD pojawią się dopiero, gdy materiał będzie dostępny w rozdzielczości 1080p. To swego rodzaju znak postępu, sugerujący że na platformie jakość materiałów będzie cały czas rosła.

1080p całkowitym minimum na YouTube

Serwis YouTube postanowił zmienić klasyfikację oceniania jakości materiałów dostępnych na platformie. Od dzisiaj rozdzielczość 720p nie jest już uznawana za tak zwaną High-Definition. Oznaczenie „HD” pojawia się dopiero, gdy materiał dostępny jest w 1080p. Nie wpłynie to w żaden sposób na materiały 480p czy 720p, gdyż pozostaną one w niezmiennej jakości. Bez wątpienia jest oznaka ciągłego postępu, który dokonuje się na rynku technologicznym.

Jakość materiałów ich najważniejszym aspektem

Ciężko ukryć, że w 2020 roku to jakość materiałów odgrywa główną rolę w ocenie teledysków, filmów czy zapowiedzi gier. Wyższa rozdzielczość pozwala nam zwrócić uwagę na drobniejsze szczegóły i barwy. Wiele ekranów komputerowych posiada możliwość odtworzenia filmów w jakości 1440p czy też 4K, co w znaczący sposób zmienia ich postrzeganie. Wydaje się, że wraz z rozwojem techniki, jakość materiałów będzie stale rosnąć i już niedługo wyższe rozdzielczości będą standardem.

Następny artykuł