Techgame.pl
cyberpunk 2077

materiały prasowe

Znamy nowego wydawcę Cyberpunka 2077 w naszym kraju

3 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

W ostatnich miesiącach nad spółką CDP wisiało widmo likwidacji. Największy w Polsce wydawca miał być dystrybutorem Cyberpunka 2077 w Polsce. Choć przyszłość firmy dalej jest niepewna, wiemy kto wyda najnowszą grę CD Projekt RED w naszym kraju.

Parę miesięcy temu Polskę obiegły niepokojące wieści jakoby z firmy CDP zwolniono nawet połowę pracowników. Według nieoficjalnych ustaleń serwisu Komputer Świat, przyczynić do tego miało przełożenie premiery Cyberpunka 2077 na wrzesień, a firma zainwestowała wcześniej dużo środków w materiały promocyjne i gadżety z nieaktualną już datą premiery. 

Cenega wydawcą Cyberpunka 2077

Za pomocą serwisów społecznościowych oficjalnie poinformowano, że wydaniem długo oczekiwanej gry RPG studia CD Projekt RED zajmie się Cenega. Firma powstała w 2000 roku i wyspecjalizowała się w dystrybucji gier na rynki Europy Środkowej. Po ostatnich problemach CDP to Cenega zajmie się wydaniem Cyberpunka 2077, a do oferty dytrybutora dołączy także Wiedźmin 3. Oczywiście data premiery nadal wyznaczona jest na 17 września tego roku i miejmy nadzieję, że deweloperzy poświęcą dodatkowy czas na ostateczne szlify. Analitycy przewidują sprzedaż tytułu na poziomie 35 milionów kopii, co oznacza, że gra powinna okazać się wielkim hitem (być może większym niż nawet Wiedźmin 3). Dotychczas zamówione kopie dostarczone zostaną dzięki CDP, a chętni, którzy jeszcze nie dokonali zakupu mogą to zrobić na tej stronie

CDP miało problemy

Rzekomo to właśnie przez obsuwę tytułu firma CDP ma problemy, a pytania zbywa krótkim oświadczeniem: "Spółka prowadzi przegląd opcji strategicznych. W najbliższym czasie udzieli publicznego komentarza. Tymczasem doniesień nie komentuje". Warto zaznaczyć, że CDP to odrębna od sklepu CDP.PL, a szczególnie studia CD Projekt RED spółka, więc problemy w strukturach CDP nie mają żadnego odniesienia do sytuacji w CDPR. Na razie nie wiadomo jaka przyszłość czeka spółkę, choć sytuacja nie wygląda różowo. Liczymy jednak, że Polska nie straci kolejnego wielkiego wydawcy, gdyż w zeszłym roku z tej segmentu biznesowego zrezygnował Techland, całkowicie skupiając się na projektowaniu nowych gier.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >