Techgame.pl
Android

oficjalne materiały

Znamy najlepszą grę na Androida w 2020 roku. Wielu będzie zaskoczonych

2 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Jaka jest najlepsza gra na Androida w 2020 roku? Odpowiedź może Was zaskoczyć. Apple i Google wskazały najlepsze produkcje przeznaczone na urządzenia mobilne. Okazało się, że niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Genshin Impact.

  • Google i Apple wybrało najlepszą grę na urządzenia mobilne 2020 roku

  • Został nią japoński Genshin Impact

  • Produkcja okazała się także wielkim sukcesem pod względem finansowym

Genshin Impact, o ile jeszcze o produkcji nie słyszeliście, jest przeznaczoną dla pojedynczego gracza (ale można również zagrać w kooperacji) produkcją będącą wariacją na temat świetnego Zelda: Breath of the Wild. Z nią jednak produkcja studia miHoYo wygrywa w paru kategoriach. 

Najlepsza gra na Androida A.D. 2020

Google i Apple postanowili, jak co roku zresztą, wyłonić najlepszą grę przeznaczoną na urządzenia mobilne, która ukazała się w bieżącym roku 2020. Oczywiście Google wybierało produkcje przeznaczone na Androida (zamiast próbować naprawić systemy bezpieczeństwa - o tym przeczytacie tutaj), zaś Apple skupiło się na własnym systemie iOS. 

W obydwu przypadkach statuetka zwycięzcy należy się japońskiej produkcji od studia miHoYo, czyli Genshin Impact. Jeżeli chodzi o Apple, produkcja została okrzyknięta najlepszą tegoroczną grą iPhone'ach, bo w przypadku iPadów wygrało Legends of Runeterra od Riot Games. 

Doceniono też świetne detektywistyczne RPG, czyli Disco Elysium od studia ZA/UM (jeżeli chodzi o komputery MAC) a także Sneaky Sasquatch od RAC7, która ukazała się w usłudze streamowania gier Apple Arcade. Google jednogłośnie wybrało Genshin Impact najlepszą pozycją dostępną w Sklepie Play.

Genshin Impact wprowadził nową jakość?

"Każdy tytuł, który zdobędzie nagrodę dla najlepszej gry musi przewyższyć oczekiwania i zaoferować wciągające, przystępne i przełomowe dla gatunku doznanie. Tegoroczny zwycięzca ma to wszystko" - wyjaśniono werdykt. Podkreślono, że w Genshin Impact szczególne wrażenie robi skala produkcji a także przepięknie zaprojektowany świat i świetny system walki. 

Wybór Genshin Impact nieco zaskakuje, gdyż jeszcze przed premierą produkcja okazała się dość kontrowersyjna. Wszystko przez to, że twórcy ze studia miHoYo aż nazbyt wyraźnie inspirowali się Zelda: Breath of the Wild z Nintendo Switch. Grafika, system poruszania się, świat, a także ogólne założenia - wszystko wygląda niemal identycznie. 

Mimo wszystko ciężko odmówić Genshin Impact ambicji. Twórcy pokusili się o postawienie na rozgrywkę kooperacyjną a także możliwość rekrutowania i przełączania się między różnymi postaciami. cały świat dostępny w produkcji jest także dość pieczołowicie zaprojektowany, choć nieco pustawy. 

Wystarczy wybrać free to play

Osobiście uważam, że dużą zasługę w nagrodzeniu produkcji ma także obrany model biznesowy. Gra jest w końcu dostępna zupełnie za darmo i nawet nie szczuje nas prosto w oczy mikropłatnościami. Gra dostępna jest także na PC-ty i PS4, oczywiście na każdej platformie w pełni za darmo.

Firma Sensor Tower przeprowadziła analizy marketingowe produkcji, w wersjach na urządzenia z iOS i Androidem. Okazało się, że Genshin Impact nie tylko spodobał się wielkim firmom, które reklamują pozycję jako najlepszą produkcję mobilną, ale też samym graczom. W końcu od momentu premiery dzieło miHoYo wygenerowało aż  393 milionów dolarów przychodów.

Dla wielu Polaków zapewne najlepszą produkcją na urządzenia mobilne z tego roku będzie popularna "gra w Małysza", która niedawno została wydana na Androida!

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >