Android
Źródło: oficjalne materiały

Znamy najlepszą grę na Androida w 2020 roku. Wielu będzie zaskoczonych

Artur ŁokietekArtur Łokietek
2 Grudnia 2020

Jaka jest najlepsza gra na Androida w 2020 roku? Odpowiedź może Was zaskoczyć. Apple i Google wskazały najlepsze produkcje przeznaczone na urządzenia mobilne. Okazało się, że niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Genshin Impact.

  • Google i Apple wybrało najlepszą grę na urządzenia mobilne 2020 roku
  • Został nią japoński Genshin Impact
  • Produkcja okazała się także wielkim sukcesem pod względem finansowym

Genshin Impact, o ile jeszcze o produkcji nie słyszeliście, jest przeznaczoną dla pojedynczego gracza (ale można również zagrać w kooperacji) produkcją będącą wariacją na temat świetnego Zelda: Breath of the Wild. Z nią jednak produkcja studia miHoYo wygrywa w paru kategoriach.

Najlepsza gra na Androida A.D. 2020

Google i Apple postanowili, jak co roku zresztą, wyłonić najlepszą grę przeznaczoną na urządzenia mobilne, która ukazała się w bieżącym roku 2020. Oczywiście Google wybierało produkcje przeznaczone na Androida (zamiast próbować naprawić systemy bezpieczeństwa - o tym przeczytacie tutaj), zaś Apple skupiło się na własnym systemie iOS.

Stało się, wielka katastrofa. Gigantyczne urządzenie się zawaliło, naukowcy są załamaniStało się, wielka katastrofa. Gigantyczne urządzenie się zawaliło, naukowcy są załamaniCzytaj dalej

W obydwu przypadkach statuetka zwycięzcy należy się japońskiej produkcji od studia miHoYo, czyli Genshin Impact. Jeżeli chodzi o Apple, produkcja została okrzyknięta najlepszą tegoroczną grą iPhone'ach, bo w przypadku iPadów wygrało Legends of Runeterra od Riot Games.

Doceniono też świetne detektywistyczne RPG, czyli Disco Elysium od studia ZA/UM (jeżeli chodzi o komputery MAC) a także Sneaky Sasquatch od RAC7, która ukazała się w usłudze streamowania gier Apple Arcade. Google jednogłośnie wybrało Genshin Impact najlepszą pozycją dostępną w Sklepie Play.

Genshin Impact wprowadził nową jakość?

"Każdy tytuł, który zdobędzie nagrodę dla najlepszej gry musi przewyższyć oczekiwania i zaoferować wciągające, przystępne i przełomowe dla gatunku doznanie. Tegoroczny zwycięzca ma to wszystko" - wyjaśniono werdykt. Podkreślono, że w Genshin Impact szczególne wrażenie robi skala produkcji a także przepięknie zaprojektowany świat i świetny system walki.

Wybór Genshin Impact nieco zaskakuje, gdyż jeszcze przed premierą produkcja okazała się dość kontrowersyjna. Wszystko przez to, że twórcy ze studia miHoYo aż nazbyt wyraźnie inspirowali się Zelda: Breath of the Wild z Nintendo Switch. Grafika, system poruszania się, świat, a także ogólne założenia - wszystko wygląda niemal identycznie.

Krzysztof Ibisz poprowadzi w telewizji Polsat ogromną premierę. Cały świat czekaKrzysztof Ibisz poprowadzi w telewizji Polsat ogromną premierę. Cały świat czekaCzytaj dalej

Mimo wszystko ciężko odmówić Genshin Impact ambicji. Twórcy pokusili się o postawienie na rozgrywkę kooperacyjną a także możliwość rekrutowania i przełączania się między różnymi postaciami. cały świat dostępny w produkcji jest także dość pieczołowicie zaprojektowany, choć nieco pustawy.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Wystarczy wybrać free to play

Osobiście uważam, że dużą zasługę w nagrodzeniu produkcji ma także obrany model biznesowy. Gra jest w końcu dostępna zupełnie za darmo i nawet nie szczuje nas prosto w oczy mikropłatnościami. Gra dostępna jest także na PC-ty i PS4, oczywiście na każdej platformie w pełni za darmo.

Firma Sensor Tower przeprowadziła analizy marketingowe produkcji, w wersjach na urządzenia z iOS i Androidem. Okazało się, że Genshin Impact nie tylko spodobał się wielkim firmom, które reklamują pozycję jako najlepszą produkcję mobilną, ale też samym graczom. W końcu od momentu premiery dzieło miHoYo wygenerowało aż 393 milionów dolarów przychodów.

Dla wielu Polaków zapewne najlepszą produkcją na urządzenia mobilne z tego roku będzie popularna "gra w Małysza", która niedawno została wydana na Androida!

Na świecie pojawiają się tajemnicze monolity Na świecie pojawiają się tajemnicze monolity "kosmitów". Kolejny stanął w EuropieCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Naukowcy podpowiadają, jak uniknąć powikłań po COVID-19
  2. Kremowe ciasto bez pieczenia Milky Way w najprostszej odsłonie - pyszności
  3. Niezwykle odważny projekt. iPhone 13 na pierwszym nagraniu robi wrażenie
  4. Mężczyzna udostępniał telewizję "na lewo". Teraz musi zapłacić astronomiczne pieniądze
  5. Obiekty jeszcze straszniejsze niż czarne dziury mogą ukrywać się w kosmosie. Fizycy nie mogą uwierzyć
  6. Nie żyje znany bramkarz. Jeszcze niedawno grał w reprezentacji
  7. Pan Jacek pomaga całe życie. Teraz on potrzebuje wsparcia

Następny artykuł