DSJ 2
Źródło: youtube.com/arhn.eu/kadr z filmu

Wielki powrót kultowej gry. DSJ 2 do pobrania na telefony, jest ważny szczegół

Kuba WielochKuba Wieloch
21 Listopada 2020

Na smartfony wraca kultowa gra, czas założyć narty i pobić na nowo wszystkie rekordy skoczni. Mowa rzecz jasna o DSJ, które można już pobrać na telefony z systemem Android.

Chyba każdy z nas pamięta jeszcze szkolne lekcje informatyki. Mało kto rzeczywiście nauczył się na nich czegoś przydatnego, głównie ze względu na źle przygotowany program nauki w latach 90 i 2000+.

Wielki powrót DSJ 2

Z jakiegoś jednak powodu, wszyscy na nie czekali z utęsknieniem. Stanowiły one piękną „odskocznię” od przeładowanego stresem życia szkolnego, a powód był bardzo prosty. W praktycznie każdej polskiej szkole, na komputerach w salach informatycznych była zainstalowana jedna, konkretna gra – Deluxe Ski Jump 2.

Niewiarygodna oferta sieci Morele. Nowa konsola Niewiarygodna oferta sieci Morele. Nowa konsola "za grosze", wiemy jak zdobyćCzytaj dalej

Małyszomania

Warto tutaj wspomnieć, że ta niezwykle udana produkcja wstrzeliła się w Polsce w czas gigantycznej popularności skoków narciarskich. Małyszomania trwałą w najlepsze i każdy chciał powtarzać wyczyny swego największego idola.

Bo nie ma co ukrywać, Adam Małysz był jednym z największych bohaterów szarych i smutnych lat Polski po przemianach ustrojowych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Archeolodzy donoszą o wyjątkowym odkryciu. Uważano, że znalezisko jest tylko legendą
  2. Po prostu ideał. Najlepszy możliwy przepis na szarlotkę, która zawsze się udaje
  3. Wielki skandal w Watykanie. Papież Franciszek polubił zdjęcie "dla dorosłych" na Instagramie, wszczęto śledztwo

Doskonała gra

Trzeba jednak oddać DSJ 2, że ta gra była najzwyczajniej w świecie fantastyczna. Oferowała graczom niezwykle prostą i powtarzalną rozgrywkę.

Mało było tytułów tak bardzo uzależniających jak Deluxe Ski Jump. Po udanym skoku zawsze następowała chęć pobicia nowego rekordu skoczni, po nieudanym chęć poprawy i w taki sposób łopatologiczna gra 2D potrafiła pochłonąć 3 godziny gracza w mgnieniu oka.

Smartfon z niesamowitą funkcją. Niewiele osób wie o jej istnieniuSmartfon z niesamowitą funkcją. Niewiele osób wie o jej istnieniuCzytaj dalej

Dodajmy do tego, że gra charakteryzowała się doskonałym wręcz sterowaniem, gdzie najmniejszy ruch myszką mógł decydować o pobiciu rekordu lub kompletnym zawaleniu skoku. Ta precyzja, była zresztą największym atutem DSJ 2.

Gdzie znaleźć DSJ 2?

DSJ 2 można znaleźć już w sklepie Google na systemie Android. Niestety nie wiadomo póki co nic o wersji na systemy iOS, także posiadacze iPhone’ów muszą uzbroić się w cierpliwość.

Gra działa płynnie, a w wersji telefonicznej dodane zostały wszystkie skocznie, znane doskonale graczom ze swojego PC-towego odpowiednika.

Zmiana sterowania

Zmieniono natomiast sterowanie skoczkiem. Jeżeli spodziewacie się, że podczas lotu będziecie kontrolować swoją postać za pomocą ruchów palca, to mamy złe informację. DSJ 2 bazuje na ruchu żyroskopu w telefonach, także gracz musi przechylać swoje urządzenie w odpowiednią stronę, aby korygować lot.

Pomimo tego małego nieudogodnienia Deluxe Ski Jump 2 wciąż pozostaje tytułem „wysokich lotów” i zapewni ponownie wiele godzin doskonałej zabawy, jak za starych, dobrych czasów.

Czy czeka nas scenariusz z Planety Małp? Naukowcy stworzyli hybrydę człowieka i małpyCzy czeka nas scenariusz z Planety Małp? Naukowcy stworzyli hybrydę człowieka i małpyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Do polskich lasów zawitało wyjątkowe zwierzę. Nagranie robi furorę w sieci
  2. Jak dbać o psa zimą? Wskazówki dla zatroskanych właścicieli
  3. Uwaga, ogromne utrudnienia w polskich bankach. Lepiej wypłacić pieniądze, PKO BP, mBank, Santander, Millennium, Ing Bank Śląski
  4. Wielki skandal w Watykanie. Papież Franciszek polubił zdjęcie "dla dorosłych" na Instagramie, wszczęto śledztwo
  5. Ujawniono wstrząsające informacje o Marsie. Badacze nie mogą uwierzyć, wielki przełom
  6. Wiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencje
  7. Jutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystko

Następny artykuł