Techgame.pl
DSJ 2

youtube.com/arhn.eu/kadr z filmu

Wielki powrót kultowej gry. DSJ 2 do pobrania na telefony, jest ważny szczegół

21 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Na smartfony wraca kultowa gra, czas założyć narty i pobić na nowo wszystkie rekordy skoczni. Mowa rzecz jasna o DSJ, które można już pobrać na telefony z systemem Android.

Chyba każdy z nas pamięta jeszcze szkolne lekcje informatyki. Mało kto rzeczywiście nauczył się na nich czegoś przydatnego, głównie ze względu na źle przygotowany program nauki w latach 90 i 2000+.

Wielki powrót DSJ 2

Z jakiegoś jednak powodu, wszyscy na nie czekali z utęsknieniem. Stanowiły one piękną „odskocznię” od przeładowanego stresem życia szkolnego, a powód był bardzo prosty. W praktycznie każdej polskiej szkole, na komputerach w salach informatycznych była zainstalowana jedna, konkretna gra – Deluxe Ski Jump 2.

Małyszomania

Warto tutaj wspomnieć, że ta niezwykle udana produkcja wstrzeliła się w Polsce w czas gigantycznej popularności skoków narciarskich. Małyszomania trwałą w najlepsze i każdy chciał powtarzać wyczyny swego największego idola.

Bo nie ma co ukrywać, Adam Małysz był jednym z największych bohaterów szarych i smutnych lat Polski po przemianach ustrojowych.

  1. Archeolodzy donoszą o wyjątkowym odkryciu. Uważano, że znalezisko jest tylko legendą

  2. Po prostu ideał. Najlepszy możliwy przepis na szarlotkę, która zawsze się udaje

  3. Wielki skandal w Watykanie. Papież Franciszek polubił zdjęcie "dla dorosłych" na Instagramie, wszczęto śledztwo

Doskonała gra

Trzeba jednak oddać DSJ 2, że ta gra była najzwyczajniej w świecie fantastyczna. Oferowała graczom niezwykle prostą i powtarzalną rozgrywkę.

 Mało było tytułów tak bardzo uzależniających jak Deluxe Ski Jump. Po udanym skoku zawsze następowała chęć pobicia nowego rekordu skoczni, po nieudanym chęć poprawy i w taki sposób łopatologiczna gra 2D potrafiła pochłonąć 3 godziny gracza w mgnieniu oka.

Dodajmy do tego, że gra charakteryzowała się doskonałym wręcz sterowaniem, gdzie najmniejszy ruch myszką mógł decydować o pobiciu rekordu lub kompletnym zawaleniu skoku. Ta precyzja, była zresztą największym atutem DSJ 2.

Gdzie znaleźć DSJ 2?

DSJ 2 można znaleźć już w sklepie Google na systemie Android. Niestety nie wiadomo póki co nic o wersji na systemy iOS, także posiadacze iPhone’ów muszą uzbroić się w cierpliwość.

 Gra działa płynnie, a w wersji telefonicznej dodane zostały wszystkie skocznie, znane doskonale graczom ze swojego PC-towego odpowiednika.

Zmiana sterowania

Zmieniono natomiast sterowanie skoczkiem. Jeżeli spodziewacie się, że podczas lotu będziecie kontrolować swoją postać za pomocą ruchów palca, to mamy złe informację. DSJ 2 bazuje na ruchu żyroskopu w telefonach, także gracz musi przechylać swoje urządzenie w odpowiednią stronę, aby korygować lot.

Pomimo tego małego nieudogodnienia Deluxe Ski Jump 2 wciąż pozostaje tytułem „wysokich lotów” i zapewni ponownie wiele godzin doskonałej zabawy, jak za starych, dobrych czasów.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >