Tim Cook, Steve Jobs i Phil Schiller.
Źródło: flickr

Trzęsienie ziemi w zarządzie Apple. Po 33 latach odchodzi niezwykle ważna postać

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
5 Sierpnia 2020

Po 33 latach współpracy z zarządu Apple odchodzi jedna z ważniejszych osobistości. Jednocześnie pracownik został wyróżniony niezwykle prestiżowym tytułem Apple Fellow.

Szef działu sprzedaży, Phil Schiller otrzymał tytuł Apple Fellow, który przyznawany jest najbardziej zasłużonym osobistościom w firmie z Cupertino. Miejsce Schillera wypełni teraz Greg Joswiak, który dotychczas również pracował w dziale marketingu.

Całe życie poświęcone Apple’owi

Phil Schiller swoją przygodę z Applem rozpoczął w 1987 roku, miał wtedy 27 lat. W firmie spędził 33 lata, podczas których w nieoceniony sposób przyczynił się do sukcesu giganta technologicznego z charakterystycznym jabłuszkiem w logo. W wieku 60 lat Schiller odchodzi na emeryturę, nie oznacza to jednak, że na dobre kończy współpracę z firmą. Teraz będzie zajmował się oficjalnym sklepem Apple Store oraz organizacją wydarzeń. Lukę na stanowisku starszego wiceprezesa ds. marketingu na świecie wypełni Greg Joswiak.

Tim Cook o zmianach w firmie

Odejście Phila Schilera nie mogło obejść się bez oficjalnej wypowiedzi CEO firmy. Tim Cook podkreślił jak ważną funkcję pełnił przez lata Schiller i stwierdził, że bez niego Apple w obecnej postaci by po prostu nie istniał. “W nowej roli będzie nadal zapewniać nam wspaniałe wskazówki i służyć swoim doświadczeniem, które zdobył przez dziesięciolecia pracy w Apple" - dodał Cook o nowych obowiązkach jakie będzie pełnił emerytowany pracownik.

Nie zabrakło również przedstawienia nowego wiceprezesa ds. marketingu na świecie, czyli Grega “Joza” Joswiaka. "Z kolei doświadczenie w kierownictwie Joza w dziale marketingu sprawia, że idealnie nadaje się on do nowej roli i zapewni firmie płynne przejście w momencie, gdy cały zespół jest bardzo zajęty ważną i ekscytującą pracą" - dodał na koniec Cook.

Trudne zadanie przed nowym szefem marketingu

Greg Joswiak musi teraz stawić czoła niezwykle trudnemu zadaniu. Rok 2020 nie jest jak na razie łatwy dla Apple’a. Przez pandemię koronawirusa produkcja flagowego modelu iPhone’a 12 uległa sporym opóźnieniom. Taka sytuacja nie miała jeszcze miejsca od kiedy Apple wypuszcza smartfony. Joz będzie musiał również zmierzyć się z narastającą konkurencją, która napływa z azjatyckiego rynku. iPhone musi konkurować już nie tylko z Samsungiem, coraz mocniejszą pozycję na rynku zyskują chińskie telefony Huawei i Xiaomi.

Apple’owska Hala Sław, czyli Apple Fellow

Phil Schiller dołącza do grona najwybitniejszych eks-pracowników firmy z Cupertino. Jest to niezwykle duże wyróżnienie, ponieważ lista ta, zawiera łącznie 12 nazwisk (włącznie z Schillerem). Inne osoby uhonorowane tym tytułem to: Al. Alcorn, Alan Kay, Bill Atkinson, Don Norman, Gary Starkweather, Gursharn Sidhu, Guy Kawasaki, Rod Holt, Rich Page, Steve Capps oraz Steve Wozniak.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł