Techgame.pl
Dwa telefony iPhone.

Pixabay

iPhone będzie się sam czyścił? Ciekawy patent Apple

6 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Wnioski patentowe wiodących firm technologicznych potrafią być naprawdę zadziwiające. Apple zarejestrowało właśnie system mający pomagać czyścić urządzenie, takie jak, iPhone lub iPad.

Warto pamiętać, że znakomita większość patentów nigdy nie zostanie wykorzystana, a firmy pokroju Apple, Samsunga czy chociażby Sony patentują swoje pomysły na wszelki wypadek. Pewna część projektów ma jednak szansę trafić w niedługim czasie do sprzedaży.

Ciekawe wnioski patentowe

Na początku czerwca informowaliśmy Was o wszystkich wnioskach patentowych zgłoszonych w tamtym czasie przez Sony. Dla przypomnienia, dotyczyły one głównej mierze konsoli PlayStation, a projekty zgłoszone do opatentowania zakładały między innymi stworzenie specjalnego robota, który miałby stać się naszym kompanem podczas grania na konsoli. Więcej o tym temacie możecie przeczytać tutaj. Jednak Sony nie jest jedyną firmą, która może pochwalić się niecodziennymi wnioskami patentowymi.

W zeszłym roku Samsung opatentował projekt przedziwnego telefonu, który może zwiększać swoją długość nawet o 60 procent. Projekt jest o tyle dziwniejszy, że tego rodzaju funkcja w telefonie wydaje się absolutnie bezużyteczna. Można jednak zakładać, że firmy technologiczne w ten sposób zabezpieczają jedynie jakieś fragmenty swojej technologii, którą mogą wykorzystać w przyszłości, a sam niecodzienny projekt telefonu, który możecie zobaczyć poniżej, służy jedynie odwróceniu uwagi.

Apple patentuje samoczyszczący się telefon

Gigant technologiczny z Cupertino właśnie złożył bardzo ciekawy wniosek patentowy. Jak donosi serwis AppleInsider, system ma czyścić czujniki urządzeń za pomocą światła ultrafioletowego. Dzięki wykorzystaniu promieni UV dochodziłoby do procesu fotooksydacji, który to proces będzie skutkował rozkładaniem się skwalenu, który rozbijałby się następnie na trzy półprodukty.

Taki ruch ze strony Apple nie dziwi, globalna pandemia koronawirusa wymusza wręcz na producentach, między innymi sprzętów technologicznych, przykładanie większej wagi do rozwiązań związanych z higieną urządzenia. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy i czy w ogóle Apple wdroży swoją opatentowaną technologię do telefonów, a jeżeli tak się stanie, to czy wpłynie ona jakoś znacząco na cenę i wagę telefonu.  

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >