Dwa telefony iPhone.
Źródło: Pixabay

iPhone będzie się sam czyścił? Ciekawy patent Apple

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
6 Sierpnia 2020

Wnioski patentowe wiodących firm technologicznych potrafią być naprawdę zadziwiające. Apple zarejestrowało właśnie system mający pomagać czyścić urządzenie, takie jak, iPhone lub iPad.

Warto pamiętać, że znakomita większość patentów nigdy nie zostanie wykorzystana, a firmy pokroju Apple, Samsunga czy chociażby Sony patentują swoje pomysły na wszelki wypadek. Pewna część projektów ma jednak szansę trafić w niedługim czasie do sprzedaży.

Ciekawe wnioski patentowe

Na początku czerwca informowaliśmy Was o wszystkich wnioskach patentowych zgłoszonych w tamtym czasie przez Sony. Dla przypomnienia, dotyczyły one głównej mierze konsoli PlayStation, a projekty zgłoszone do opatentowania zakładały między innymi stworzenie specjalnego robota, który miałby stać się naszym kompanem podczas grania na konsoli. Więcej o tym temacie możecie przeczytać tutaj. Jednak Sony nie jest jedyną firmą, która może pochwalić się niecodziennymi wnioskami patentowymi.

W zeszłym roku Samsung opatentował projekt przedziwnego telefonu, który może zwiększać swoją długość nawet o 60 procent. Projekt jest o tyle dziwniejszy, że tego rodzaju funkcja w telefonie wydaje się absolutnie bezużyteczna. Można jednak zakładać, że firmy technologiczne w ten sposób zabezpieczają jedynie jakieś fragmenty swojej technologii, którą mogą wykorzystać w przyszłości, a sam niecodzienny projekt telefonu, który możecie zobaczyć poniżej, służy jedynie odwróceniu uwagi.

Patent telefonu Samsung.

Apple patentuje samoczyszczący się telefon

Gigant technologiczny z Cupertino właśnie złożył bardzo ciekawy wniosek patentowy. Jak donosi serwis AppleInsider, system ma czyścić czujniki urządzeń za pomocą światła ultrafioletowego. Dzięki wykorzystaniu promieni UV dochodziłoby do procesu fotooksydacji, który to proces będzie skutkował rozkładaniem się skwalenu, który rozbijałby się następnie na trzy półprodukty.

Taki ruch ze strony Apple nie dziwi, globalna pandemia koronawirusa wymusza wręcz na producentach, między innymi sprzętów technologicznych, przykładanie większej wagi do rozwiązań związanych z higieną urządzenia. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy i czy w ogóle Apple wdroży swoją opatentowaną technologię do telefonów, a jeżeli tak się stanie, to czy wpłynie ona jakoś znacząco na cenę i wagę telefonu.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł