Logo Apple podczas konferencji WWDC.
Źródło: flickr

WWDC 2020 tylko w sieci? Apple przygotowuje się na czerwcową konferencję

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
21 Kwietnia 2020

Przygotowania do jednej z najważniejszych imprez w kalendarzu Apple trwają. Wszystko wskazuje na to, że konferencja dla deweloperów odbędzie się w tym roku jedynie w wersji cyfrowej.

WWDC to konferencje poświęcona deweloperom, którzy zajmują się tworzeniem aplikacji między innymi na iOS’a. Oprócz ogromnej dawki wiedzy dla specjalistów podczas corocznego eventu Apple, konferencja wzbudza duże zainteresowanie ze względu na keynote - prezentację najnowszych sprzętów i rozwiązań, które Apple będzie wprowadzało na rynek w najbliższym czasie.

Duże wyzwanie przed serwerami

Apple stoi przed dużym wyzwaniem związanym z organizacją tego ogromnego wydarzenia tylko za pomocą Internetu. Producent informuje, że ma 23mln deweloperów ze 155 różnych państw na całym świecie.

Na co czekamy podczas WWDC?

WWDC to wydarzenie, które zbiera w jednym miejscu wszystkie najważniejsze nowości, które ma do zaoferowania Apple. Chociaż oficjalnych informacji dalej brakuje, to możemy podejrzewać, że podczas tegorocznej edycji zobaczymy między innymi nowe wersje systemów iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS. To jednak co najbardziej interesuje zwykłego fana technologii obrandowanej charakterystycznym jabłkiem, to sprzęt. Zapowiada się, że podczas konferencji zobaczymy sporo nowych sprzętów, a Apple, idąc za ostatnią premierą iPhone’a SE, zwraca się w kierunku sprzętów trochę bardziej budżetowych. Podczas WWDC możemy więc zobaczyć nowe, tańsze słuchawki AirPods Lite, których cena ma oscylować gdzieś w okolicy 200 dolarów, nowy mniejszy głośnik domowy HomePod Lite, słuchawki nauczne AirPods X oraz AirTag, czyli urządzenie, które pomoże nam znaleźć, np. zgubione klucze.

Nowy iMac jeszcze nie teraz

Wszystko wskazuje na to, że premiera nowego sprzętu z rodziny desktopów, iMaca, zostanie przełożona na jesień. To samo tyczy się najnowszego iPhone’a 12, co do którego pojawiają się głosy, że premiera może przeciągnąć się nawet do stycznia 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Apple kompletnie oszalało. Kółka do Maca Pro kosztują tyle co porządny komputer
  2. Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta
  3. Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa
  4. Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem
Następny artykuł