Techgame.pl
Logo Apple podczas konferencji WWDC.

flickr

WWDC 2020 tylko w sieci? Apple przygotowuje się na czerwcową konferencję

21 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Przygotowania do jednej z najważniejszych imprez w kalendarzu Apple trwają. Wszystko wskazuje na to, że konferencja dla deweloperów odbędzie się w tym roku jedynie w wersji cyfrowej.

WWDC to konferencje poświęcona deweloperom, którzy zajmują się tworzeniem aplikacji między innymi na iOS’a. Oprócz ogromnej dawki wiedzy dla specjalistów podczas corocznego eventu Apple, konferencja wzbudza duże zainteresowanie ze względu na keynote - prezentację najnowszych sprzętów i rozwiązań, które Apple będzie wprowadzało na rynek w najbliższym czasie.

Duże wyzwanie przed serwerami

Apple stoi przed dużym wyzwaniem związanym z organizacją tego ogromnego wydarzenia tylko za pomocą Internetu. Producent informuje, że ma 23mln deweloperów ze 155 różnych państw na całym świecie.

Na co czekamy podczas WWDC?

WWDC to wydarzenie, które zbiera w jednym miejscu wszystkie najważniejsze nowości, które ma do zaoferowania Apple. Chociaż oficjalnych informacji dalej brakuje, to możemy podejrzewać, że podczas tegorocznej edycji zobaczymy między innymi nowe wersje systemów iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS. To jednak co najbardziej interesuje zwykłego fana technologii obrandowanej charakterystycznym jabłkiem, to sprzęt. Zapowiada się, że podczas konferencji zobaczymy sporo nowych sprzętów, a Apple, idąc za ostatnią premierą iPhone’a SE, zwraca się w kierunku sprzętów trochę bardziej budżetowych. Podczas WWDC możemy więc zobaczyć nowe, tańsze słuchawki AirPods Lite, których cena ma oscylować gdzieś w okolicy 200 dolarów, nowy mniejszy głośnik domowy HomePod Lite, słuchawki nauczne AirPods X oraz AirTag, czyli urządzenie, które pomoże nam znaleźć, np. zgubione klucze.

Nowy iMac jeszcze nie teraz

Wszystko wskazuje na to, że premiera nowego sprzętu z rodziny desktopów, iMaca, zostanie przełożona na jesień. To samo tyczy się najnowszego iPhone’a 12, co do którego pojawiają się głosy, że premiera może przeciągnąć się nawet do stycznia 2021 roku.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >