Battlefield
Źródło: Steam

Nowy Battlefield to Bad Company 3? Kolejne plotki zaskakują

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
1 Grudnia 2020

Zagadka wieży Babel z Battlefield 5 została rozwiązana. Zarówno sam przebieg rozwiązywania łamigłówki, jak i nagrody od developerów otrzymane przez graczy za ukończenie zadania mogą być ukrytym przekazem dotyczącym kolejnej odsłony serii. Gracze już mają teorię na ten temat.

 • Easter eggi wskazują na konkretne umiejscowienie akcji nowego Battlefielda
 • Łamigłówka wieży Babel z Battlefielda 5 została rozwiązana
 • Fani uważają, że nowa część popularnej serii będzie należała do podcyklu Bad Company
 • Jak na razie są to wyłącznie domysły, jednak wielu fanów nie obraziłoby się za powrót do "złej kompanii"

Teorie spiskowe dotyczące przeróżnych aspektów gier towarzyszą temu typowi rozgrywki od samych jej początków. W końcu gry są pewną formą twórczości, w której ich autorzy mogą w pewien sposób wyrazić siebie, jak i podjąć jakiś rodzaj dialogu z graczami.


Battlefield 6 to nowe Bad Company?


Komunikacja na linii twórca-gracz przybiera w grach przeróżne formy, ograniczone jedynie kreatywnością autorów. Niekiedy możemy doświadczyć bardzo oczywistego burzenia czwartej ściany i bezpośrednich słów skierowanych do gracza lub, znacznie częściej, subtelne oczka puszczane do graczy są w pewien sposób ukryte.


Odnalezienie ich wymaga niekiedy wielu godzin poszukiwań, prób lub podejść do samej gry. Choć niektórzy zupełnie nie czują potrzeby gonienia za czymś, czego może w grze wcale nie być, jest wielu graczy, którzy uwielbiają rozkładać produkcje na czynniki pierwsze, by znaleźć ukrytą przez twórców wiadomość.

Kopalnie na Księżycu coraz bliżej. Caterpillar stworzy maszyny dla NASAKopalnie na Księżycu coraz bliżej. Caterpillar stworzy maszyny dla NASACzytaj dalej


Wybudujemy wieżę…


Wieża Babel z Battlefielda 5 jest jedną z takich właśnie zagadek, pozostawionych przez twórców tej popularnej strzelanki. Choć ten easter egg pojawił się w grze już jakiś czas temu, dopiero niedawno zagadka została rozwiązana przez grupę streamerów z Francji.


Podczas efektownego finału łamigłówki słychać było motyw z gry Battlefield 4. Przynajmniej tak orzekli internetowi eksperci od serii Battlefield. Jednak to nie muzyka jest głównym elementem teorii stworzonej przez graczy.

Teksty wybrane dla Ciebie:


Współrzędne wskazują na Bad Company


Nagrodą, którą otrzymują gracze po rozwiązaniu zagadki Babelu jest strój Eidolon. Z języka greckiego możemy tę nazwę przetłumaczyć jako ducha lub fantoma. To oczywiście rodzi skojarzenia z jednostką Phantom Program z Battlefielda 4. O co więc chodzi z tym całym Bad Company?

Uwagę graczy przykuł jeden ważny element stroju - klamra paska. Widać na niej wygrawerowaną wieżę Babel oraz dwa ciągi cyfr. Jeśli uznamy je za współrzędne, otrzymamy niewyróżniający się niczym szczególnym punkt w Kazachstanie.

Ten rejon odwiedziliśmy tylko w jednej odsłonie cyklu - Battlefield 2: Modern Combat.

Bardzo ważna wypowiedz ministra edukacji. Chodzi o koniec nauki zdalnej i powrót dzieci do szkółBardzo ważna wypowiedz ministra edukacji. Chodzi o koniec nauki zdalnej i powrót dzieci do szkółCzytaj dalej


Spomiędzy „4” i „2” wychodzi…


… oczywiście „3”! A ze względu na to, że rozpoczynając przygodę z rozwiązywaniem łamigłówki Babelu przygrywa nam motyw z Battlefield Bad Company 2, to oczywistą konkluzją jest, iż następną odsłoną serii będzie bez wątpienia Battlefield Bad Company 3, którego akcja będzie się rozgrywała na terenie współczesnego Kazachstanu. Proste, prawda?


Choć teoria i sposób jej wykreowania jest niezwykle ciekawa, może się okazać, że wszystkie te wymysły są kompletną bzdurą. Znamy już jednak przypadki, gdy easter eggi z gier zapowiadały ich kolejne odsłony i graczom rzeczywiście udało się dobrze je odczytać. Wszystko przed nami.

PlayStation 5 hałasuje? Przedziwna decyzja Sony, gracze są zdegustowaniPlayStation 5 hałasuje? Przedziwna decyzja Sony, gracze są zdegustowaniCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Lekarzy zamurowało. Przypadek 101-latki jest jednym z nielicznych na świecie
 2. Został zaatakowany na ulicy. Ucierpiał jego szczeniak
 3. Koniec z uciążliwym drukowaniem etykiet. InPost wprowadza rewolucję
 4. Czarna dziura jakiej jeszcze nie widzieliśmy. NASA pokazała niesamowite nagranie
 5. Polak jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Odpowiada za uwielbianą platformę internetową
 6. Wielka radość w rodzinie Adama Małysza. Wspaniała nowina
 7. Lubisz tanie ciuchy? Najlepsze warszawskie lumpeksy

Następny artykuł