Techgame.pl
Battlefield

Steam

Nowy Battlefield to Bad Company 3? Kolejne plotki zaskakują

1 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Zagadka wieży Babel z Battlefield 5 została rozwiązana. Zarówno sam przebieg rozwiązywania łamigłówki, jak i nagrody od developerów otrzymane przez graczy za ukończenie zadania mogą być ukrytym przekazem dotyczącym kolejnej odsłony se

  • Easter eggi wskazują na konkretne umiejscowienie akcji nowego Battlefielda

  • Łamigłówka wieży Babel z Battlefielda 5 została rozwiązana

  • Fani uważają, że nowa część popularnej serii będzie należała do podcyklu Bad Company

  • Jak na razie są to wyłącznie domysły, jednak wielu fanów nie obraziłoby się za powrót do "złej kompanii"

Teorie spiskowe dotyczące przeróżnych aspektów gier towarzyszą temu typowi rozgrywki od samych jej początków. W końcu gry są pewną formą twórczości, w której ich autorzy mogą w pewien sposób wyrazić siebie, jak i podjąć jakiś rodzaj dialogu z graczami.

Battlefield 6 to nowe Bad Company?

Komunikacja na linii twórca-gracz przybiera w grach przeróżne formy, ograniczone jedynie kreatywnością autorów. Niekiedy możemy doświadczyć bardzo oczywistego burzenia czwartej ściany i bezpośrednich słów skierowanych do gracza lub, znacznie częściej, subtelne oczka puszczane do graczy są w pewien sposób ukryte.

Odnalezienie ich wymaga niekiedy wielu godzin poszukiwań, prób lub podejść do samej gry. Choć niektórzy zupełnie nie czują potrzeby gonienia za czymś, czego może w grze wcale nie być, jest wielu graczy, którzy uwielbiają rozkładać produkcje na czynniki pierwsze, by znaleźć ukrytą przez twórców wiadomość.

Wybudujemy wieżę…

Wieża Babel z Battlefielda 5 jest jedną z takich właśnie zagadek, pozostawionych przez twórców tej popularnej strzelanki. Choć ten easter egg pojawił się w grze już jakiś czas temu, dopiero niedawno zagadka została rozwiązana przez grupę streamerów z Francji.

Podczas efektownego finału łamigłówki słychać było motyw z gry Battlefield 4. Przynajmniej tak orzekli internetowi eksperci od serii Battlefield. Jednak to nie muzyka jest głównym elementem teorii stworzonej przez graczy.

Współrzędne wskazują na Bad Company

Nagrodą, którą otrzymują gracze po rozwiązaniu zagadki Babelu jest strój Eidolon. Z języka greckiego możemy tę nazwę przetłumaczyć jako ducha lub fantoma. To oczywiście rodzi skojarzenia z jednostką Phantom Program z Battlefielda 4. O co więc chodzi  z tym całym Bad Company?

Uwagę graczy przykuł jeden ważny element stroju - klamra paska. Widać na niej wygrawerowaną wieżę Babel oraz dwa ciągi cyfr. Jeśli uznamy je za współrzędne, otrzymamy niewyróżniający się niczym szczególnym punkt w Kazachstanie.

Ten rejon odwiedziliśmy tylko w jednej odsłonie cyklu - Battlefield 2: Modern Combat.

Spomiędzy „4” i „2” wychodzi…

 … oczywiście „3”! A ze względu na to, że rozpoczynając przygodę z rozwiązywaniem łamigłówki Babelu przygrywa nam motyw z Battlefield Bad Company 2, to oczywistą konkluzją jest, iż następną odsłoną serii będzie bez wątpienia Battlefield Bad Company 3, którego akcja będzie się rozgrywała na terenie współczesnego Kazachstanu. Proste, prawda?

Choć teoria i sposób jej wykreowania jest niezwykle ciekawa, może się okazać, że wszystkie te wymysły są kompletną bzdurą. Znamy już jednak przypadki, gdy easter eggi z gier zapowiadały ich kolejne odsłony i graczom rzeczywiście udało się dobrze je odczytać. Wszystko przed nami.

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >