Techgame.pl
Battlefield

Steam

Nowy Battlefield to Bad Company 3? Kolejne plotki zaskakują

1 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Zagadka wieży Babel z Battlefield 5 została rozwiązana. Zarówno sam przebieg rozwiązywania łamigłówki, jak i nagrody od developerów otrzymane przez graczy za ukończenie zadania mogą być ukrytym przekazem dotyczącym kolejnej odsłony se

  • Easter eggi wskazują na konkretne umiejscowienie akcji nowego Battlefielda

  • Łamigłówka wieży Babel z Battlefielda 5 została rozwiązana

  • Fani uważają, że nowa część popularnej serii będzie należała do podcyklu Bad Company

  • Jak na razie są to wyłącznie domysły, jednak wielu fanów nie obraziłoby się za powrót do "złej kompanii"

Teorie spiskowe dotyczące przeróżnych aspektów gier towarzyszą temu typowi rozgrywki od samych jej początków. W końcu gry są pewną formą twórczości, w której ich autorzy mogą w pewien sposób wyrazić siebie, jak i podjąć jakiś rodzaj dialogu z graczami.

Battlefield 6 to nowe Bad Company?

Komunikacja na linii twórca-gracz przybiera w grach przeróżne formy, ograniczone jedynie kreatywnością autorów. Niekiedy możemy doświadczyć bardzo oczywistego burzenia czwartej ściany i bezpośrednich słów skierowanych do gracza lub, znacznie częściej, subtelne oczka puszczane do graczy są w pewien sposób ukryte.

Odnalezienie ich wymaga niekiedy wielu godzin poszukiwań, prób lub podejść do samej gry. Choć niektórzy zupełnie nie czują potrzeby gonienia za czymś, czego może w grze wcale nie być, jest wielu graczy, którzy uwielbiają rozkładać produkcje na czynniki pierwsze, by znaleźć ukrytą przez twórców wiadomość.

Wybudujemy wieżę…

Wieża Babel z Battlefielda 5 jest jedną z takich właśnie zagadek, pozostawionych przez twórców tej popularnej strzelanki. Choć ten easter egg pojawił się w grze już jakiś czas temu, dopiero niedawno zagadka została rozwiązana przez grupę streamerów z Francji.

Podczas efektownego finału łamigłówki słychać było motyw z gry Battlefield 4. Przynajmniej tak orzekli internetowi eksperci od serii Battlefield. Jednak to nie muzyka jest głównym elementem teorii stworzonej przez graczy.

Współrzędne wskazują na Bad Company

Nagrodą, którą otrzymują gracze po rozwiązaniu zagadki Babelu jest strój Eidolon. Z języka greckiego możemy tę nazwę przetłumaczyć jako ducha lub fantoma. To oczywiście rodzi skojarzenia z jednostką Phantom Program z Battlefielda 4. O co więc chodzi  z tym całym Bad Company?

Uwagę graczy przykuł jeden ważny element stroju - klamra paska. Widać na niej wygrawerowaną wieżę Babel oraz dwa ciągi cyfr. Jeśli uznamy je za współrzędne, otrzymamy niewyróżniający się niczym szczególnym punkt w Kazachstanie.

Ten rejon odwiedziliśmy tylko w jednej odsłonie cyklu - Battlefield 2: Modern Combat.

Spomiędzy „4” i „2” wychodzi…

 … oczywiście „3”! A ze względu na to, że rozpoczynając przygodę z rozwiązywaniem łamigłówki Babelu przygrywa nam motyw z Battlefield Bad Company 2, to oczywistą konkluzją jest, iż następną odsłoną serii będzie bez wątpienia Battlefield Bad Company 3, którego akcja będzie się rozgrywała na terenie współczesnego Kazachstanu. Proste, prawda?

Choć teoria i sposób jej wykreowania jest niezwykle ciekawa, może się okazać, że wszystkie te wymysły są kompletną bzdurą. Znamy już jednak przypadki, gdy easter eggi z gier zapowiadały ich kolejne odsłony i graczom rzeczywiście udało się dobrze je odczytać. Wszystko przed nami.

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >