Techgame.pl
Battlefield

Electronic Arts

Battlefield 6 będzie toczyć się w trakcie fikcyjnego konfliktu w przyszłości. Nowe przecieki

21 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

W internecie pojawiły się kolejne przecieki dotyczące najnowszej odsłony serii Battlefield. Ta ma zabrać nas tym razem w przyszłość i zaprezentować trzecią wojnę światową. Radzimy oczywiście podchodzić do najnowszych rewelacji z dystansem.

  • Najnowsza część legendarnej serii Battlefield ma ukazać się w roku fiskalnym 2021

  • Wedle ostatnich przecieków główną osią gry będzie III wojna światowa

  • Zgodnie z niedawnymi informacjami z EA gra ukaże się wyłącznie na konsolach najnowszej generacji i PC

Kolejny odcinek plotek o nadchodzącym Battlefield 6. Ten, zgodnie z ostatnimi doniesieniami, ma rozgrywać się w trakcie trzeciej wojny światowej w czasie fikcyjnego konfliktu NATO z Rosją. Niejako przeczy to poprzednim doniesieniom. 

Oficjalnie i nieoficjalnie o Battlefield 6

W najbliższym roku 2021 na rynku zadebiutować ma najnowsza część serii od DICE, czyli Battlefield 6 (którego oficjalnego tytułu jeszcze nie znamy). W internecie pojawia się coraz więcej plotek dotyczących nadchodzącej produkcji. Radzimy jednak podchodzić do nich z dystansem. 

Reddit to znane miejsce, jeżeli chcemy zasięgnąć różnych plotek czy nieoficjalnych informacji o nadchodzących grach. Jednak jeśli ich źródłem jest anonimowy użytkownik, lepiej nie liczyć na ich prawdziwość. Z drugiej strony Reddit już wielokrotnie pokazywał, że w przepowiadaniu niektórych rzeczy jest mistrzem. 

Najnowsze spekulacje dotyczą nowej odsłony uwielbianej przez graczy serii Battlefield. Ta ukazać się ma w 2021/2022 roku i wedle niedawnych słów przedstawiciela EA (cytowanych przez Gamespot) może wyjść wyłącznie na konsole najnowszej generacji i PC. Co ciekawe, twórcy rzekomo zadecydowali o przesunięciu premiery na rok fiskalny 2021. 

Bad Company 3? Niekoniecznie

Nie tak dawno pisaliśmy o rozwikłaniu zagadki z wieżą Babel z Battlefield 5. Nie od dziś wiadomo, że DICE uwielbia umieszczać w swoich grach różnego rodzaju łamigłówki, których rozwiązanie nie tylko często zapewni nam nowe przedmioty, ale też... wskaże czym będzie nadchodząca gra?

Wedle wspomnianych łamigłówek nowy Battlefield to Bad Company 3. Świadczy o tym m.in. muzyka przygrywająca podczas rozwiązywania zagadki. Sęk w tym, że może się to okazać wyłącznie pobożnym życzeniem, gdyż jeden z użytkowników Reddita informuje o zupełnie innym Battlefieldzie, niż Bad Company 3. 

Jego zdaniem nowa część serii, przynajmniej jeżeli chodzi o warstwę fabularną, rozgrywać się będzie w trakcie fikcyjnego konfliktu NATO z Rosją, czyli swego rodzaju III wojny światowej. Miałoby to sens, gdyż ostatnie części serii zabierały nas do przeszłości - I i II wojny światowej. 

Być może niedługo poznamy więcej informacji

Co ciekawe, sama konstrukcja kampanii fabularnej ma być zbudowana, tak jak ostatnie części, na "War Stories", czyli podzielonych segmentach opowiadających o losach różnych żołnierzy. Zgodnie z plotką wcielimy się więc m.in. żołnierza USA walczącego z Rosjanami na przedmieściach Stanów Zjednoczonych czy w agenta MI6 działającego w Europie.

Co ciekawy, ostatni przeciek zdradził też co nieco o trybie multiplayer, ale... raczej nie znajdziemy tu zaskakujących informacji. Wymieniono przede wszystkim tryby znane z poprzednich odsłon, 64 na 64 graczy, a także mapy - toczącą się w Rosji, Europie Wschodniej i na przedmieściach USA. Radzimy więc zachować dystans jeżeli chodzi o najnowsze plotki.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >