Było sobie życie
Źródło: youtube.com/spawik/https://youtu.be/RUb8k9copeM?list=PLbW59f1nufqru-0QuNGLPoJ7eNmrZ2ziY

Polacy stworzą grę na podstawie bajki "Było sobie życie"

Kuba WielochKuba Wieloch
5 Marca 2021

Takiego uderzenia nostalgii raczej nikt się nie spodziewał. Polski wydawca odpowiedzialny za produkcję Phantom Doctrine przygotuje grę „Było sobie życie” na podstawie kultowej już bajki

  • Polacy przygotują grę "Było sobie życie"
  • Studiem odpowiedzialnym za produkcję jest SlavGames działające pod skrzydłami wydawcy CreativeForge Games
  • Premiera tytułu przewidywana jest na rok 2023


Francuska bajka „Było sobie życie” jest jedną z najlepiej zapamiętanych produkcji późnych lat 80. Kreskówka stworzona w 1987 roku przez Alberta Barillé'a zapadła w pamięć wszystkich dzieci wychowanych w tamtym okresie.

Była sobie bajka, która kształciła i bawiła całe pokolenie


Nie była to jednak jedyna produkcja z serii „Było sobie…”. Barillé jest również twórcą „Był sobie człowiek”, „Był sobie kosmos”, „Były sobie odkrycia”, czy „Była sobie Ziemia”. Najważniejszym czynnikiem łączącym wszystkie wymienione tytułu jest zdecydowanie ich aspekt edukacyjny.


Mało jest animacji, które wywarły tak pozytywny wpływ na wychowanie młodzieży. Wszak, „Było sobie życie” nie tylko bawiło, ale pobudzało kreatywność i edukowało najmłodszych. To właśnie dzięki temu dziełu dowiadywaliśmy się o zasadach funkcjonowania ludzkiego serca, cyklu ciążowym, czy funkcji białych krwinek w ludzkim organizmie.

Animacja ta stanowiła w rzeczywistości uproszczone lekcje biologii. Forma i realizacja bajki była niezwykle ciekawa zarówno dla młodszego jak i starszego widza i z pewnością stanowiła dobrą podstawę wiedzy przed wyruszeniem do szkoły.

Nadchodzi koniec sieci 3G. T-Mobile podało datęNadchodzi koniec sieci 3G. T-Mobile podało datęCzytaj dalej

SlavGames stworzy grę "Było sobie życie"


Okazuje się, że autor kreskówki zamierza przenieść swoje dzieło w nowoczesne medium i nadać jej formę gry komputerowej. Pomóc w tym ma warszawski wydawca CreativeForge Games. Polscy developerzy mają za sobą już co najmniej dwie udane produkcje - turową strategię Hard West oraz szpiegowską strategię Phantom Doctrine. Studiem odpowiedzialnym za produkcję ma być SlavGames.

Przed twórcami Polakami czeka jednak niezwykle trudne zadanie, wszak fani kultowej bajki mogą mieć wygórowane oczekiwania. Nic w tym dziwnego, bajka do dziś cieszy się sporą popularnością za sprawą platformy Netflix, gdzie można obejrzeć wszystkie odcinki.

Mamy zamiar stworzyć grę na podstawie serialu Było Sobie Życie. Będzie to tytuł łączący w sobie elementy zręcznościowe, akcji oraz edukacyjne – zależy nam, aby wątek edukacyjny został oprawiony w atrakcyjną dla graczy formę. W grze znajdą się postacie dobrze znane fanom animowanej serii, a fabuła serialu zostanie przez nas rozwinięta. Premiera gry planowana jest na 2023 rok. Wydawcą będzie CreativeForge Games. SlavGames pełni rolę producenta oraz współwydawcy, wspierającego w tym obszarze CFG – komentuje dla portalu strefainwestorow.pl Krzysztof Magda, prezes SlavGames.

Kiedy premiera?


Warto również wspomnieć o tym, że będzie to pierwsza produkcja utworzonego w 2020 roku SlavGames, także przed młodym zespołem stoi gigantyczne wręcz zadanie.


Premiera gry zaplanowana jest na rok 2023, ma się ona docelowo ukazać na platformach Xbox, Playstation, PC oraz Switch.

Źródło: strefainwestorow.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł