Ręce Jezusa z I Am Jesus Christ
Źródło: Steam

Pojawiło się nowe nagranie z gry I Am Jesus Christ. Twórcy pokazali walkę Jezusa z demonem

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
3 Marca 2021

Symulator życia Jezusa Chrystusa - chyba tylko Polacy mogli wpaść na taki pomysł. Studio PlayWay, znane na polskim i światowym rynku ze swoich symulatorów o niekonwencjonalnej tematyce, postanowiło stworzyć grę, w której będziemy mogli wcielić się w chrześcijańskiego Zbawiciela. Dziś zaprezentowano nowy fragment rozgrywki, ukazujący walkę Jezusa z demonem.

  • I Am Jesus Christ - polski symulator życia Jezusa
  • Twórcy opublikowali gameplay walki z demonem
  • Niebawem ruszy zbiórka na Kickstarterze
  • W kwietniu pojawi się wersja demonstracyjna gry

I Am Jesus Christ to prawdopodobnie najbardziej osobliwa produkcja, jaka wyjdzie w 2021 roku. Chciałoby się napisać “kontrowersyjna”, jednak użycie tego słowa byłoby niestosowne wobec twórców gry. Ich celem jest przybliżenie graczom życia Jezusa Chrystusa, ubierając je przy tym w mechaniki właściwe grom wideo. Produkcja sama w sobie kontrowersyjna nie jest, a czy kontrowersje mimo to wywoła? Z pewnością.

Nowy gameplay I Am Jesus Christ

Studio PlayWay opublikowało dziś kolejne nagranie ukazujące fragmenty rozgrywki I Am Jesus Christ. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć momenty w grze, w których kierowany przez gracza Jezus Chrystus będzie miał za zadanie dokonać cudu uzdrowienia z choroby oraz, w drugim przypadku, wypędzenia demona z opętanego mężczyzny.

Muszę przyznać, że sposób ukazania faktycznej walki z demonem mnie zaintrygował. W momencie, kiedy gracz decyduje się na wypędzenie demona z opętanego, wszystko poza naszymi dłońmi staje się czarno-białe i pojawia się nasz przeciwnik. To bardzo jasny przekaz od twórców, że to, co widzimy, nie jest widoczne w świecie materialnym, więc z perspektywy postaci niezależnych w grze, żadna walka nie ma nawet miejsca.

Dodanie elementu faktycznej walki w grze uważam za naprawdę ciekawy sposób na przekazanie odbiorcom, że twórcy chcą docenić wysiłek, który Chrystus wkładał we wszystko, co robił. To pokazuje, jak poważnie i z szacunkiem PlayWay podeszło do tematu, nad którym pochyla się I Am Jesus Christ. Naprawdę jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.

Kolejny wymysł Elona Muska. Miliarder zbuduje własne miastoKolejny wymysł Elona Muska. Miliarder zbuduje własne miastoCzytaj dalej

Zbiórka na Kickstarterze

W najbliższych tygodniach ma wystartować zbiórka w serwisie Kickstarter, na której będzie można wspomóc twórców gry I Am Jesus Christ i dołożyć swoją cegiełkę do jej powstania. Gra z pewnością nie będzie arcydziełem symulatorów, jednakże za sam pomysł i odwagę, by go zrealizować, PlayWay może liczyć na mój wkład.

Ci, których interesuje ten osobliwy symulator polskiego wydawcy, będą mieli również okazję samodzielnie sprawdzić, czy gra jest według nich warta uwagi. 1 kwietnia bieżącego roku ukaże się bowiem wersja demonstracyjna gry I Am Jesus Christ, która z pewnością pozwoli na zapoznanie się z ideą produkcji. Demo, jak i samą grę, można będzie zdobyć na Steamie.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

Następny artykuł