Techgame.pl
Ręce Jezusa z I Am Jesus Christ

Steam

Pojawiło się nowe nagranie z gry I Am Jesus Christ. Twórcy pokazali walkę Jezusa z demonem

3 Marca 2021

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Symulator życia Jezusa Chrystusa - chyba tylko Polacy mogli wpaść na taki pomysł. Studio PlayWay, znane na polskim i światowym rynku ze swoich symulatorów o niekonwencjonalnej tematyce, postanowiło stworzyć grę, w której będziemy mogli wciel

  • I Am Jesus Christ - polski symulator życia Jezusa

  • Twórcy opublikowali gameplay walki z demonem

  • Niebawem ruszy zbiórka na Kickstarterze

  • W kwietniu pojawi się wersja demonstracyjna gry

I Am Jesus Christ to prawdopodobnie najbardziej osobliwa produkcja, jaka wyjdzie w 2021 roku. Chciałoby się napisać “kontrowersyjna”, jednak użycie tego słowa byłoby niestosowne wobec twórców gry. Ich celem jest przybliżenie graczom życia Jezusa Chrystusa, ubierając je przy tym w mechaniki właściwe grom wideo. Produkcja sama w sobie kontrowersyjna nie jest, a czy kontrowersje mimo to wywoła? Z pewnością.

Nowy gameplay I Am Jesus Christ

Studio PlayWay opublikowało dziś kolejne nagranie ukazujące fragmenty rozgrywki I Am Jesus Christ. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć momenty w grze, w których kierowany przez gracza Jezus Chrystus będzie miał za zadanie dokonać cudu uzdrowienia z choroby oraz, w drugim przypadku, wypędzenia demona z opętanego mężczyzny.

Muszę przyznać, że sposób ukazania faktycznej walki z demonem mnie zaintrygował. W momencie, kiedy gracz decyduje się na wypędzenie demona z opętanego, wszystko poza naszymi dłońmi staje się czarno-białe i pojawia się nasz przeciwnik. To bardzo jasny przekaz od twórców, że to, co widzimy, nie jest widoczne w świecie materialnym, więc z perspektywy postaci niezależnych w grze, żadna walka nie ma nawet miejsca.

Dodanie elementu faktycznej walki w grze uważam za naprawdę ciekawy sposób na przekazanie odbiorcom, że twórcy chcą docenić wysiłek, który Chrystus wkładał we wszystko, co robił. To pokazuje, jak poważnie i z szacunkiem PlayWay podeszło do tematu, nad którym pochyla się I Am Jesus Christ. Naprawdę jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.

Zbiórka na Kickstarterze

W najbliższych tygodniach ma wystartować zbiórka w serwisie Kickstarter, na której będzie można wspomóc twórców gry I Am Jesus Christ i dołożyć swoją cegiełkę do jej powstania. Gra z pewnością nie będzie arcydziełem symulatorów, jednakże za sam pomysł i odwagę, by go zrealizować, PlayWay może liczyć na mój wkład. 

Ci, których interesuje ten osobliwy symulator polskiego wydawcy, będą mieli również okazję samodzielnie sprawdzić, czy gra jest według nich warta uwagi. 1 kwietnia bieżącego roku ukaże się bowiem wersja demonstracyjna gry I Am Jesus Christ, która z pewnością pozwoli na zapoznanie się z ideą produkcji. Demo, jak i samą grę, można będzie zdobyć na Steamie.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

  • Pokemony kończą 25 lat. Zapowiedziano nowe gry z okazji rocznicy

  • Figurka Wiedźmina Geralta za astronomiczne 17999 zł. Przygotuje ją Mennica Gdańska

  • Inwestycja w bitcoiny tylko dla bogaczy? Bill Gates ostrzega przed ryzykiem

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >